Борба с килограмите

  • 4 614
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, отчаяна съм. Вчера даже си поревах Rolling Eyes От бременността ми останаха 10 кила до предишното тегло и всъщност 20 до идеалното ми тегло Confused Изглеждам като бременно прасе все още, макар че минаха почти 3 месеца. Докторите казват, че ми е преразтеглена матката и затова все още ми отстъпват място в трамвая Embarassed
Все още кърмя и въпреки упражненията, които правя, ефект няма #2gunfire Кога ще се прибере тая матка? Всички дрехи, които продават по магазините са за жени с манекенска фигура, а на мен ми писна да разхождам бременния гащеризон #Cussing out
На всичкото отгоре мъжа ми ме нарича слоне и слони и т.н. красиви обръщения, което ме изважда от равновесие и дори след като му обясних, че от хормоните, докато кърмя трудно ще отслабна, пак продължава и все ми вика- гледай как си се облякла, погледни се как изглеждаш и т.н. Ами, писна ми да се боря с неговите думи, писна ми да гледам този слон в огледалото, искам си моето тяло #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire
Вече съм си обещала, че по магазините няма да излизам, защото само се депресирам. Продаваните дрехи са или за тьотки или с гол пъп Cry
Моля ви, споделете вие кога влязохте в нормалните си мерки, пък дано се успокоя малко, че ме  еналегнала страшна депресия Cry
Наистина ли кърменето забавя процеса? Ако е така- с нетърпение чакам да ми спре кърмата, сигурно ще ме освиркате за тези думи Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Обръщам се към вас в този форум, защото с близнаците сме по-друг случай - преразтеглени матки и т.н.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 110
Споко! Бабите казват - 9 месеца пълнееш, 9 месеца слабееш...........
При мен това явно не е съвсем в сила, защото аз си влача 10 кг отгоре (качих 33 през бремеността) още от третия месец след раждането и нещо не виждам изгледи скоро да ги сваля, а вече бебоците са на 8,5 месеца. Корема ми е както когато бях бременна в 3-ти месец, но мога да те успокоя че осезателно се прибра последните 2 месеца, но има още мнооооого какво да се желае.
Не знам дали има връзка с кърменето. Мисля че при едно нормално здравословно хранене (а не като мен сладки работи и солети и боклучета....  #2gunfire) независимо от кърменето килограмите рано или късно ще се стопят. Чакам пресните зеленчуци и мисля да започна някаква диетка независимо от кърменето.
Не знам дали те успокоих или отчаях още повече, но поне да знаеш че не си сама.  Hug

# 2
  • Мнения: 7 803
миличка не се впрягай на мъжа. това не zначи, че не е zа  #2gunfire . що zа обръщение егати. да не мисли, че всяка срещната може да му роди блиzнаци  #Cussing out . да ти кажа моята матка наскоро се прибра. каzват, че колкото месеца е продължила бременността, толкова му трябват на органиzма zа обратния процес и при мен се получи почти така.  чувала съм наистина, че при кърмене е труно слабеенето, но неzнам дали е вярно, но пък съм сигурна, че като кърмиш получаваш контракции мякакви, които помагат на матката да се прибере.
килата ги свалих наскоро, остана 1 кг. трябва време, бъди търпелива, а мъжа си zаведи на някоя бебешка среща и кажи на мамите какво ти прикаzва, те ще му променят мислене то  Twisted Evil
успех в борбата и не се предавай  Hug

# 3
  • Мнения: 3 336
миличка не се впрягай на мъжа. това не zначи, че не е zа  #2gunfire . що zа обръщение егати. да не мисли, че всяка срещната може да му роди блиzнаци  #Cussing out . да ти кажа моята матка наскоро се прибра. каzват, че колкото месеца е продължила бременността, толкова му трябват на органиzма zа обратния процес и при мен се получи почти така.  чувала съм наистина, че при кърмене е труно слабеенето, но неzнам дали е вярно, но пък съм сигурна, че като кърмиш получаваш контракции мякакви, които помагат на матката да се прибере.
килата ги свалих наскоро, остана 1 кг. трябва време, бъди търпелива, а мъжа си zаведи на някоя бебешка среща и кажи на мамите какво ти прикаzва, те ще му променят мислене то  Twisted Evil
успех в борбата и не се предавай  Hug

Ох, даваш ми някаква надежда  bouquet Ти кърмиш ли още? И с диета ли ги свали килата или с упражнения?

Деси, и аз боклучета ям също, ама съм решила поне на разделно да мина, макар че като се замисля от бг супите, които са с месо, то няма такава, дето да е и без картоф, а нали не трябва да се мешат #Crazy Сега почвам салати да хапвам. Решила съм сутрин плодова, вечер зеленчукова. На обяд супа и нещо по-съществено. Ама ще хапвам изобилно салатите, заради кърмата. Казаха ми хляб и сладко да не ям, те и без това нямали отношение кам добрата кърма Sick А без сладко не знам как ще изкарам Rolling Eyes И без хляб на масата не сядам,ама щом е за килцата ще ги откажа за известно време. На мен последните 5 кила са ми откакто излезнах от болницата. Там ги бях свалила Cry
За мъжа ми няма шанс, мсички му говорят, ама той едно си знае. мине му за ден-2 и после пак.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 7 803
ами аz нищо не правих, нито диети, нито упражнения, но на мен не ми се ядеше  Rolling Eyes .  почти не ям боклучета, научих се още 5тия месец, бах с гестационнен диабет и трябваше да спаzвам диета (малко въглехидрати, почти никакви маzнини и zахар, многоооо zаленчуци, малко плодове/ в часа пресен сок от ябълка имало токова zахар колкото в чаша кола  Shocked ,  само ръжен хляб )
не не кърмя, някъде 6 седмици само

# 5
  • Мнения: 3 336
ами аz нищо не правих, нито диети, нито упражнения, но на мен не ми се ядеше  Rolling Eyes .  почти не ям боклучета, научих се още 5тия месец, бах с гестационнен диабет и трябваше да спаzвам диета (малко въглехидрати, почти никакви маzнини и zахар, многоооо zаленчуци, малко плодове/ в часа пресен сок от ябълка имало токова zахар колкото в чаша кола  Shocked ,  само ръжен хляб )
не не кърмя, някъде 6 седмици само

Леле, това за ябълките не го знаех Embarassed Аз и без това не обичам много ябълки, ама то и почти няма друго на пазара в момента. А въглехидратите бяха зърнените и бобовите, нали?

# 6
  • Мнения: 7 803
и те и картофи, бяло брашно ............. преzрелите банани също имат много zахар и някои други плодове , но благодарение на таzи диета не качих почти нищо последните месеци, а като цяло 30 кила качих, но и много вода имаше  Shocked . 15 свалих с раждането

# 7
  • Мнения: 3 336
и те и картофи, бяло брашно ............. преzрелите банани също имат много zахар и някои други плодове , но благодарение на таzи диета не качих почти нищо последните месеци, а като цяло 30 кила качих, но и много вода имаше  Shocked . 15 свалих с раждането

И аз 15 свалих с раждането, обаче 5 си ги върнах още първия месец Rolling Eyes
Аз забременях на 67 кила, родих на 87, свалих 15 и станах 72, после качих 5 и сега съм 77. До предишните си кила имам 10 излишни, а до идеалните 20. Но щом казваш, че 30 кила си била качила, а сега ти остава само1 за сваляне, направо ме окуражи  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 640
искем и аз да те успокоя, з-то жениу които кърмят свалят килограмите много по-бързо- просто за лагтогенезата трябва много енергия. Но наистина както са ти писали момичетата- не яж боклучена и разните глупостиу които усилвали кърмата- боза, варено жито и пр. дивотии. Бетъчини му е майката, а от тях не се пълнее, като знаеш.

# 9
  • Мнения: 3 336
искем и аз да те успокоя, з-то жениу които кърмят свалят килограмите много по-бързо- просто за лагтогенезата трябва много енергия. Но наистина както са ти писали момичетата- не яж боклучена и разните глупостиу които усилвали кърмата- боза, варено жито и пр. дивотии. Бетъчини му е майката, а от тях не се пълнее, като знаеш.

Да де, и аз това съм го чувала, че кърмачките сваляли по-бързо, ама аз само качих #Cussing out Почвам само белтъчини и салати, пък ще видим дали ще има ефект newsm78

Сузан, за да ти отговоря трябва да изтриеш нещо от кутията си, че е пълна  bouquet Всъщност ето и отговора тук, вместо на лични:
Аз и без това ги дохранвам моите мишки. Така че хем кърмя, хем варя биберони и правя АМ. Това е най-кофти схемата - хем кърмиш, хем  дохранваш всеки път #Crazy
Ще чакам още 2 месеца, но през това време ще мина на разделно и пак ще ям достатъчно. Иначе аз си се движа, правя упражнения и вкъщи имам велоергометър. Но пак не свалям кила #Cussing out

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравей mishlentze , и аз бях притеснена как ще сваля тези килограми, които бях качила. Качих близо 30кг и до края на четвъртия-петия месец след раждането свалих всичко, даже и надолу. Старите дрехи ми хлопат. А до тогава си кърмех усилено. При мен кърменето помогна доста, но също и бях ограничила сладкото и пърженото, иначе си хапвах доста хляб (но пълнозърнест само). Като гледам бебчетата са ти още на 2 месеца, още не са ти са се нагодили хормоните.  Peace
Затова спокойно, кърми си, не се тъпчи и ще видиш, че без много усилия ще свалиш. Wink
Само не забравяй да се мажеш с нещо, защото от отстлабването ми се появиха още стрии Confused
Поздрави и успех! После да се похвалиш Wink

# 11
  • Мнения: 3 336
Здравей mishlentze , и аз бях притеснена как ще сваля тези килограми, които бях качила. Качих близо 30кг и до края на четвъртия-петия месец след раждането свалих всичко, даже и надолу. Старите дрехи ми хлопат. А до тогава си кърмех усилено. При мен кърменето помогна доста, но също и бях ограничила сладкото и пърженото, иначе си хапвах доста хляб (но пълнозърнест само). Като гледам бебчетата са ти още на 2 месеца, още не са ти са се нагодили хормоните.  Peace
Затова спокойно, кърми си, не се тъпчи и ще видиш, че без много усилия ще свалиш. Wink
Само не забравяй да се мажеш с нещо, защото от отстлабването ми се появиха още стрии Confused
Поздрави и успех! После да се похвалиш Wink

Жожоба, ние сега правим 3 месеца, хайде дано се нагодят тия пусти хормони Rolling Eyes
Иначе да ви се похваля, че от вчера съм на разделно, снощи ядох варено пилешко и салата само, без хляб, сега хапвам плодова салата и орехи. На обяд ще ям зеленчукова супа и салата. Довечера пак пиле и салата. Дано има някакъв резултат newsm78

# 12
  • Мнения: 355
Мишленце, изобщо не се притеснявай, всичко ще си дойде на мястото, само трябва малко воля и упоритост. Не обвинявай кърменето, от него се прибираш и сваляш много по-бързо, просто трябва да се хапват верните неща - хем кърма да имаш, хем да не пълнееш, хем да не лишиш своя организъм от важните неща. Хапвай ядки, много сокове - аз пиех грейпфрут и портокал(тогава това имаше, а  и грейпфрутът помага за разграждане на мазнините), можеш да пиеш моркови, киви, след като не искаш ябълка. Яж белтъчна храна - мляко, месо, яйца, по-малко хлаб и тестено, никакво сладко - сладоледи, вафли. Ако много ти се дояде сладко - хапвай мед. Не се спирай с количката - обикаляй колкото можеш повече.
По време на бременността качих 17 кг, десет дни след раждането бях + 7 кг и влзах в старите си дънки (по-широките, де). Реших, че е защото кърмя, много лесно се прибрах.  6 месеца (чак тогава) след раждането станах старите си килограми, без да се ограничавам, просто трябваше време, както са ти казали и другите мами.
Междувременно се радвай на майчинството си, кърми си  децата с удоволствие - дала си живот на две рожби и в момента им даваш най-доброто - няма по-добро от кърменето. Мисля, че в очите на мъжа си трябва да си най-красивата и специална жена. не оставяй Х излишни килограма, (които ще свалиш, сигурна съм в това), да ти попречат да се радваш пълноценно на един от най-красивите  моменти в живота.
Нацелувай малките мишленца Simple Smile

# 13
  • Мнения: 412
и аз ще се присъединя към всички други - не се тревожи, още е много рано за сваляне на килограми!!аз започнах да влизам във форма 9-10 месеца след раждането;сега вече година и половина след това съм отгоре с 4-5 кила които ту свалям ту качвам но не в зависимост от това дали съм на диета а по-скоро от нерви - но и преди бремеността си бях така..

# 14
Здравейте момичета  bouquet
Аз самата мислех да пусна такава тема. С мен се случи нещо ужасно - върнах се на килограмите, когато бях с бебетата в корема...... В момента от 55кг съм 80 Rolling Eyes Не знам защо се получи така. Аз също кърмя. Винаги съм тренирала и съм била стегната - нямах корем, стрии, мазнинки около талията и прочее, а сега елата ме вижте..... Не знам какво да правя. Mishlentze, споделям напълно тревогите ти. Имам чуството, че съм забравила какво е нормално ядене, защото си мисля, че в момента далеч не се тъпча. Пия по 1-1,5 литра сок на ден, кисело мляко, прясно, сутрин 1-2 филии с нещо и чай, манджи с месо - ей такива неща. Ами това е, пък дано почнем да слабеем...... Аз мисля за фитнес уред в къщи, защото не си представям как ходя на работа, имам си бебенца и ми остава време за фитнес и прочее......

Общи условия

Активация на акаунт