Obyrkаna sym

  • 1 331
  • 5
  •   1
Отговори
Zdraveite,nadjvam se da mi pognte da otkrij nujnite mi otgovori i da me podkerpite sys syvetui.Sus supryga mi sme jeneni ot godina i njkolko meseca,imame dete,nenavyrshilo godinka.Ne jiveem zaedno.Toi idva vednuj v meseca da ni vidi i vzeme paket pampresi i njkolko pureta,jivej pri roditelite si,kudeto prekarah cjlata si bremennost bez topla pregrydka i vnimanie ot negova strana.Iskam da go otsranj ot jivota ni,no imam izvestni kolebania kak da go napravj.Po kakuv nachin bih mogla da vzema pulni prava nad deteto mi i da polucha izdryjka i razvod.Imam sobstveno jiliste i v momenta sym po maichinstvo-parite prosto ne mi stigat za deteto,a kakvo ostava za men,roditelite mi pomagat,no ne moga da sym vechno pri tjh.

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 357
Здравей, Миленка!
Направо на въпросите - с развода ще го отстраниш от живота си, но не напълно! Детето си остава при теб освен, ако не си алкохоличка, наркоманка или луда Wink За това не се притеснявай! Обаче таткото има право да го вижда в твое присъствие и ще е доста трудно, дори невъзможно да му отнемеш родителските права щом все пак проявява някакъв интерес.
Предполагам, че почти всички мами тук са минали през тази идея, аз също исках да го направя, но не е толкова лесно! Въпреки, че нашият татко изобщо не проявява интерес.
Издръжка ще ти присъдят минимум 30лв. максимум 80лв. Money, освен ако той не пожелае да ти плаща по-висока, в което се съмнявам.
На този етап предполагам, че ще ти е невъзможно да се отделиш от родителите си, защото аз освен майчинството поработвам по малко и въпреки това парите ми стигат за малкия и за мен, но не и за други разходи - ток, вода, телефон... А и сега  докато е малко детето е хубаво да имаш подкрепата и помощта им.
А като порастне малко, ще започнеш и ти работа и пак ще си помагате взаимно, аз просто не виждам друг начин.
Това е, мога само да те посъветвам да не хабиш излишни нерви  Sunglasses и да правиш това, което е най-добро за тебе и за детето.
 Пожелавам ти да си много късмет!   bouquet

PS По правните въпроси Пела може да ти даде най-добър съвет! Wink
 

# 2
Zdravei Chrisy,
Mnogo ti blagodarj za byrzij otgovor i za syvetite.Trydnoto tepyrva mi predstoi,no vsichko koeto iskam e deteto mi da bude stastlivo i zdarvo i razbira se az da go gledam kak raste.Ste te pomolia da mi objsnish nakratko procedyrata posledovatelno etapite na razvoda i kolko ti e stryval.znam che iskovata molba mi e bezplatna po ne si spomnjm nomera na chlen ot semeinij kodeks.Sega mi e yjasno pritesneno kakvo mi predstoi i za eventualni problemi ot strana na bastata.Oblekchenie e za men,che ne sym nito narkomanka,nito psihichno bolna Laughing. Kolko vreme ti otne razpravijta po razvoda-polovin godina ili poveche.ste se borj za deteto si sys zybi i nokti i Bog da mi pomaga.
Oste venuj ti blagodarj,imah nujda ot malko podkrepa. Hug
 

# 3
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Здравей Миленка,
Важното е да не се предаваш и всичко ще се нареди лека полека.За развода, това че не живете заедно, ще е плюс също и че не плаща издръжка, адвоката ти ще го използва. За процедурата адв. има грижата ти само трябва да се явиш на делото и дано бащата също се яви за да стане по бързо, ако се съгласи на споразумение всико може да приключи с 3 дела.Желая ти успех! За цените Криси ще се включи защото аз бях отдавна и сега сигурно е различно, но зависи и къде според мен.
Ако имаш нужда от нещо тук сме   bouquet

# 4
Blagodarj i na teb Ima za podkrepata i za vsichko.T.narechenij basta na sina mi doide na posestenie po praznicite i se dyrjeshe gore-dolu prilichno.az bjh studena kato kamuk kum nego,dori ne go dopysnah do legloto si,dyrjah detenceto nastrani ot nego i vsjcheski mu otdeljh 100% vnimanie,za da ne moje toi da bude s nego.Kogato stana duma za po-natatychnoto ni budeste az bjh kategorichna che iskam da se razdelim,no izpitah i malko sujalenie kum nego  :cry:Spodelih mu idejta za razvod po vzaimno syglasie i toi ne se vyzprotivi,no az vse pak izpitvam podozrenia i dosta se strahuvam,ne za men za malkia.Jelanieto mi e da idva samo da go vijda bez da go vzima za weekendite i t.n.Toi e samo na godinka,ne moga da go ostavj v negovite lapi.Ne mi e mnogo jsno polojenieto s vzaimnoto syglasie,kak stoi vyprosyt s detence?Pritesnjva me i oste nesto,ako imam vryzka s dryg muj i po njkakva sluchainost muja mi razbere,moje li da mi vzeme deteto,ne stava na vypros da ni hvane v legloto,a po princip?chakam otgovorite vi i mersi predvaritelno,priznatelna sym vi.
 

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, аз не съм имала брак с бащата на малката, но знам, че по взаимно съгласие развода е възможен след третата му година. Преди време мой колега се беше разделил с жена си след година брак и не можеха да се разведат без да заведат дело по нечия вина...Компромисът, който направиха е, че изчакаха във фактическа раздяла 3-те години да се навършат и се разведоха за нула време след това. Тази простотия за трите години и зваимното съгласие влезе в сила преди десетина години. Затова консултирай се с адвокат за възможностите за бърз развод при твоя случай. За виждането на детето - Пела ме беше посъветвала да поставя бащата на ограничен режим на виждане - т.е. да е само в мое присъствие за няколко часа. Колкото за друга връзка - мисля, че най-малко бившия ти мъж може да каже каквото и да било по въпроса, просто не е негова работа!
Успех и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт