Тото и в определяне на статута ти като самотен родител

  • 992
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
 smile3556мацки кажете че нещо не разбирам.Кога си самотен родител?Когато детето носи твоята фамилия и нямаш брак или когато детето е предознато от бащата но пак нямаш брак и нейивееш с него?Ако някои ми кайе ще празнувам щото от тук нататак мога да разбера аз с какви права съм и съответно newsm35 ?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Ха-ха-ха, според зависи Tonkata, според зависи.

Този, който ти определя привилегиите - той казва кога си самотен родител и кога - не.
Преди време беше - когато отглеждаш сам детето си - обаче сега не е така.

Примерно за таксите за градина - всяка община решава какви привилегии и на кой да дава. В Ст. Загора /да речем/ таксите за самотен родител са 50%, обаче юриста на общината седнал и написал тълкувателно писмо или Бог знае какво беше, според което самотен е родителя само, когато в акта за раждане на детето има само един родител вписан  #2gunfire.
Много ми се ще да го питам кога в този случай мъж може да е самотен родител? Или какъв е родителя вдовец??

Това безумие се получи като махнаха няколко от текстовете в един закон, но не се сещам в момента кой беше  newsm78 /края на раб. ден е/.

# 2
  • Мнения: 473
E to4no zatova pitam kyde se vpisvame nie v peizaja.Az li4no neznam kakvo sym.A moje ve4e i izvynzemno da im se previjdam na obshtinarite.Ami togava da mi izdadyt edin kosmi4eski mejdunaroden pasport newsm47

# 3
  • Мнения: X
Последно, което знам:
1. неомъжените, отглеждащи дете
2. разведените
3. вдовици/вдовци

# 4
  • Мнения: 473
Последно, което знам:
1. неомъжените, отглеждащи дете
2. разведените
3. вдовици/вдовци
[/quot
И аз така знам но ми твърдят 4е детето щом носи фамилията на баща си не съм самотен родител.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Tonkata, нали това ти казвам - щом така ти твърдят - така е.

За някои институции си самотен родител, за други - не си. За всеки случай /всяко учреждение/ е различно. Ако конкретизираш за какво се отнася - ще ти кажа дали си или не си. Ако знам де Wink

Щом детето е признато от баща си - за всичко свързано с него /детето/ ти трябва и съгласието на таткото.

# 6
  • Мнения: 473
Tonkata, нали това ти казвам - щом така ти твърдят - така е.

За някои институции си самотен родител, за други - не си. За всеки случай /всяко учреждение/ е различно. Ако конкретизираш за какво се отнася - ще ти кажа дали си или не си. Ако знам де Wink

Щом детето е признато от баща си - за всичко свързано с него /детето/ ти трябва и съгласието на таткото.

картотекирана съм за жилище държавно и ме бутат в 6 глуха.Минават ми с номера 4е несъм самотен родител.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
картотекирана съм за жилище държавно и ме бутат в 6 глуха.Минават ми с номера 4е несъм самотен родител.

ОК. Отиваш там, искаш да говориш с юристконсулта на общината или шефа или... И като се качиш при възможно най-големия шеф го питаш на какво основание не си самотен родител, след като законът казва, че си. Споменавай фрази като: "Това е незаконно, моят адвокат каза... как сте решили така?" Има два варианта - или имат някаква наредба, правилник, писмо или нещо от сорта, в което се казва кой е самотен и кой не е такъв родител или просто се опитват да те прецакат.

В първия случай - трябва да ти го покажат. Във втория - разправяй се - културно, но инатливо докато се поправят.

  bouquet

# 8
  • Мнения: 473
картотекирана съм за жилище държавно и ме бутат в 6 глуха.Минават ми с номера 4е несъм самотен родител.

ОК. Отиваш там, искаш да говориш с юристконсулта на общината или шефа или... И като се качиш при възможно най-големия шеф го питаш на какво основание не си самотен родител, след като законът казва, че си. Споменавай фрази като: "Това е незаконно, моят адвокат каза... как сте решили така?" Има два варианта - или имат някаква наредба, правилник, писмо или нещо от сорта, в което се казва кой е самотен и кой не е такъв родител или просто се опитват да те прецакат.

В първия случай - трябва да ти го покажат. Във втория - разправяй се - културно, но инатливо докато се поправят.

  bouquet

Ох аз дайе и до бившия кмет писах писмо Стефан Софиански и какво пратиха ми отговор 4е ще бъде извършена съответната проверка върху моите документи.От тогава ни писмо ни помен никои не ме потърси.сега до бате Боико ли да пиша.Ама аз тоя път ще отида направо про Боико с къса поли4ка та да видим newsm47

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох аз дайе и до бившия кмет писах писмо Стефан Софиански и какво пратиха ми отговор 4е ще бъде извършена съответната проверка върху моите документи.От тогава ни писмо ни помен никои не ме потърси.сега до бате Боико ли да пиша.Ама аз тоя път ще отида направо про Боико с къса поли4ка та да видим newsm47

Хехе - тогава ще те взема направо у тях Wink така де...трябва да сме съпричастни към проблемите на младите, самотни майки - нали?  Wink

# 10
  • Мнения: 473
Ох аз дайе и до бившия кмет писах писмо Стефан Софиански и какво пратиха ми отговор 4е ще бъде извършена съответната проверка върху моите документи.От тогава ни писмо ни помен никои не ме потърси.сега до бате Боико ли да пиша.Ама аз тоя път ще отида направо про Боико с къса поли4ка та да видим newsm47

Хехе - тогава ще те взема направо у тях Wink така де...трябва да сме съпричастни към проблемите на младите, самотни майки - нали?  Wink


Мале онази банкерката ще ме изяде с парцалите.Щото аз не съм за изхвърляне,ще има борба за територия smile3521Както и да е маитапа си е маитап ама аз много съм ги намразила тия общинари и ще им скъсам нервите.

# 11
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ама аз тоя път ще отида направо про Боико с къса поли4ка та да видим newsm47
newsm65  Я вЕрно иди, може и да ти се разреши проблемът.

Аз, между другото, съм замислила същия вариант - по друг въпрос обаче, с едни жилища, дето ни ги строят вече 10 години Crazy. Всъщност, те са вече отдавна построени, но не са узаконени, защото въпросната строителка е фалирала и я съдят 'нам си колко хора, вкл. и ние, за да си върнем правото на строеж и да си свършим сами работата. Това последното се точи от 2000 г., все нещо се отлага и прехвърля, а аз ако се върна назад да смятам пропуснати ползи направо ми идва да  smile3514 и smile3511. Наскоро се сетих обаче, че два апартамента във въпросната сграда се водят на фирма Ипон  newsm47. И смятам да хвана за ръчичка господина, дето ни натресе на тая фирма, а сега ни е съсобственик и уж движи нещата по оправяне на бакиите - костюма, дебелите папки и в приемната на кмета - пък да видим, може и да има някакво развитие...

Isa, май и при тебе ще трябва да дойдем на консултация, че ми писнА от пишман-адвокати, дето някой друг ги избира - стига, разбира се, да се занимаваш с такива неща.

# 12
  • Мнения: 473
Hihihi то маи само с артистизъм в таз държа стават нещата.Ами като ни карат да се правин на клоУлни к'во да правим.   newsm44.Ама накрая ще им го  pironi  love001

Общи условия

Активация на акаунт