Бременност и летене със самолет?

  • 1 718
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 994
Наистина ли е много опасно да се лети в първи триместър?
Знам, че повечето авиокомпании не позволяват да се лети в трети триместър, но има ли големи рискове за плода ако се лети до 6ти месец?
А ако все пак се наложи, някоя летяла бременна може ли да сподели дали има някакви специални предпазни мерки?
Имам няколко приятелки летяли бременни презокеанско, родили здрави бебета, но отвсякъде чувам колко е опасно.

Предварително много благодаря на всички отзовали се по темата.

# 1
  • Мнения: 9 903
не, не е опасно.  Ако общото ти състояние е добро и ти се чувстваш добре, нямаш основания за притеснение. Предпазни мерки също не са необходими, освен ако лекарят ти не посочи.

# 2
  • Мнения: 168
Наистина ли е много опасно да се лети в първи триместър?
Знам, че повечето авиокомпании не позволяват да се лети в трети триместър, но има ли големи рискове за плода ако се лети до 6ти месец?
А ако все пак се наложи, някоя летяла бременна може ли да сподели дали има някакви специални предпазни мерки?
Имам няколко приятелки летяли бременни презокеанско, родили здрави бебета, но отвсякъде чувам колко е опасно.

Предварително много благодаря на всички отзовали се по темата.


Аз летях бременна в във 2-ри и в 3-ти месец. Двата пъти на презокеански полет. Не ми се отрази. Бебето ми сега е на 3м.-живо и здраво (чукам на дърво).

# 3
  • Мнения: 1 942
Я някой да ме светне кое да му е опасното да летиш?  Аз вярно не съм точно инженерче, ама не се сещам кое в един самолет може да навреди на ембриона. Последните месеци може да се предизвика раждане и вибрациите не се знае дали няма да предизвикат контракции, но това се отнася и за пътуването със кола. Или става дума за психическото състояние?  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 790
Точно първи триместър летях 6 пъти със самолет, не съм усетила нищо, а единия полет беше най-кошмарния в живота ми. Последици май няма - виж лентичката по-надолу и снимката отстрани. Зависи от общото състояние, както вече са ти казали.

# 5
  • Мнения: 127
Не се притеснявай , няма никакъв проблем да летиш със самолет. Аз летях Париж - София и обратно в края на 3-ти месец. До Париж пропътувахме 300 км с кола, а после от софия до Варна пак с кола, така че.....давай смело. Приятен път и лек полет  Peace

# 6
  • Мнения: 994
Благодаря много на всички отзовали се!
Надявам се, че когато дойде време за летене всичко ще е все тъй наред и ще завърши благополучно. Все пак ще се консултирам и с лекаря си.

А за опасност ми казаха, че вредяло самото излитане и кацане...не знам не съм специалист.

Благодаря много още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт