Моля ви за помощ - туристическа виза за UK

  • 1 290
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте! Искам да ви помоля за помощ. Има ли шанс да ми дадат туристическа виза за Англия. Rolling Eyes Бащата на детето ми е там и може да ми изпрати покана. Имате ли опит с туристически визи за UK? Ваши близки вземали ли са скоро и как е минало?  newsm12

# 1
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Привет,
Въпросите, който задаваш са много общи, ще е по- лесно, ако се конкретизираш
Напр.:с какъв статут е таткото, от колко време е тук и т.н.
Различни са изискванията ако съпругът ти е с бизнес виза, анг. паспорт и др.
Мисля, че ще намериш по конкретен отговор на задаваните от теб въпроси тук: http://www.bghelp.co.uk/
И накрая човек винаги има шанс, опитай  Wink

# 2
Таткото е с british passport

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
най-подробна информация ще получиш тук: www.british-embassy.bg
разбира се, че имаш шанс, ако всички документи са ти в ред не виждам защо ще ти откажат. аз съм изпращала покана няколко пъти на роднини и на приятели- не е имало проблем. във вашия случай предполагам най-важно ще бъде той да докаже, че финансово ще те осигури по време на престоя, а ти, че имаш причина да се върнеш в БГ. самото интервю не е нищо особено-ще те питат къде отиваш, защо отиваш. имаш ли намерение да работиш и т.н.

# 4
Мерси много за линковете. Притеснявам се тъй като не работя в БГ, а те май искат да им докажеш че работиш. А освен това искам да отида с детето си, което има европейски паспорт и незнам дали е по-добре да кажа, че отиваме с детето при татко му или да им кажа че малкият ще остане в БГ.

# 5
  • Мнения: 398
Зависи от много неща.
Каква е целта на посещението?Разведени ли сте?Разделени ли сте?Защо туристическа виза,а не присъединителна?Той само биологичен баща ли е или сте едно семейство?А той иска ли да отидете?При него ли ще отседнете?Ако сте разведени вероятно не...и т. н.

Най лесно е бащата да дойде и да ви забере от България.Може вместо вас да се яви на интервю.Преди това нека се обади да попита какво трябва да представи.

# 6
  • Мнения: 3 394
мила, влез в www.bghelp.co.uk Там има форум специално за туристическите визи, хората там са врели и кипели!

Нещата с визите доста се раздвижиха напоследък Peace
може и да ти я дадат, но при условие,че не споменаваш,че имаш толкова близък човек там, да не си помислят,че ще останеш нелегално!

Ти сама си прецени най-добре!!!

# 7
  • Мнения: 3 394
Мерси много за линковете. Притеснявам се тъй като не работя в БГ, а те май искат да им докажеш че работиш. А освен това искам да отида с детето си, което има европейски паспорт и незнам дали е по-добре да кажа, че отиваме с детето при татко му или да им кажа че малкият ще остане в БГ.

в декларацията -молба за виза се попълва задължителна опция дали работиш и какви са ти доходите. Ако излъжеш и интервюиращия се усъмни може да задържи молбата и да направи проверка на данните. Ако се окаже,че си представила невярни данни могат да те вкарат в системата като постоянен отказ (или поне д овлизането ни в ЕС Praynig).

Какво значи-детето ти има европейски паспорт???

Няма такъв термин-всеки си има паспорта на страната с тази разлика,че гражданите на страни от ЕС пътуват безвизово! А и на паспорта пише European Union, но когато го отвориш си има гражданин на еди коя си страна. Не може просто да си се родил в ЕС. чак толкова либерализъм няма.

# 8
  • Мнения: 992
Разбира се, че имаш шанс.
Аз дойдох първият път с туристическа виза и ако представиш всички необходими документи в посолството няма да имаш проблем, ако той дойде с теб- още по-добре.
Аз по това време също не работех в бг и не им представих такъв документ, само удостоверение от университета в който учех, неговите банкови сметки(за да докаже, че може да те издържа докато си в страната), копие от паспората му, копие на картата с която плаща данъци в Англия(забравих и името, прилича на лична карта), поканата, моите банкови сметки и това беше.
Ако имаш въпроси питай, ще се радвам да ти отговоря.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има шанс.Аз кандидатствах миналата година, май месец за туристическа виза.Тогава нямахме брак с таткото.В декларацията писах, че през бременността ми, раждането и първите 7 месеца от живота на детето ни, не сме се виждали и че е редно всеки баща да види детето си, което вече не е новородено.Мъжът ми чакаше индефинит виза 1,5г. и нямаше как да се прибере.Мислех, че ще ме викнат на интервю и ще има голям разпит, но не!Чаках само 10мин. и ми казаха след обяд да отида да взема паспортите на мен и детето с 6-месечни визи ShockedНе знам какво чудо беше това.Но мъжът ми взе виза 10 дни по-късно и така ни се събраха много визи.Но с присъединителната беше големият проблем...както и да е.

# 10
Приятелят ми е грък с английско граждаство и не сме женени. Той извади на детето гръцки паспорт, и то носи неговото име. Не смятаме да се женим засега, но искаме да отидем с детето в Англия. За поканата няма проблем - може да ми я изпрати той или неговите близки, но незнам дали да споменавам в посолството за детето или просто да кажа, че отивам там на гости на приятели. Вече съм била там с работна виза и съм се върнала дори преди да ми изтече визата, така че мисля, че това ще е плюс. Само незнам за детето какво да правя - дали да кажа, че таткото и близките му искат да го видят или да не споменавам за детето, а то да пътува с  баща си... newsm78
Благодаря на всички ви за отговорите. Ще пиша и в другия сайт, но реших, че и тук мога да науча нещо, защото предполагам много от вас са канили близките си и знаете как стоят нещата. Flutter

# 11
  • Мнения: 818
Според мен,щом таткото е с ЕУ паспорт и англ.гражданство няма какво да криеш.Бащата иска да ви види и точка.Няма смисъл да криеш,защото при 2ят ти варянт може и да ти откажат.Не се притеснявай.носи се слух че след май падат визите дано да е истина!

# 12
  • Мнения: 992
И аз мисля, че не трябва да криеш за детето, а за това че вече веднъж са ти дали виза и си се върнала в определения срок е голям плюс.
Успех

# 13
Благодаря ви! newsm03 Ще ви пиша когато дойдем в UK.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Това си е един вид събиране на семейство, нищо че не сте женени. Не виждам защо се притесняваш, че могат да ти откажат. Аз не бих го и помислила даже, при положение, че бащата на детето е британски гражданин.

Общи условия

Активация на акаунт