3axapuH??????

  • 546
  • 10
  •   1
Отговори
лекаря ми ми забрани всички сладки неща.мога ли да използвам захарин? в 4 месец сам!!! благодаря мами!!!

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 00:22 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 474
Здравей,
Аз_знам,че_е_абсолютно_забранено_да_се_дава_захарин_на_бебе
и_малко_дете_до_3_год._Това_го_четох_някъде_по_немските
формуми_като_този_нашия.Значи_би_трябвало_да_не_е_добре
за_бременни,ама_дали_е_така...
За_сигурност_попитаи_лекаря,който_ти_е_забранил_захарта.
Странно-той_не_ти_ли_обясни_какво_да_заместваш_като_храни?
Лека_вечер!

# 2
  • София
  • Мнения: 896
Използвай мед. Всички изкуствени подсладители са канцерогенни.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 671
lekaria mi mi zabrani vsi4ki sladki neshta.moga li da izpolzvam zaharin? v 4 mesec sam!!! blagodaria mami!!!

На мен в 12 г.с. ми откриха гистационен диабет и ми забраниха захарта. В началото е малко неприатно но се свиква.
Ако са ти забранили сладките неща заради нарушения във въглехидратната обмяна, е изключено да използваш мед.
Най-добрият вариант е да използваш фруктоза. Продава се на всички щандове и магазини за диабетични храни.
Относно изкуствените подсладители, ако не ги употребяваш ежедневно и по много ползването им не е трагедия.

# 4
  • Мнения: 5 500
Използвай мед. Всички изкуствени подсладители са канцерогенни.
Peace и водят до рак!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 42
В никакъв случай никакви подсладители! Дори за не бременна жена. Използвай фруктоза или мед.

# 6
  • Мнения: 8 917
Използвай мед. Всички изкуствени подсладители са канцерогенни.
Така е, за съжаление.

# 7
Питай защо са ти забранили сладкото. Ако е поради диабет - меда не е препоръчителен. На мен лично ми казаха да не ползвам захарин, т.е. празни калории.

# 8
  • Мнения: 1 187
И глюкозата е вариант!  Peace

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Забрави за захарина  Naughty. Не само, че няма да си помогнеш, но и в пъти ще си навредиш.
Търпение и воля до края ти желая. Peace

Гест. диабет ли ти откриха?

# 10
  • Мнения: 27 524
Изкуствени подсладители изобщо не може,а ако имаш завишена захар и докторът заради това не ти дава сладко,не може нито мед,нито глюкоза,нито бели тестени неща.Внимавай,свиква се,гестационният диабет е гаден.Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт