Сериозни проверки на летището

  • 3 457
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Да ви осведомя какво ново са замислили>Shocked проверки. За първи път ми се случи да влизам и излизам от БГ с небългарски паспорт и ме държаха доста дълго. Проверявали, ако влизаш с чужд паспорт дали имаш и бг. Така че ако имате два- по-добре си ги покажете, а ако не - се въоръжете с търпение.
Не стига че досега, на всяка граница ми гледаха българския паспорт с недоверие и ме проверяваха като престъпник, ами доживях и с чужд паспорт пак да ме третират като престъпник...на българската граница. Crazy

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Аз тъкмо се 4удех с кой паспорт да се прибирам на лято!
Мерси за инфото!

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами доживях и с чужд паспорт пак да ме третират като престъпник...на българската граница. Crazy
оххх, това не го разбрах newsm78

извинявай, в какво се състои сериозната проверка? Blush
питам, защото наша близка иска да се прибира лятото, а все още няма документи...

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
защо мислете, 4е само на бг границите са взискателни, за влизане и излизане на бг гражданин, нормално е да ви искат или питат за такъв, на мене  гледат и визата, а за детето си искат и двата просто и ясно излизаме от тунис с тунизийски и влизаме в бг с бг паспорт- правила що ритате срещу ръжен, не го мислете. пак като не ви голят като турците и американците да ти пробват корема истински ли е и да ти разглобят обувките, викайте ура и напред!

# 4
  • Мнения: 233
Да ви осведомя какво ново са замислили>Shocked проверки. За първи път ми се случи да влизам и излизам от БГ с небългарски паспорт и ме държаха доста дълго. Проверявали, ако влизаш с чужд паспорт дали имаш и бг. Така че ако имате два- по-добре си ги покажете, а ако не - се въоръжете с търпение.
Не стига че досега, на всяка граница ми гледаха българския паспорт с недоверие и ме проверяваха като престъпник, ами доживях и с чужд паспорт пак да ме третират като престъпник...на българската граница. Crazy

А ти с кой паспорт си влязла в страната, защото мисля че ако влезеш с единия и искаш да излезеш с другия, тогава създават проблем. Когато пътувахме от БГ, на летището в СФ направиха проблем на мъжа, който беше преди нас. Но неговия случай беше по-особен. Влиза с БГ паспорт, излиза с чужд, в същото време БГ паспорт е с изтекъл срок. Направо не го пуснаха човека. От там на цялото семейство се провалиха плановете. И стана една ........

Извинявай, после прочетох, че си влязла и излязла с един и същи паспорт. Наистина неприятна случка .....

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 22:34 от Anelka

# 5
  • Мнения: 2 959
....Проверявали, ако влизаш с чужд паспорт дали имаш и бг. Така че ако имате два- по-добре си ги покажете, а ако не - се въоръжете с търпение.
Ами ако БГ паспорта е изтекъл? Thinking

# 6
  • Мнения: 3 880
....Проверявали, ако влизаш с чужд паспорт дали имаш и бг. Така че ако имате два- по-добре си ги покажете, а ако не - се въоръжете с търпение.
Ами ако БГ паспорта е изтекъл? Thinking
На влизане не пречи, че е изтекъл, важното е на излизане да е изряден иначе няма мърдане Wink

# 7
  • Мнения: 7 914
И аз знам, че се влиза с български паспорт който трябва да е валиден ( ако не е мисля че трябваше пасаван... не съм сигурна newsm78 )

# 8
  • Мнения: 7 605
А така, ново 20  ooooh!  БГ паспорта ми от години ве4е не е валиден  Embarassed  и не само това, а и семейното положение не съм го оправила оЩе, камо ли фамилията  Embarassed  Ами ако си ходя само са няколко дена в БГ и не успея да си уреждам документите преz това време, което е много вероятно???

# 9
  • Мнения: 7 914
А така, ново 20  ooooh!  БГ паспорта ми от години ве4е не е валиден  Embarassed  и не само това, а и семейното положение не съм го оправила оЩе, камо ли фамилията  Embarassed  Ами ако си ходя само са няколко дена в БГ и не успея да си уреждам документите преz това време, което е много вероятно???

Може да питаш в посолството как точно стои въпрос, (по обади по телефона ).... а може и на web - чето да пише нещо.....

# 10
  • Мнения: 7 605
А така, ново 20  ooooh!  БГ паспорта ми от години ве4е не е валиден  Embarassed  и не само това, а и семейното положение не съм го оправила оЩе, камо ли фамилията  Embarassed  Ами ако си ходя само са няколко дена в БГ и не успея да си уреждам документите преz това време, което е много вероятно???

Може да питаш в посолството как точно стои въпрос, (по обади по телефона ).... а може и на web - чето да пише нещо.....

Ами паспорта дори не е в мен, аz съм в Германия а паспорта ми е във Франция  Whistling  Та и да искам, ниЩо не мога да направя сега, друг е въпросът 4е в посолството сигурно ниЩо не могат да ми кажат, като ги zнам  #Cussing out

# 11
  • Мнения: 6 167
Дами, да не преувеличаваме.
Ако документите са наред - не могат да се 'заяждат' - най-много да задържат някой за по-дълга проверка. За това препоръчвам по-здрави нерви и търпение.

Аз съм от най-големите каръци - арестувана съм на летището в Москва , нищо не може да ме впечатли вече. Там е квото е - при нас има поне някакъв ред. Там е ...
Пътувахме в командировка и Хоп! едни с едни кучета право върху нас. Тетки с кафеви чорапогащници и зелени униформи.  а ние на хуманитарна работа в Беларус тръгнали. Молби, ревове, от 3 държави народа ни чака да изнасяме семинар - нищо не помага. Стана егати скандала. 6 часа мъки - обаждаха се от Руски червен кръст да ни приберат, ако могат. Тц.  Докараха ме до там, че по едно време просто седнах, почнах да рева и да искам мама.  
След тоя кошмар нищо не ме плаши!!

Миналото лято ме държаха в една стъклена клетка насред летището в Рим.
Хората минават, Еленка в клетката. Кръстосах краката , и не ми дреме, нали не са руснаците! - посоката е само една , ако си с валидни документи Joy

Но, четох някъде , че най -добре е българи да влизат с български паспорт, че иначе се дразнели. Ако могат, ако не могат - с какъвто валиден такъв имат!

аз пътувам след няколко дена за бг  - ще ви кажа как е.

  bouquet

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 334
хаха и баща ми го арестуваха в Москва  Grinning. На който му е изтекъл паспорта, не е подал молба за удължаване или документи за нов в предвидения от закона срок да ходи в посолството, където ще му наложат глоба и ще му издадат пасаван. аз минах през тази приятна процедура миналата година  Mr. Green После на летището в София ми взеха пръстови отпечатъци, защото така  "каза шефа" и това беше  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 363
Защо трябва да има налице валиден Български паспорт, ако чуждия такъв ти е изряден и ти влизаш в страната като чужд гражданин? newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 6 167
До колкото знам влизаш с паспорта, с който искаш.
нали си с двойно гражданство

Общи условия

Активация на акаунт