Бременост по време на кърмене?

  • 1 856
  • 7
  •   1
Отговори
Искам да политам дали може да съм бременна и да продължавам да имам кърма?  newsm78 Знам, че кърменето не е 100% начин за предпазване от забременяване, но ако забременея как да разбера? И ако съм бремена кърмата ми изведнъж ли ще спре или ще намалее постепенно? Вярно ли е, че ако съм бременна и си кърмя още детето, то кърмата е вредна за него? Ох, раждах със секцио и сега бая ме е шубе да не съм бременна и да разбера късно.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 761
Кърменето не е контрацепция. За съжаление по време на кърмене може да се забременее.
Не знам обаче дали прекъсва кърмата, може би. Направи си тест, отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 1 559
    Бременността по време на кърмене е възможна. Не искам да те плаша, но това,че имаш кърма, не означава със сигурност,че не си бременна Rolling Eyes  Това,че ако си бременна и кърмиш детето си, кърмата ти става вредна е поредния мит за кърменето Wink Бременността сама по себе си не е пречка да кърмиш детето си - проблем би било, ако си с чувствителна матка и получаваш контракции като кърмиш. Освен това би трябвало да се храниш пълноценно и да не се натоварваш, и бременността и кърменето изискват повишено прием на калории,за да бъдат посрещнати новите потребности на организма.
    Преди колко време роди? Цикълът възстанови ли ти се (при някои жени настъпва овулация и без наличие на цикъл)? Редовен ли е? Колко често кърмиш? На поискване ли кърмиш или на режим?
    Кърменето е сравнително надежден контрацептив през първите 6 месеца на бебето - при условие,че то е изключително кърмено (без даване на вода, сок, пюре, каша) и нямате нито една по-голяма от 2 часа пауза между кърменията за денонощие...Дори и една пауза по-голяма от 2 часа между кърменията да има,вече  не трябва да се разчита на кърменето като метод за предпазване Rolling Eyes
    Направи си тест за бременност и/или отиди на гинеколог. Стискам ти палци!

# 3
  • Мнения: 972
Аз кърмех малката допреди месец - тя за една седмица сама се отказа. Тогава незнаех, че съм бременна.

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
не са рядко случаите на бременност по време на кърмене!мисля че не е задължително да ти спре кърмата ако си забременяла!защо не си направиш тест?

# 5
  • Мнения: 666
Ако си бременна и кърмиш има опасност от спонтанен аборт, поне така стана при моя позната - тя разбра че бременна и продължи да кърми и след 2-3 седмици получи спонтанен аборт

# 6
Благодаря за отговорите   bouquet
Направих си тест днес - отрицателен. Но това все пак не ме успокоява ... Бях на лекар на 20-ти и нямаше нищо, но ето какво ме тревожи: когато забременях с детето си незнаех, че съм бременна. Имах странно белезникаво течение, като слуз, което се засили с времето. И тогава си правих тест и пак беше отрицателен. Сега пак имам това течение - без мирис, без цвят. Прилича на секрета, който се отделя от влагалището за смазка при секс.
Кърмя на поискване, но бебока вече не е малък и не иска да бозае много денем. За цикъла какво да ви кажа - имах лохии до 60-я ден. Прокървих на 70-я ден. И сега на 7-ми и 8-ми март пак леко прокървих. Незнам дали се брои за цикъл...  newsm78

# 7
  • Мнения: 574
Аз кърмех малката допреди месец - тя за една седмица сама се отказа. Тогава незнаех, че съм бременна.
Хе-хе ,казват ,че брат на брата не давал и сестра на сестрата също. По това твърдение значи че пак ще е момиче. Може да провериш това твърдение.
А сега по- темата:аз също родих със секцио и имах прокървявания след като ми спряха лохиите. Това не беше цикъл. При мен цикълът ми дойде след като спрях кърменето -10 м. Но кърменето не е 100% гаранция за контрацепция.

Общи условия

Активация на акаунт