Има ли етикет за игра с чуждите играчки?

  • 1 425
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
... или как да разбера дали другите майки не са против Дани да пипа играчките на дечицата им.

Може би ще ви се стори глупав въпроса, но аз доста се замислям. Тъй като съвсем от скоро ходи и вече може да отиде при други деца се започна желанието да взима тяхните играчки. Разбира се, и дрегите искат да играят с неговите играчки, но когато някоя мама (или баба) каже на детенцето си: Не пипай това, то не е твое. - аз го възприемам като заобиколен начин да ми каже, че не желае и Дани да пипа тяхната играчка.
Споделете има ли "кодови думички"  Wink, чрез които да се разпознае това

# 1
  • Мнения: 1 489
Аз лично нямам против другите да си играят с нашите играчки,стига и те да дават тяхните на нас.Като отидем в парка се разпиляват играчките и всеки си играе с каквото хване.До сега никой не ни е правил забележка.

# 2
  • Мнения: 1 639
Майките дето не искат другите деца да им пипат играчки си стоят у тях или на място където са само те   Mr. Green
 Ми така де , като си си  завел детето на площадката се предполага ,че ще се запознае с други дечица и с играчките им .... Laughing
Освен да не се чупят чуждите играчките не виждам какво друго може включва "етикета"  Grinning

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз обикновено сама подавам играчката, към която има интерес. Стига Нели да позволи де, защото в някои дни нищо не дава. Тогава прибягвам до трампата- тя взима играчка на детето, а дава своята. Никога не съм имала нищо против да си играят с играчките на Нели и много ме дразни това поведение. Даже изрично винаги си казвам мнението по въпроса. Ако някое дете не иска да върне играчката- казвам, че няма проблем да я върне на следващия ден. Ние също сме се прибирали с чужда играчка.

# 4
  • Мнения: 1 645
За " етикет" не знам, но аз нямам нищо против да си играят децата с играчките на Дани,а той само със "чужди  " играе.
Никога до сега не съм казвала - ето вземи твоята играчка,или остави тази играчка, не е наша.
Но преди няколко дни ми направи впечатление една майка, която държеше една кофичка(явно тяхната), и Дани се опита да я вземе,но тя не му я даде.
Той дърпа,и тя дърпа,най накрая Дани се отказа.
Аз ей тва не мога да разбера.
Просто не мога да си представя,че аз мога да постъпя по същият начин.

# 5
  • Мнения: 6 243
Питай самата майка/баба.
Аз лично процедирам като Феята - щом са излезли с играчки, значи са за пипане, та не се замислям особено. Но щом тая мисъл те притеснява, направо питай, поне ще е ясно.

При кучетата е така. Като срещне твоето куче чуждо куче, винаги се пита - мъжко, женско, може ли да играят... Wink щото някои хапят, други са раздгонени. И всичко се уточнява в прав текст!

# 6
  • Мнения: 416
Толкова често ми се случва да се сблъсквам със същия проблем,че чак ми е писнало Weary.Мишо е научен да си дава сам играчките,как да му обесня егоизма на мамите(бабите) newsm12?Взимат нашите играчки(нямам нищо напротив),но не ни дават техните и доста често оставаме без играчки.Много е неприятно... smile3518Принудих се да нося скрити играчки,които да давам в такива ситуации.Май няма решение на тези ситуации.Разни хора разни идеали...

# 7
  • Мнения: 271
[quote author=sladka hapka link=topic=88456.msg1540319#msg1540319 date=1143891

При кучетата е така. Като срещне твоето куче чуждо куче, винаги се пита - мъжко, женско, може ли да играят... Wink щото някои хапят, други са раздгонени. И всичко се уточнява в прав текст!
[/quote]
харесва ми какво сравнение си дала.точно така е

# 8
  • Мнения: 3 479
Аз процедирам така: ако чуждата играчка е оставена свободно на пясъчника го оставям да си играе с нея докато не си я поиска `собственика`, след това обяснявам, че тази играчка е на другото дете и то сега си я иска, като я остави може пак да си поиграе с нея. Ако иска играчка от ръцете на друго дете никога не казвам `не`, а питаме детето дали би я отстъпило да я види Мати и да си поиграе с нея. Обикновено децата не си отстъпват и тогава обяснявам, че играчката си е на детенцето и то сега си играе с нея, но по-късно може да я даде. Също така в някои случаи предлагам замяна с наша играчка и понякога децата с готовност приемат. Общо взето реагирам според ситуацията и познавайки майката на детето знам какво ще последва. Гледам да съм запасена с повече играчки, че да има какво да предлагам в замяна на чуждите и така играта да върви безпроблемно.

# 9
  • Мнения: 8 769
Спазвам почти същия "етикет", описан от gal4e . С тази разлика, че вече казвам на Кейти да попита детето (или майка му) дали може да си играе с играчката. А когато са много деца, просто оставям нещата на природните закони. Смятам,че децата от малки трябва да се научавам да си вземат/бранят нещата, да отстояват позиции и т.н.
Също така нямам ни
о против някое дете да си играе с играчките на Катерина. Е, понякога тя не си ги дава, и ако в този момент си играе с тях, естествено и аз помолвам другото дете да дойде по-късно, или му давам друга нейна играчка.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 493
Lady Carm, и аз си задавам същия въпрос напоследък...

искам и едно нещо да добавя (съгласна съм с 99% от написаното по-горе) - когато аз седя на пейката, а Мая е на пясъка и дойде при мен с чужда играчка и ми я остави (това се случва много често) винаги ставам й я връщам на пясъчника (ако незнам чия е, иначе я връщам лично). В крайна сметка чуждите играчки винаги са по-интересни и затова нямам нищо против другите деца да играят с нашите и обратното... стига после всичко да си отива по местата... Напоследък много ни оредяха играчките за навън, а почти винаги си тръгваме последни.... Т.е. не всички ги връщат откъдето са ги взели.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 722
В пясъчника няма мое, няма твое, сичко е Берое. Това последното е майтап Simple Smile
Давала съм играчките на Дияна. И аз съм казвала "не пипай това, не е твое", но не защото не искам другите деца да играят с играчките на моята щерка. А да се научи, че ако иска нещо, може да помоли за него.

# 12
  • Мнения: 3 861
Принципно малко се притеснявам, когато Калоян награби нечия играчка, но другите пък награбват неговите и си мисля, че това не е толкова страшно, важното е да се забавляват децата и да не се карат

# 13
  • Мнения: 2 978
В пясъчника няма мое, няма твое, сичко е Берое. Това последното е майтап Simple Smile
Давала съм играчките на Дияна. И аз съм казвала "не пипай това, не е твое", но не защото не искам другите деца да играят с играчките на моята щерка. А да се научи, че ако иска нещо, може да помоли за него.

Аз също мисля така... Peace

В нашият квартал досега съм засичала САМО една майка да не е съгласна с това, че другите деца пипат играчките на детето и..и какво прави тя???

Ами дава му само по една..когато му омръзне играчката,  детето отива и си взима друга от плила, който стои при нея ...

Направи ми впетчатление, че това дете не пипа чуждите.

Не съм аз човека, който може да каже дали е правилно или не...жената така е решила да го възпита и така, и прави...
Техните гребла, лопатки и т.н. не се изсипват в пясъчника, както правят повечето майки.

Аз също се надявам както Ан е писала, да я науча да си пита, когато ще взима чужда вещ..казвам надявам, защото все още неможе да говори Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 6 146
Май използвам изрази от типа: "Хайде остави тази играчка, тя не е твоя" в няколко случая:
1. Ева отива при детето и брутално му издърпва играчката от ръцете, а то почва да реве.
2. Детето кашля, текат му сополи или майката ми е казала, че е болно, а Ева веднага ще налапа чуждата играчка.
3. Някоя баба или майка ме гледат много страшно.
Това последното е много относително, защото сигурно някой може да си помисли същото и за мен когато съм недоспала Wink Но използвайки този израз в никакъв случай нямам предвид, че не може да се играе с нашите играчки Hug

Общи условия

Активация на акаунт