Тест за алергии към ухапване от насекоми!

  • 5 129
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Има ли такова нещо?
ще оставим детето при баба му и дядо му някой хубав ден и ми се иска да знам че при евентуално ухапване от пчела /например/ ще знатя как да реагират
Можем ли някъде да отидеми да се установи алергичен ли е към ухапване от насекоми или не?

# 1
  • Мнения: 1 334
Не знам и на мен би ми било интересно , ако някой има информация.Трябва да са инструктирани да действат светкавично, т.е минути след ухапването да се заведе детето до най-близкото място където има поликлиника или болница и да се бие подходящата за възръстта инжекция.За село ли става въпрос или за град?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Село на 20км от Плевен
Чувала съм че хората с такава алергия носят в себе си някакви ампулки които се бият при ухапване....

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Миналата година водихме Дени на алерголог и , наред с другите проби, имаше и за членестоноги. Не знам удовлетворява ли твоето питане.
Ампулата май е урбазон.

# 4
  • Мнения: 1 334
да Урбазон е , обаче при съвсем малки деца слагат нещо друго.Не помня името.
20 км ,не е чак такова грандиозно разстояние, може да се реагира адекватно и бързо.Дори и да носи ампула , кой ще му я бие в цялата суматоха.Питай в педиатрията, може оттам някой да ти отговори.Иначе си права, притеснително си е.

# 5
  • Мнения: 2 257
Доколкото знам, алергиите към насекоми се предават през поколение...Не съм сигурна дали 100% алергиите са генетично обусловени, но да речем, че примерно е така. При нас - дядо ми беше със силна алергия към пчели - дъщерите му нямат - хапани са много; аз и брат ми - той няма, аз имам...Не знам доколко тази теория е вярна, но проучи дали бабата, дядото на детето имат такава и от там можеш да си прецениш съвсем бегло дали евентуално детето ти е в такава голяма опасност на село...Ако някой друг е чул подобно нещо - за алергията към насекоми през поколение - да се обади.

# 6
  • Мнения: 1 113
И на децата слагат урбазон, но детски - по-малко мг-ми. Аз за алергия през поколение не съм чувала, но ако детето ти е алергично към нещо друго, вероятността да направи алергия от ухапване от пчела е по-голяма, отколкото при другите деца.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Не е съвсем малко растоянието. Зависи как ще реагира организма. Има реакция, която е много силна и настъпва смърт за минути. Затова има специални дози препарати за еднократна употреба и се бият мускулно може и от бабата примерно. Аз лично сматам малкия другия месец да му правя този тест защото може и да има някаква реакция и ми се ще да съм подготвена.

# 8
  • Мнения: 816
Ухапване от пчели - няма - има ужилване:)
Най-опасни са ужилванията от стършели.  Много хора в Бг. имат силна алергия към стършеловата отрова, ( намира се в жилото). Получава се оток на глотиса и задушаване за минути. Добре е ако детето има предразположеност към алергии да се носи ампулка Урбазон ( може да се направи и венозно и даже това е по-добрия и бърз варянт).
Аз не бих се страхувала чак толкова, но е добре човек да е подготвен за всичко поне информативно!
Да не дава Господ да се случва.   bouquet

# 9
  • Мнения: 636
А какво представлява ампулата урбазон? На мен по рецепта ми дадоха една ампула с бяло прахче и една с течност. Това ли е и как се процедира по-точно? Извинете за офф-а.
Фенистил-гелът не върши ли работа в такива случаи. Пише, че се маже при ужилвания.

# 10
  • Мнения: 1 113
А какво представлява ампулата урбазон? На мен по рецепта ми дадоха една ампула с бяло прахче и една с течност. Това ли е и как се процедира по-точно? Извинете за офф-а.
Фенистил-гелът не върши ли работа в такива случаи. Пише, че се маже при ужилвания.
Точно това е урбазона - течността (мисля, че беше дестилирана вода) се изтегля със спринцовка и се прибавя към аппулата с прах. След това от там се изтегля полученият разтвор и се инжектира.
При алергия от пчелна отрова Фенистил-гела не върши работа. Той се използва да намали кожния оток, но не и на дихателните пътища, който всъщност е опасния. Малко простовато обяснение, дано си ме разбрала.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 688
засега да чукна на дърво не е проявил алергия към нищо,родата също не са алергични към ухапвание..но знае ли човек
Попитах информативно,защото ако знам че няма алергия ще съм по спокойна:)
Благодаря Ви момичета за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт