Има ли движения , които ви тревожат ???

  • 832
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Замислих се над този въпрос , защото определено откривам някои разлики в сравнение с първата ми бременност . Ето , кои точно движения ме притесняват :

- Внезапен ритник / доста силен / след продължително затишие - сякаш се стряска от нещо ? newsm78

- Побутване , но наподобяващо потреперване , както когато сме се схванали и се протягаме

- И нещо подобно на " хълцането " , но не с телце ами с ръчичка или краче , сякаш отмерва пулса на моето сърце

Имали ли сте такива усещания , тревожили ли са ви и какво евентуално са ви казали вашите доктори / на преглед съм след седмица и ще попитам специално / ?

Благодаря   bouquetза отговорите !!!

# 1
  • Мнения: 6 164
Има ги редовно, но не ме тревожат. В началото ме озадачаваха, после им свикнах. Все пак си е човек - свит на топка в тясно пространство, както намери за добре си мърда. Единствено се тревожа, като мърда твърде силно твърде дълго и гледам да се поизпъна да му направя място да си рита, че ако съм сгъната сигурно не му е удобно. И понякога имам чувството, че ще изхвърчи през корема ми, така се изсилва... тогава ме трвожи, защото почва да ме боли, но минава, нищо му няма. Peace

Ти да видиш последния месец какво е... имам 2 седмици до термин, то не е ритане, не е чудо, не му се седи вече вътре и това е. Обаче знам, че е особено важно да го усещаш последния месец, така че рита ли - значи е ОК!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Съвсем нормални неща са, не се безпокой  Hug
Страшното е ако дълго време не усещаш движения  Peace

# 3
  • varna
  • Мнения: 404
да и на мен ми се е случвало!понякога и аз имам чувството че се стряска и подскача като уплашено!!!мисля си че е нормално

# 4
  • Мнения: 8 505
Съвсем нормално е,не го мисли.
Леко бременеене!

# 5
  • Мнения: 4 362
Има ги редовно, но не ме тревожат. В началото ме озадачаваха, после им свикнах.

И аз така вече свикнах,но най важното е че е добре щом мърда и ритка  Wink

# 6
  • Русе
  • Мнения: 1 155
- Внезапен ритник / доста силен / след продължително затишие - сякаш се стряска от нещо ?  Често усещам такива ритници. В едно от онези хубави филмчета за бебо в корема на мама бяха обяснили, че често ритниците са несъзнателни (след като започне да се развива нервната система на бебо), тъй като си подготвя крайниците за движенията извън корема. Т.е. по този начин си заздравява мускулатурата и се учи да се движи още преди да се е родило. Аз с това свързвам внезапните ритници, които получавам, пък до колко съм права...  newsm78

- Побутване , но наподобяващо потреперване , както когато сме се схванали и се протягаме Мда... тъкмо тази сутрин се чудих как успя толкова много пъти да ме ритне за токова малко време Simple Smile точно като потреперване беше, но по-дълго. Надявам се да не е проблем. Пък знам ли... може да съм го ядосала и да ме е боксирал нервно  Joy

- И нещо подобно на " хълцането " , но не с телце ами с ръчичка или краче , сякаш отмерва пулса на моето сърце И това го усетих наскоро. В продължение на минута-две съвсем ритмично си ме подритваше Simple Smile или побутваше  Crazy Странно ми се стори и на мен. Утре ще ходя при док за запис на тоновете и ще го питам  newsm78  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 660
Благодаря на всички за отговорите  Two Hearts! Много е хубаво , че има с кого да споделиш , когато ти е тревожно  - поздрави от нашия " отбор " smile3503.

# 8
  • Мнения: 601
  Хи-хи и при мен е така със силното ритане и то внезапно.Снощи докато се местеше корема ми ту наляво ту надясно и го показвах на таткото така си ритна нашия с всичка сила,че таткото направо се уплаши и реши да направи клип с мърдащия ми корем Grinning
  Мисля че,е съвсем нормално,бебо просто се намества Peace

# 9
  • Мнения: 607
Съвсем нормални неща са, не се безпокой  Hug
Страшното е ако дълго време не усещаш движения  Peace
Аз като бях бременна един ден въобще не го усетих(7-8месец беше) и се побърках,но всичко си беше наред.После си върна за този ден""спокойствие"".

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
За съжаление не мога да ти дам компетентен отговор тъй като съм доста по-назад от теб! Sad
Лека бременност и приятен ден!  Hug

# 11
  • Мнения: 4 418
Ох Вечерница ,мерси за темата!!И аз имам такива моменти ама ми беше неудобно да питам,че вече съвсем се психясвам май.Особено една вечер си заспивам и то се е кротнало ..в един моент все едно изригна ритници,юмруци  отвсякъде..все едно го ощипаха и стреснаха..Ама и аз се уплаших да не му е станало нещо.. Shocked

# 12
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Всичко, което описваш се случва и при мен. Май наистина първата бременност не беше така, ама не мисля, че е нещо нередно. Не се притеснявай.

# 13
Тъй като на мен им е първа бременност и нямам база за сравнение, всички ритничета ми се виждат нормални. Само, когато не усещам ритник, потреперване или помръдване не ми се вижда нормално  Simple Smile
Моя близка, която роди второто си отрочен съвсем наскоро, постоянно през бременността си ми говореше колко много се различават движенията на бебетата в корема й. Казваше, че първото и бебе постоянно е мърдало, движило се е напред - назад, коремът и се измествал ту вляво, ту вдясно, докато с второто детенце точно обратното. Редки, но силни ритничета, оплакваше се, че въздухът и изкарвал и след това блаженно си заспивал.
Няма място за притеснение и двете дечица са здрави и много игриви.

Общи условия

Активация на акаунт