Раждане в Окръжна болница - София

  • 2 671
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Извинявам се, ако темата е обсъждана вече, но с търсачката не открих отговор на въпросите си.
След дълго чудене къде да раждам и ровене из форумите се спрях на Окръжна б-ца в Младост заради добрите отзиви на мами тук и поради близостта до вкъщи. Другият ми избор беше Шейново.
Все пак окончателно реших да е Окръжна и се чудя:
1. Да избирам ли конкретен лекар и кой? С мнение за секцио съм.
2. Понеже има само 2 ВИП стаи, ако не мога да се уредя, да премина ли на вариант Шейново или и в обикновените в Окръжна става?
3. Какво да подготвя за болницата? Отсега пазарувам, но доскоро с оглед изискванията на Шейново. Как е в Окръжна? Ще ми трябват ли "бабешкия" тип нощници и колко, чаршафи, АМ за всеки случай, шишета с биби и колко, помпа за кърма, бельо за еднократна употреба да речем...такива неща? Знам, че в болницата ще ми кажат, но искам да съм приготвила багажа от рано - just in case.
Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 326
Моят избор също е Окръжна и може би Шейново /с леки опасения от филма, който давата по БТВ/  newsm78
Моля, момичетата, които са раждали в Окръжна споделят и за планово секцио и за кадърен гинеколог. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
За да не отварям нова тема, искам да попитам някой раждал ли е във Втора градска. Моята докторка смята да ме праща там като му дойде времето Wink ТУК -

http://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=596875737
 прочетох доста приятни неща за там, но, ако някой има личен опит, нека сподели. Благодаря!

# 3
  • София
  • Мнения: 377
Раждах миналата година лятото в Окръжна, планово секцио.

Първо бях в реанимацията 2 дни, напълно сама, защото другите момичета бяха родили нормално. После ме преместиха във ВИП стая - много чиста баня и тоалетна / една за двете ВИП / , пак бях сама с бебка и ТВ-то Laughing Мен това накрая ме подтискаше ужасно, защото не можех много да се движа и да отида примерно да си поговоря с другите момичета. Отношението на персонала е добро, но пак трябва да си настояваш за някои неща. На мен кърмата ми дойде чак на 4 ден, бях се зпушила и препълнила и си настоявах да ми обърнат внимание и да ми бият инжекция с окситоцин. Една много мила неонатоложка собственоръчно ми показа как да си изцеждам гърдите в 12 посред нощ Laughing Лошото е, че са малко като персонал и ако се случи някое по-тежко раждане, всички се скупчват там Laughing Като цяло съм много доволна от хигиената / мият те всеки път, когато имаш нужда, а не те зарязват да се оправяш сама, питат те редовно дали имаш нужда от клизмичка Laughing #Crazy или можеш и сама, яденето определено се ядеше, доколкото ти е позволено да ядеш след секцио /. Общите стаи, мисля че бяха с по 6 легла, пак с ТВ, общата баня също е чиста, чаршафите са сравнително нови и не трябва да си носиш ти. Единствено проблем е, че в общите стаи можеш да се паднеш с някоя циганка, не ги отделят. Във ВИП стаите има и хладилник.

Чак бабешки тип нощници не е нужно - може и по-съвременни Laughing - хубаво е да имат отворчета отпред на гърдите, за да можеш да си кърмиш спокойно и да ти покриват дупата Laughing Едно от момичетата беше с нощница, тип сатенена, с лесно падаща презрамка и това в комбинация със сутиен за кърмачки, май й беше доста удобно newsm78 Laughing Аз си бях взела 3 броя, като си вземеш и сутиен за кърмачки и подплънки, може и да не успееш да ги използваш всичките.

Чаршафи както писах вече, не ти трябват. АМ също не ти трябва - захранват бебчетата с НАН. Процедурата е малко конфликтна за някои мами - аз ще кажа как беше при мен. На третия ден вече окончателно ми донесоха беба при мен / след като бях вече във ВИП стаята / , показаха ми как да я сложа на гърда, до тогава я бяха хранили с НАН. Кърмех я всеки път като се събудеше / тя просто тогава не плачеше Laughing / , но и имах проблем със зърната / много малки и хлътнали / и неонатолозите ми носеха и добавка. Друга мама, секцио, от другата ВИП, пък имаше страшно много кърма и си го кърмеше бебчето без проблем и без добавка. Само да спомена, че беба я кърмих точно до вчера - проблем ми беше, че се изцеждах и й давах от шише, точно заради тия пусти зърна, но предполагам, че няма да имаш подобен проблем. Иначе ти правят нагревки на кварцова лапма, точно за да ти се отпушат каналчетата. Шишета и биби не ти трябват, те си ползват тяхни. На мен лично ми трябваше помпа, мисля че не е излишна. Бельо ползвах памучно, малко по-високо трябва да ти е от шева, ако може и по-дълбоко, за да ти придържа и корема и да няма разни там дантелки, за да не те дразнят. При визитация, естествено си без бельо Laughing Вземи си много превръзки, от тези нощните. Аз си слагах даже по 2 #Crazy Вземи си и хавлии, една само за гърдите, и други за баня. На мен не ми даваха да си мия корема, докато не махнат конците.

За плановото секцио - направихме го 4 дни преди термина. Отидох в 7:30, направиха ми всички стандартни процедури, изключително внимателни са всички, най-вече беше анестезиолога, който освен, че ми обясни подробно за различните упойки и коя да избера, ми отвличаше вниманието през цялата операция. В 9:45 се появи моето слънчице и към 10:15 вече лежах в реанимацията.

За акушер-гинеколог, не смея да ти препоръчам, защото съм пристрастна, мен ме изражда лелята на мъж ми, която и работи там, така че аз съм си доволна  Grinning

Ами това е, за което се сещам. Ако имаш въпроси с удоволствие ще ти отговоря Laughing

# 4
  • Мнения: 277
Jilda,
Много, много ти благодаря!
Само един-два последни въпроса... Praynig Какви са таксите (и тези на болницата, и тези на лекарите), ако са ти известни, за избор на екип (въпреки че като съм неорентирана, май няма да има какво да избирам newsm78), както и за ВИП стаите? Да разбирам ли, че бебо е с теб, като излезеш от реанимацията?!

# 5
  • София
  • Мнения: 377
Ами честно казано не знам  Embarassed , но няма проблем да попитам леля му на мъж ми и ще ти кажа - ще ти пиша на ЛС. А иначе леля му е д-р Илиева, но не смея да препоръчвам, защото съм си пристрастна и нямам много наблюдения как се отнася с другите майчета. Мисля, че добре, ама... Laughing

А за другото - да, носят ти бебчето веднага щом те преместят във ВИП стаята. Може да седиш и 2-3 дни в реанимация, в зависимост от това как се възстановяваш, а и ако не се чувстваш достатъчно добре, когато вече си във ВИП-а, може да помолиш да взимат мъника за през нощта, за да си почиваш. Аз лично, се съгласих на този вариант и беба си беше при мен изцяло само последната нощ.

# 6
  • Мнения: 1 150
Раждах нормално миналото лято в окръжна, обикновенните стаи са с по 4 легла , телевизор, мивка. Различават се от випа само по това , че нямат санитарен възел.Чисто е.От персонала съм много доволна. Страшно мили са.Раждах при д-р Лазарова и всичко беше ок.
Желая ти леко раждане
Успех

# 7
за мамите със секцио има две стаи с по две легла и ги настаняват там. на двете стаи има баня с тоалетна, която е удобна и много чиста, с подвижен душ.

# 8
  • Мнения: 7 640
След дълго чудене къде да раждам и ровене из форумите се спрях на Окръжна б-ца в Младост заради добрите отзиви на мами тук и поради близостта до вкъщи. Другият ми избор беше Шейново.
ако това е натежало за избора ти, не е много основателна причина Laughing

# 9
  • Мнения: 277
След дълго чудене къде да раждам и ровене из форумите се спрях на Окръжна б-ца в Младост заради добрите отзиви на мами тук и поради близостта до вкъщи. Другият ми избор беше Шейново.
ако това е натежало за избора ти, не е много основателна причина Laughing

Когато няма какво конкретно да кажеш по дадена тема, най-добре е да замълчиш. За чесане на езици хората са направили подфорум за клюки.
Хубав ден! Peace

# 10
  • Мнения: 2 494
Jilda,
Много, много ти благодаря!
Само един-два последни въпроса... Praynig Какви са таксите (и тези на болницата, и тези на лекарите), ако са ти известни, за избор на екип (въпреки че като съм неорентирана, май няма да има какво да избирам newsm78), както и за ВИП стаите? Да разбирам ли, че бебо е с теб, като излезеш от реанимацията?!

Мила и аз раждах в Окръжна на 24.09.2005, много съм доволна. Момичетата са ти написали какво трябва и не трябва да си носиш, така че аз накратко. Няма такса за Вип стая. Мен ме настаниха в такава, 2 легла, ТВ, много чисто. Баня и тоалетна беше на 2-те стаи, с боксче пред тях.

Бебето е при теб, когато и двете сте добре, моята буба беше мъничка, не е била в кувиоз, но беше в неонатологията 3 дни, докато се възстановим и двете след раждането. Но там ходех да си я виждам по 3 пъти на ден. После си е при теб в стаята и идват на визитация гинеколозите и детския лекар сутрин, а бебетата идваха да им сменят памперса 3 пъти. На всеки 3 часа носеха Ам-добавака за бебчо, ако нямаш кърма или не ти е тръгнала.

Таксите-аз раждах с предварителна уговорка със завеждащата отделението-д-р Жекова. Препоръчаха ми я. Платих и след изписването(сумата я определихме с мъжа ми), не ми е искала точно определена сума. Каза-"всичко да мине, да сте живи и здрави, колкото имаш възможност". Много, много съм доволна от нея и от екипа. Ако искаш мога да ти дам координати на лични.

Успех и погалкай бебчо от мен!!!!

# 11
  • Мнения: 7 640
След дълго чудене къде да раждам и ровене из форумите се спрях на Окръжна б-ца в Младост заради добрите отзиви на мами тук и поради близостта до вкъщи. Другият ми избор беше Шейново.
ако това е натежало за избора ти, не е много основателна причина Laughing

Когато няма какво конкретно да кажеш по дадена тема, най-добре е да замълчиш. За чесане на езици хората са направили подфорум за клюки.

Хубав ден! Peace
исках деликатно да си изразя мнението, че родилното там не е много добър вариант, според мен. Чесане на езика- newsm78
Успешно раждане Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 091
Ами честно казано не знам  Embarassed , но няма проблем да попитам леля му на мъж ми и ще ти кажа - ще ти пиша на ЛС. А иначе леля му е д-р Илиева, но не смея да препоръчвам, защото съм си пристрастна и нямам много наблюдения как се отнася с другите майчета. Мисля, че добре, ама... Laughing

За мен това е по-важно! какво значи ПРИСТРАСТЕН! Чувала съм много добри отзиви за д-р Илиева...
А и неонатолозите са много добри! Искрено препоръчвам д-р Бичовски - шеф е на неонатологията!

# 13
Д-р Новачков е много добър в Окръжна, доколкото знам е завеждащ родилното там. Моя приятелка роди при него и е много доволна.Със сигурност обаче ако искаш да родиш при някого конкретно - трябва да се разбереш с него предварително, защото иначе не се знае дали ще попаднеш на този когото искаш. Но ако се чудиш още между Окръжна и Шейново ( аз се чудех в началото; също живея в Младост), избери Шейново - все пак това е специализирана АГ болница, лекарите са с повече практика, повече на брой са и имат всички необходими апаратури. А пък и ти няма да ходиш пеша нито на отиване, нито на връщане Wink. Горещо ти препоръчвам Д-р Велев от Шейново - за справка погледни темата velev, sheinovo - просто няма такъв, невероятен  bouquet
Успех, каквото и да избереш

# 14
  • Мнения: 277
Мамчета, много ви благодаря, че продължавате да споделяте мнения. Така ми е по-лесно да се ориентирам.
Мише, отдавна избрах между Шейново и Окръжна и не защото мисля да тичам до родилното като му дойде времето Mr. Green Наблюдаващият ми лекар ми препоръча горещо специалистите в Окръжна, а в Шейново си е чист късмет на кого от многото специалисти ще попаднеш, защото не всички са чак такива специалисти (имам нещо конкретно предвид), а личните уговорки там са на принципа "ако благоволя да си включа GSM-a" (отново имам нещо конкретно предвид) #2gunfire. Та така...
Иначе поех като попивателна всичко написано във форумите както за Шейново, така и за Окръжна, и ей така за всеки случай и за бившата Тина Киркова... Решението ми е окончателно. Но то всичко окончателно е предпоследно, има време до юли да се разколебавам и пак да се решавам.

Мерси отново! И хубава седмица на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт