При температура?

  • 892
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Дребоса снощи вдигна температура - 39. Не му е запушено нослето, не кашля...Възможно е да е от зъбки - има 7 зъбчета и до сега никога не е вдигал температура при никненето им, та затова не ми се вярва. От снощи до сега температурата не е спадала под 37,8. Давах Калпол 2 пъти, слагах и свещички Ефералган, но най-много 2 часа след тях температурата отново скача над 38. Не може на всеки 2 часа да му давам сироп, а други начини за сваляне на температурата...не знам. Нощес го разтрих с водичка и оцет, но ефект не видях.
Много ще съм ви благодарна, ако ми кажете разни съвети за сваляне на температурата, бабешки рецепти или разни други хитрини. Нали е неделя, та и педката не си вдига телефона...
Много ви благодаря!

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом сиропите и свещичките не помагат, това е някакъв вирус, според мен. Няма да е от зъби. Не превръщай детето си в опитно зайче, да му изпробваш разни рецепти бабешки и т. н.!Щом Педито ти не отговаря, извикай Бърза помощ или направо го заведи!

# 2
  • Мнения: 3 042
Сиска, Калпола и Ефаралгана са все парацетамол съдържащи.
 Когато моят син вдигна Т и я подържаше висока аз също като теб бях редувала Панадил и Ефаралган, но лекарката ми каза, че е добре да се редуват с нещо, което има ръзличен състав - Нурофен сироп /ни изписа/.
Аз редувах Панадол /в случая при теб Калпол/ и Нурофен сироп. И понеже са с различен състав могат да се дават и на по-малък интервал. Но най-добре е да се консултираш с лекар.
Ако не можеш да намериш вашият педиатър, може да го завадеш при дижурният лекар в детските кабинети. Аз съм водила синът ми, когато се наложи в събота и неделя.

# 3
  • Мнения: 1 101
Благодаря ви!

rubi, сега отиваме до болницата, дежурна е Янчева. Мерси за съвета!

# 4
  • Мнения: 1 685
Когато редуваш, например както са ти писали по-горе Калпал и Нурофен, можеш да даваш през 2 часа.
И аз мисля, че надали температурата е от зъби.

# 5
  • Мнения: 6 155
Такава Т не е от зъби Naughty

# 6
  • Мнения: 6 390
толкова висока Т. неможе да е от зъбките.

http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Температурата при детето и как да се справяме с нея
КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?
Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8

Трите най-чести причини за температура

Вирусна инфекция – това е най-честата причина за повишена температура при децата. Случва се при инфекции като робеола, варицела, заушка и много други. Повечето вируси не са опасни. Те просто трябва да бъдат преодолени и това става в рамките на няколко дни. Не се лекуват с антибиотици.

Бактериална инфекция – някои примери са отит, синузит, пневмония, цистит (възпаление на пикочните пътища) и ангина. Те се лекуват с антибиотици, макар че лечението обикновено може да изчака 12 часа и да се свържете с лекаря си на другата сутрин.

Пробиването на зъбките – то също може да предизвика температура, но обикновено не по-висока от 38,5 градуса.

Лекарства:

Ацетаминофен (Тиленол) (бел прев. – в България ацетаминофенът e известен със синонимното си име Парацетамол и съществуват множество лекарства за деца, които го съдържат като активна съставка – например Ефералган, Калпол и т.н.)
Tова болкоуспокояващо и свалящо температурата средство е известно от дълго време и е ефективно в повечето случаи. Може да бъде давано през 4 часа. Нови изследвания от 2001 година показват, че даването на начална двойна доза ацетаминофен при висока температура е едновременно и безопасно, и по-ефективно в бързото смъкване на висока температура. Давайте двойна доза само ако температурата е висока! Двойна доза може да се дава само веднъж на няколко дни, ако има нужда. Всички други дози трябва да са стандартните.

Ибупрофен (бел.прев. - в България е известен като Нурофен) – това по-ново лекарство също е ефективно при болки и температура. Често е по-ефикасно при висока температура и има по-дълготраен ефект. Може да се дава през 6 часа. Преди се препоръчваше за деца над 6-месечна възраст, но наскоро беше одобрено за безопасно и ефективно и при деца над 2-месечна възраст.

Използване на комбинация от двете лекарства – най-добре е да се използва само едното. Но все пак, ако едното не е достатъчно или действието му е твърде краткотрайно, е безопасно да дадете и другото в прибавка без да чакате. Друг вариант е да ги редувате през 3 часа – например ацетаминофен в 8, ибупрофен в 11, ацетаминофен в 2 и т.н.

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – НЕ давайте АСПИРИН на деца под 12-годишна възраст!

Повръщане – ако детето ви повръща и не може да задържи лекарството, можете да използвате свещички.

Хладка вана и хладък компрес – могат да помогнат да се свали по-бързо температурата, особено ако е много висока, но се използват само в комбинация с температуропонижаващо лекарство, а не вместо него!

Студени течности – помагат да се охлади тялото и да не се обезводни детето.

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 893
Племенницата ми / на 1г. и 5мес./ така поддържаше висока Т., дадат и нещо за понижаване - спадне и след 3-4 часа пак се вдига, нямаше кашлица, сополи и когато я заведоха на лекар се оказа бъбречно възпаление.
Не искам да те плаша, само искам да ти кажа, че е най -добре  да се види детето от лекар.
Една висока темп. не се знае от какво може да е...

# 8
  • Мнения: 1 101
Благодаря ви!
Наистина не е от зъбките, както и предполагах. Гърлото му е зачервено, дежурната педиатърка каза че е вирусна инфекция. Гърдичките поне са чисти...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вирус е,ние го изкарахме миналата седмица.Температура с червено гърло.Извиках доктор в къщи и ни изписа оксцилококцинум.Два дена се борих с температурата и след още два изведнъж мина.И аз си мислех зъби ама не.Скорошно оздравяване ви желая  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 922
И ние изкарахме такъв вирус ooooh!
Калпол давах, но нямаше кой знае какъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт