За времето!

  • 1 362
  • 18
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Мамчета,в такова време каквото е днес/слънчево,но студено с вятър/извеждате ли децата си,и с какво ги обличате???Алекс е на почти 4 месеца,и ме е страх да не я простудя,ако я изведа в това променливо време,а ми се щеше да се разходим малко. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 831
Изведох ги, но за малко. Моите са по-големи и са с якета-есенни, малкия с лека памучна шапка, по-плътни панталони и суичери. Ако бебето е завито и лежи в количката, мисля, че не му духа, а и може да застанете някъде на завет. Съветвам те да се възползваш докато времето позволява да излизате, иначе 4 месеца все вкъщи не може да се седи  Grinning . А и аз нямам избор трябва да пазарувам за да ядем  Grinning .

# 2
  • Мнения: 4 414
щом не вали, я извеждам. обличаш я подходящо/без да я навличаш излишно/, завиваш я и хайде навън! в количката не духа. според мен на децата не им е по-студено, отколкото на нас. щом ние излизаме, значи и те могат Wink
напоследък на много места чета, че така наречените "простудни заболявания" всъщност се причиняват от вируси, а не от стоене на студено. не зная коко е вярно това, но ти го казвам за успокоение Wink

# 3
  • Мнения: 4 358
В момента времето е чудесно, грее слънце. Ако те притеснява вятърът, сложи дъждобрана на количката.
Сигурно цяла зима ще е мокро и снежно, не изпускайте слънцето Grinning

# 4
  • Мнения: 717
А ние сме много малки, иначе бих го извела веднага. Чудя се какво ще правим зимата - цяла зима няма да излиза ли?  Sad

# 5
  • Мнения: 530
Мен времето никога не ме е спирало, освен когато Анна е била много болна (миналата година по Коледа бяхме в България, беше студено а тя имаше варицела и доста кашляше. Тогава за една седмица не излиза почти от вкъщи, но това е изключение)

Тя се роди Септември, първите няколко седмици времето беше хубаво и се възползвахме веднага, после си настъпи типичната дъждовна английска есен, но ние пак бяхме навън всеки ден. Няма начин, иначе аз (а и тя покрай мен) бих полудяла. За първи път я заведохме в България като беше на 3.5 месеца, тогава там валя сняг и температурите спадаха доста под нулата. Бяхме навън, дори и за малко пак всеки ден. Особено се радваше на снега който падаше върху покривалото за дъжд на количката. То е много полезно, не само при дъжд, но и при сняг и вятър. А и аз имах за количката маншон за краката който я покриваше до ушите общо взето като се издърпа нагоре(количката й не е била със зимен кош още от раждането, а такава която може да стане в абсолютно легнало, до седнало положение и затова купихме маншона, да й пази топло)

# 6
  • Мнения: 3 042
Ние излизаме стига да не е дъжделиво или ветровито. Обличам го с якенцето и шапката, ако е по-студено - има си качулка.
Чорапогащник, панталонче и блузка, гледам да не е прекалено, наоколо всички майки си ги обличат повече от мен.
Стига да не е болно - детето има нужда от разходка, Съни много обича навън, радва се и подскача в количката!  Laughing  1swing  1stroller  photo пък и снимки си правим Wink

# 7
  • Мнения: 2 274
Има една книга "Книга за майката" на Христо Михов ( не съм сигурна за името)  - това е настолната ми книга за гледане на дете...Та там пише , че ден без разходка е загубен ден за здравето на детето, а също така е обяснено и за т.нар. "простуда", която обаче се причинява от вируси , а не от студ и течение, както ние си знаем! Извеждайте смело децата си - чистия въздух е много важен за тях. Моят син се роди в края на ноември и от средата на декември (просто защото аз още не можех да излизам) започнахме да излизаме на разходка! Извеждала съм го и във виелица (е, хвана ни по пътя!) и винаги съм го обличала много леко, (за ужас на бабите, които ме обвиняваха ,че искам да си уморя детето), и  за тези шест години ми е боледувал броени пъти (искам да кажа малко!) .Успех!

# 8
  • Мнения: 7 831
Цитат на: Marina M
А ние сме много малки, иначе бих го извела веднага. Чудя се какво ще правим зимата - цяла зима няма да излиза ли?  Sad


Хич не сте малки  Wink  Grinning , само внимавай да не го претоплиш, че още не си регулира температурата! А и с малко бебе можеш да излезеш и в 2 часа когато е доста приятно, моите тогава спят по креватите  Cry .

# 9
  • Мнения: 1 734
Аз също си извеждам детето, независимо че Т падна и не е топло както преди. Дори и за малко да е, гледам да не пропускам ден. Надявам се така да е и зимата. Опитвам се да не го навличам много, но все ме е страх и май го пообличам повече отколкото трябва. Дано не се изнежи Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 2 827
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Marina M
А ние сме много малки, иначе бих го извела веднага. Чудя се какво ще правим зимата - цяла зима няма да излиза ли?  Sad


Хич не сте малки  Wink  Grinning , само внимавай да не го претоплиш, че още не си регулира температурата! А и с малко бебе можеш да излезеш и в 2 часа когато е доста приятно, моите тогава спят по креватите  Cry .


savsem to4no kazano i moq v momenta spi no na 1 mesec nikak ne ste si malki ako ne sega na tova slance to koga zimata ne 4e i zimata ne e xubavo Simple Smile

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Според нашия педиатър, пречка за разходки са само вятъра и температури под -7 градуса.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Godzilla
ден без разходка е загубен ден за здравето на детето


колко добре казано и точно.
Днес гледам в НДК - няма нииииикой, никаква майка, никаква баба с дете, всички се изпокриха незнайно къде, или ако видя детенце случайно - с по  Imp  Imp 2 шапки Shocked  Shocked  - чудо невиждано.
И после защо им били болни деецата - еми как не,

онзи ден на 1.11 точно, пак в НДК - съблякла съм Ади по боди-потник (без ръкав) и надолу - с дънки, но нагоре само по боди-потник, е имах чувството , че щяха да ме разкъсат с поглед останалите майки, баби пък и ообикновени минувачи.

Умрях от смях.

за статистика - рядко през зимата слагам шапка, ако духа силен вятър - да, иначе - абсурд.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Marina M
А ние сме много малки, иначе бих го извела веднага. Чудя се какво ще правим зимата - цяла зима няма да излиза ли?  Sad



 Shocked  Shocked  Shocked е-е-е-е, стига де. побеснявам от такива писания.
Не само , че трябва всеки ден да излизате зимата, ами и по 2-пъти на ден, и как ще сте малки да излизате Shocked  Shocked ,даже сте закъсняли с разходките.

Няма неподходящо време за разходки, има неподходящо облечени деца.

Освен, ако си решила да го направиш кекаво и болнаво бебето, в което се съмнявам силно - тогава , да, стойте вкъщи.

# 14
  • Мнения: 1 734
Цитат на: Liorena
за статистика - рядко през зимата слагам шапка, ако духа силен вятър - да, иначе - абсурд.


Ама моят син все още си няма коса и аз вече слагам шапка и качулка Embarassed.  Ами няма какво да му топли на главата и ме е страх да не настине. Е, ако няма вятър може и без качулка...

Общи условия

Активация на акаунт