Как решавате какво да сготвите?

  • 1 778
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 679
Съжалявам, ако сте обсъждали темата, но отскоро съм фен на този форум, а време нямам много да търся.

Та да ви питам: по списък ли го карате, или пък хващате я готварска книга, я интернет, или пък питате семейството?

Все се опитвам да си изготвя някаква схема по която да готвя и нещо хич не ми се удава. А и ми се иска да включвам чат пат по някоя нова манджа в често готвените, пък се оказва, че все около едни и същи си въртя.

# 1
  • Мнения: 2 550
Влизам тук и решавам:))

# 2
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обикновено питам семейството - татето по-точно. Ако остане на малките да избират, ще ядат само мусака и дроб сарма. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 393
Ако предварително съм си наумила нещо- готвя го, ако пък ми липсва вдъхновение- отварям си някое списание, в което има и секция с рецепти и си харесвам нещо.
В краен случай черпя идеи от тези два сайта:
http://www.epicurious.com/recipes/
http://www.foodnetwork.com/

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Понякога съм съвсем импулсивна... разхождам се, прияжда ми се нещо, купувам и отивам да готвя.
А каква съм фурия когато съм гладна... по 3 манджи правя Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Зависи...

Според продуктите, които имам в наличност. Или както е казала АнМари, ако нещо й се прияде силно - отивам и го готвя.

Или ако тук съм харесала някоя манджа.

# 6
  • Мнения: 732
Първо питам половинката, защото той е по-претенциозен. Неговият отговор 9 пъти от 10 е: "Каквото решиш", след това отварям хладилника и започвам да умувам newsm78. И готвя нещо, което ще стане бързо, лесно и вкусно. Завъртяните манджи са за събота и неделя  newsm10 smile3521

# 7
  • Мнения: 3 537

1.Питам мъжа ми какво му се яде за да ми помогне по-лесно ми е
2.Измислям си сама разни манджи и т.н.
3.Влизам тук и хващам някоя рецепта за ушите ,която ми хареса Mr. Green
4.Традиционни български ястия
5.Готварската ми книга

Това са ми вариянтите Grinning

# 8
  • Мнения: 5 228
Готвя каквото ми се яде и с каквито продукти имам. Абсолютен тоталитаризъм.

# 9
  • Мнения: 2 040
- Най- често, като излезем на разходка с детето и ми замирише на нещо вкусно от някъде, от което се сещам за него или за нещо друго, и ми се прияжда ...  минавам през магазина, взимам продуктите и почвам ...
- Чета в демо книгата тук в готварски и нещо като ми грабне окото, го правя, а понякога от няколко рецепти сътворявам една ...
- Питам мъжа ми, но той не пробира нищо и всеки път отговора му е: ами каквото решиш ...  Peace
Ами Телец съм, чистокръвен чревоугодник, щом ми се дояде нещо, направо ми текат лигите, докато не го направя ....  Embarassed

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз пък не питам мъжа ми - нито ще ми даде идея, нито е претенциозен. Сама решавам.   chef

Обаче все още съм в чуденка за вечеря какво да сготвя.  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 983
ами най-често питам мъж ми или сама преценявам, а понякога и от тук ползвам идеи Wink

# 12
  • ново
  • Мнения: 5 884
Питам мъжът ми - отговора е "Каквото решиш"
Питам дъщеря ми - отговаря "Незнам" => Аз започвам да мисля, отварям хладилника и фризера по 100 пъти, чета във форума и накрая избирам това, което става най-бързо  chef

# 13
  • Мнения: 1 489
Аз пък не питам мъжа ми - нито ще ми даде идея, нито е претенциозен. Сама решавам.   chef

Обаче все още съм в чуденка за вечеря какво да сготвя.  Thinking
И аз вече не го питам.Преди като го питах все ми отговараше-каквото искаш.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гледам какви продукти имам, съобразявам какво съм готвила скоро, че да не се получи в една седмица да се яде примерно 4х манджи с ориз (т.е. след сърми няма да сготвя пълнени чушки или пиле с ориз) и според каквото е наред от основните продукти решавам Grinning Мъжете рядко ги питам, защото се ядосвам - или боб, или каквото искаш готви, а като кажа какво - о,ама това не го обичам Rolling Eyes Затова когато съм зла, питам какво искат - и като кажат каквото решиш, им готвя зелен фасул, щото не обичат Twisted Evil (аз обаче обичам, и освен това ми е много лесен готов в буркани).
Рядко ползвам готварските книги, във форума по-често си харесвам неща, макар че сравнително рядко използвам идеи за манджи конкретно (виж,сладкиши едва дочаквам да се изяде едното, за да направя следващото, което ми е хванало окото Mr. Green).

Общи условия

Активация на акаунт