Хубави местенца около София

  • 132 519
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Бихте ли споделили интересни места или местности около София. Все по-трудно ми става през почивните дни да се "удържам" в града. Местата, на които ходим ние, са:

1. Германския манастир и хубавата поляна над него
2. Боянските ливади /много подходящо за барбекю/
3. Менерезерват "Дендрариум" под Златните мостове
4. От Златните мостове нагоре до една голяма поляна със сладкарничка и ресторантче
4. С лифта до Алеко и надолу пеша
5. Камбаните
6. Мальовица

Много ще съм благодарна, ако дадете и други идеи Grinning.

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Ние последно време ходим на пикник на едно място между Бистрица и Железница. От дясно на пътя е, в брезова горичка - има дървени маси и пейки и две изкуствени езерца. А зимата е идеално и за пързалка.
Също ходим и на Панчарево за риба и на Камбаните.

Много хубава темичка Лекси  bouquet

# 2
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Банкя

# 3
  • Мнения: 143
И ние ходим към Железница, там преди да израстне тревата е хубаво на всяка ливада. Преди няколко години делихме мястото с два щъркела, беше много забавно да ги наблюдаваме как крачат наоколо. Беше близо до една рекичка, но по-точни координати нямам  Grinning .
Друго хубаво място е Кремиковския манастир - интересен е за разглеждане, а по пътя има и приятни места за пикиник.

# 4
  • Мнения: 2 700
През лятото - с лифта до Алеко и след това разходка по платото с пикник. Относително равно е и е подходящо за деца.
Бонсови поляни - има параклис  и капанче за хапване.
Драгалевския манастир.

Покрай темата се разрових за манастири около София и попаднах на два, за които не знаех: Кокалянски и Клисурски. Ето линк http://www.bulgarianmonastery.com/bg/sofia_monasteries.html

Ще мисля още.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 530
Панчарево, Искърското дефиле,Поречието на р. Ерма.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
А Боянският водопад какво придставлява Thinking

# 7
  • Мнения: 116
А Боянският водопад какво придставлява Thinking
Боянския водопад е много красив, но откъм Бояня е трудно достъпен, защото пътеката е преградена от военно поделение и алтернативната пътека е доста стръмна, т.е. децата трябва да са доста големи, за бебета не е подходящо,а и е доста усойно. Хубаво е на крепста Урвич, а също и на ловдйииската чешма над Кокаляне,или поне беше преди 2 години когато бях там за последно. От центъра на кокаляне се тргва нагоре, покрай бившето ТКЗС става за количка по асфалтовия път,само колелата да не са съвсем афив.

# 8
  • Мнения: 7 837
Кремиковския манастир - едно от любимите ми места за разходка  Simple Smile

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Камбаните, че са ми през околоМръсТното...
Банкя
Панчарево
Драгалевския манастир
...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 686
Айде и тук да похваля Клисурски манастир "Света Петка", над Банкя. Тази неделя пак се разходихме до там и прекарахме няколко страхотни и разтоварващи часа. Намира се на стария път за Брезник. Невероятен манастир! Целия е изрисуван и много красив. Има страхотни поляни за пикник отвън, а в двора на самия манастир има покрити ниши с масички за почерпка след кръщенета, а може и не специално за кръщенета. При хубаво време от манастира се вижда София, много е красиво.

Ето линк, за да го видите: http://www.bulgarianmonastery.com/bg/klisura_monastery_st_petka.html

А кремиковския манастир също ни е любимо местенце за разходки.

# 11
  • Мнения: 3 447
На Бонсови поляни е готино; обичаме също да ходим из Люлин, към Иваняне - много е красиво там. Обикаляме почти всеки уикенд около София, ама оставям мъжа ми да води и не се сещам точно къде сме ходили Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 596
Айде и тук да похваля Клисурски манастир "Света Петка", над Банкя. Тази неделя пак се разходихме до там и прекарахме няколко страхотни и разтоварващи часа. Намира се на стария път за Брезник. Невероятен манастир! Целия е изрисуван и много красив. Има страхотни поляни за пикник отвън, а в двора на самия манастир има покрити ниши с масички за почерпка след кръщенета, а може и не специално за кръщенета. При хубаво време от манастира се вижда София, много е красиво.

Ето линк, за да го видите: http://www.bulgarianmonastery.com/bg/klisura_monastery_st_petka.html

 HugАбсолютно вярно  Peace
И ние бяхме на една от поляните в неделя!
Много хубаво изкарахме, природата е невероятна, заслужава си да се разходите до там!!! Peace

# 13
  • Мнения: 4 970
Ще следя темата с интерес.Тези дни тъкмо това обсъждахме с мъжа ми,а и това лято ще се размина с така плануванта ваканция Rolling Eyes,така 4е- единствената ми алтернатива са тези местена за отдих в района.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 850
Ние ходим често до манастира "СВ.Мина".Много е хубаво,но през почивните дни е по-приятно,защото не е претъпкано.Има полянка с масички и пейки,люлки за децата. family 1swing

Общи условия

Активация на акаунт