Зимафлор-откога и кога?

  • 997
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Даватели да детето си зимафлор, нашата педиатърка нищо не ни е казала, а пък и аз забравих да питам EmbarassedЗнам че трябваше да го пия докато съм бременна, но не го правих, незнам защо-бях забравила май Sad, но сега разбрах, че трябва да го давм не детето.Ние още нямаме зъбки в 5 месец сме, и се чудя дали да почна да го давам.Вие как го давате, знам че не трябва да е с мляко. По кое време и с какво го пиете.  Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 532
Даването на зимафлуор или българския флуорин, който е абсолютно същия, но значително по-евтин, зависи от качеството на водата, която приемате. Най-добре е стоматолог да даде дозировката, а не е лошо да попиташ дали са правили изследвания на водата в района ви. Нашата вода, например, изобщо не съдържа флуор и затова децата приемат максималната доза. На бебчо още не съм давала, но следващия път като видя нашата стоматоложка непременно ще я попитам дали да му давам капки флуор. Благодаря ти, че ми напомни.
Прави се пауза при приема, но пак лекарят ще определи как е най-добре.  Flutter

# 2
  • Мнения: 154
ние изцяло сме на трапезна вода или розова Девин или Предела, тъй че флора във водата на практика няма значение. Wink, но наистина ще се посаветвам със стоматолог, мерси Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 823
Давам му всеки ден по една таблетка от 10-я ден и така докато  навърши 1 година.

# 4
  • Мнения: 2 242
И аз давам вода Девин - до колкото проучих, тя съдържа дневната доза за бебета от флуор. Питах двама зъболекари – единия каза да давам след първият зъб, а другият беше категорично против и успя да ме убеди. Вече имаме 4 зъба, но още не съм давала зимафлуор.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Знам че се дава веднъж на ден между храненията,но то си го пише в листовката.Аз понеже прочетох доста противоречиви мнения а бях си го купила вече давам веднъж на седмицата.

# 6
  • Мнения: 1 427
Не давам-много лесно може да се предозира,а тогава става много опасен!

# 7
  • Мнения: 64
Давам от 4-месечна възраст по 4 капки Зимафлуор, след консултация с педиатър и стоматолог.

# 8
  • Мнения: 107
Давам всеки ден по 4 капки след вечеря. Педиатърката така ми каза, след като и излезна първото зъбче - беше на 4 месеца! Вече е с 12 и продължавам!

# 9
По принцип в листовката на Зимафлора е указано от кога и каква доза трябва да се приема. Аз давам по 4капки един път дневно, започнах да го давам от вторият месец разбира се след консултация със стоматолог. Peace

# 10
  • Мнения: 200
Здравейте Grinning Grinning Grinningза най-широката усмивка на нашето дете... наистина тези преванивни мерки са много полезни и аз го ползвам от 2 рата седмица с консултация от ли4ния стоматолог Heart Eyes и май зъбките дори не ни мъ4ат много - може  би е внушение Flutter

# 11
  • Мнения: 177
Доколкото знам се започва още преди поникването на първото зъбче. Аз го давам от втория месец по 4 капки на ден

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не давам-много лесно може да се предозира,а тогава става много опасен!
Peace

# 13
  • Мнения: 177
Приемът на флуор се съобразява с естествените му равнища в питейните води в съответното населено място.

Той трябва да започне от 5-ия месец на бременността на майката, когато се образуват зъбните зародиши на плода. Приемът на флуор при бебето започва от втората седмица след раждането и продължава до 14-16-годишна възраст, когато окончателно приключва развитието и оформянето на зъбите.

# 14
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не давам.
Педиатърката ни го изписа още в самото начало- заедно с капките против колики. Купих го, поразрових се в нета обаче и реших да изчакам да пробият зъбчетата и тогава да почна да давам. Вече имаме зъбче, но още не съм решила дали да го давам, или не. Май отговорът ще е НЕ. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт