Детската кухня- за или против?

  • 2 589
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Обмислям от няколко седмици дали да не запиша Ем на детска кухня. Много се чудя, и не мога да се реша първо защото ми с еиска да знам с какви продукти готвят, едва ли правят труд да ги взимат от селата, та да се органични? АМи ако е от борсата, там, във всичко има толкова много нитрати? От друга страна не мога все на пюрета да я държа, едва ли и те са толкова органични. Та ми стана интересно и реших да пусна тази темичка; какви са ви съображенията на тези от вас, които са записани на кухня и съответно какви са ви съображенията на тези от вас, които не са?

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пробва ли с търсачката първо? Има много изписано по темата, толкова много, че ще ти отнеме ден да го прочетеш...
Ако все пак после още не си решила, сподели съмненията си, тук сме!  Wink

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не сме записани на кухня, макар че го обмислях варианта и бях подала документи за всеки случай. Съображения - дребната прясно мляко под никаква форма не може да яде, дори сготвено - изрива се. Което автоматично прави кухнята несъществуваща опция за нас - отделно въпроса, че тя не яде нито един от десертите, които правят там, а и не всичко от манджите, та става съвсем сложно. Други съображения - свикнала съм да й готвя и принципно готвя почти всеки ден, а не обичам да съм вързана да правя нещо в определено време, особено ако е взимане на бурканчета в дъжд или гадно време (има начини да се прави, естествено, ама на мен лично ми е по-лесно да не се занимавам).
Иначе не е лоша опция - има разнообразие, на повечето места готвят прилично и ти отпада чуденето какво ще яде детето днес, пък и е бая по-евтино от пюрета Grinning

# 3
  • Мнения: 3 379
Детето вече може да яде повечето неща, дори и прясно мляко ако не е обременена за алергии, така че кухнята е удобен вариант, а храната е разнообразна. Ако чакаш още, ще стигнеш момента, в който няма да я иска, защото ще е много свикнала с домашната обща храна. Гого така и не го записах, макар че подадох молба, но като ми дойде реда, Гого вече беше минал на обща домашна храна, а сега вече няма смисъл. Не се взирай толкова в органични и екологични храни, такива и на село няма дори, те се отглеждат специално. Детето вече не е толкова малко.

# 4
  • Мнения: 1 215
А зпо скоро си мислех за опцията частна детска кухня, където ти ги носят до вратата.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ха,на мен само преди няколко дни ми звъняха по тел да ми пранвят анкета за такава услуга и как я възприемам Laughing Ставаше въпрос за 2.50 на ден.

# 6
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Много съм доволна, всеки ден прасня и разнообразна храна  Grinning синът ми яде всичко от там с апетит  Blush

# 7
  • Мнения: 2 274
Днес за първи път ще взема храна от кухнята.
Ще пропускаме десертите, защото са с прясно мляко. Доколкото разбрах само в тях слагат мляко. Thinking

# 8
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Godzilla , незнам за кухнята, който ти ползваш, но в нашата слагат и в супите, има млечни супи, понякога има картофено пюе с жълтък и сирене - в него също има прясно мляко.

# 9
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
Ще пропускаме десертите, защото са с прясно мляко. Доколкото разбрах само в тях слагат мляко. Thinking
Точно за това щях да попитам сега. Досега не съм й давала от десертите заради опасение че използват прясно мляко. Дори съм решила да се обадя в Млечна кухня за да говоря с някой там. Не се ли съобразяват "лелките" с това, че има малки деца, които все още не са опитвали мляко, а има и деца, които са провили и алергии към него.

# 10
  • Мнения: 1 215
А има ли някой, който да взима от частна кухня?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм ЗА.Днес взех за първи път храна от кухнята,но всички познати бебета приемат храната много добре.Моя е доста злояд и капризен,но храната му хареса много.Не го бях виждала да яде с такава охота от 2 месеца сигурно.
Ако няма някакви алергии детето пробвай.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: Miriel
Не се ли съобразяват "лелките" с това, че има малки деца, които все още не са опитвали мляко, а има и деца, които са провили и алергии към него.
Точно затова се иска бележка от педи, че детето няма алергии.

По темата: аз съм доволна от кухнята - прясна и разнообразна храна всеки ден. Готвят вкусно. Само към десертите имам малко възражения, а и Мая не ги харесва особено, но аз така или инче предпочитамд а й давам плодове по това време.

Годзила, прясно мляко слагат в млечните супи, а ако не са с прясно са застроени с кисело. Ако има картофено пюре - то също е с прясно мляко (в повечето кухни използват сухо, но не АМ, ами обикновено сухо мляко)

# 13
  • София
  • Мнения: 2 007
Ха,на мен само преди няколко дни ми звъняха по тел да ми пранвят анкета за такава услуга и как я възприемам Laughing Ставаше въпрос за 2.50 на ден.

И на мен ми направиха същата анкета по тел. Ама аз почти в движение отговарях и нито разбрах кои са, нито с каква цел им е анкетата. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 107
Уф, всичко изчетох за детската кухня и в крайна сметка не мога да реша дали да го записвам  Confused
По-скоро вече клоня към домашното...

Общи условия

Активация на акаунт