Притеснена съм-бебо не говори!

  • 2 675
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Здравейте мами,знам че сигурно е рано още за притеснения,но все пак виждайки че има много по-малки деца от моето(1г.3мес.) казващи вече мама ,тати и др. ме обземат едни притеснения.Моето ангелче нито веднъж не ми е казало мама ,а така копнея за този момент.Просто си бръщолеви някакви измишльотини,но нито една нормална дума(с изключение на "пътя".Има ли начин да го накарам да проговори-някакви хитринки или нещо такова...А що се отнася до мен-аз съм по цял ден с него и му говоря постоянно.Какво ще кажете по въпроса-имам ли основание за притеснение?

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 10:22 от Аурелия

# 1
май не, поне засега (става дума дали имаш основания за притеснения).
И мойта засега не казва мама, ама изобщо (тя е на 1г.5м). Вярно, че тати повтаря десетки пъти.
А по познати семейства съдя, че почват да се притесняват, кога децата не искат да говорят на 2 годинки.
И за успокоение (мое поне) - имало изследвания, че времето на проговаряне не се свързва с коефициента на интелигентност.

# 2
  • Мнения: 755
Здрасти не се притеснявай всичко ще се намести с времето! Peace Моят син е на 3г. и не спира да бъбри по цял ден , а като беше като вас на 1г. и 3м. думичка не обелваше така че не се притеднявай Simple Smile. След две години като навършат особено момченцата се отпускат да говорят по свободно. Ти му говори и не се тревожи  то сега трупа информация и един ден ще те изненада много, а после нямат спирка. Повярвай ми ! Laughing

# 3
  • Мнения: 625
Успокои ме малко,а и една позната (за да ме успокои може би) ми каза-"Умните деца проговарят късно",аз също смятам че детето ми е много умно,но все пак...защо е така?

# 4
  • Мнения: 394
Първо-Моля те оправи си темата-погледни в правилата-"ПОМОЩ",НЕ СЕ ПОЗВОЛЯВА.
По темата-не се притеснявай-после няма да има млъкване.При всички дечица е различно-изчакай още малко време.Мъничък е още и ще се светне как се прави и какви да ги говори Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
До 1.7годишна възраст Дияна казваше само "тати", "мама", "баба", "Пупи" и там някое и друго име. Едва месец по-късно започна да прави изречения, бебешки изречения.
Ама говорят децата, на китайски  Joy
Спокойно, и този момент ще дойде, после ще се молиш "млъкни поне за малко"  hahaha

# 6
  • Мнения: 1 425
О не се притеснявай. Вики до скоро казваше само мама и тати, но от известно време, като й се отпусна езика ела да видиш какво става  Joy Има моменти в които й се моля да млъкне  Mr. Green И твоето слънце ще проговори  Laughing и после ще го молиш да млъкне за поне за малко.

# 7
  • Мнения: 1 629
Не, че е успокоение, но наш Климент си говори само на себе си, т.е. никой нищо не му разбира. Единствената членоразделна дума е 'мамама' и то се ползва в много краен случай на глад, болка...по предназначение, де Wink Споко, момченцата явно не бързат.

# 8
  • Мнения: 3 663
изобщо не ти трябва помощ, нищо притеснително няма
абсолютно нормално поведение за дете на такава възраст

# 9
  • Мнения: 607
Спокойно.Не се притеснявай.  Детенцето ще проговори когато то си реши.

# 10
  • Мнения: 505
не сте единствените..... ние сме  на 1г.5м. и мама казва само ако ме няма или страшно много иска да я гушна...ХАРАКТЕР ... ooooh! а и другите идумички са разбираеми само за нея си....

# 11
  • Мнения: 3 760
Здрасти! Не се притеснявай. Щом си бърбори "нейни си" неща, всичко е О.К. А и е още малък. До две години /че и повече/ няма място за притеснения.

# 12
  • Мнения: 7 430
Аз ти пожелавам в най-скоро време искрено и съкровено да те изненада с думичката МАМА Wink

# 13
  • Мнения: 1 446
Не се притеснявай сестра ми до 2г.6м. единствено е казвала Ники - името на баща ми. Когато е искала нещо е сочила с пръст. Но след това като се отприщи едно говорене.

# 14
  • Мнения: 81
моето момче,не казваше мама до 1,10-тогава каза заветното -МАМА.иначе си казваше ,тати и други негови думички,твоето детенце е още малко,ще проговориМоят е на 2, все още ми говори със срички, жестове и мимики...но пък е толкова сладак.АЗ ,не се тревожа за това,все ще проговори.

Общи условия

Активация на акаунт