Загрубели лакти?

  • 3 899
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте!
Забелязах, че кожата на лактите ми е загрубяла въпреки, че всеки път старателно ги търкам с гъба в банята и след това ги мажа с крем или лосион. Незная какво друго да правя, когато ги търкам по упорито после ми се образуват малки ранички с корички т.е. става по зле. Вие имате ли го този проблем и как се справяте с него?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 398
С гъбата просто нищо няма да постигнеш. Wink Освен добро сапунисване, разбира се- но не това е целта.
Иска си добро ексфолиране на мъртвите клетки там.
За целата всеки ексфолиант ще свърши работа.
И добро хидратиране след това. Peace

# 2
  • Мнения: 5 228
Освен ексфолиране, сериозно омазняване - аз ползвам понякога дори крем за крака (за лактите), защото през зимата ккожата ми страшно изсъхва.

# 3
  • Мнения: 394
Освен ексфолиране, сериозно омазняване - аз ползвам понякога дори крем за крака (за лактите), защото през зимата ккожата ми страшно изсъхва.
И аз ползвам крем за крака-доста помага.И най-важна е ексфолацията-ако не падне тая мъртва кожа-нищо не правиме. Peace

# 4
  • Мнения: 2 952
Слагай много мазен крем по няколко пъти на ден ...аз  мажа  ръцете си често и всеки път  като  ги мажа с  крема за ръце(не много мазния за лакти) ....още  веднъж минавам по една ръка и на лактите .....така е и с колената.....

# 5
  • Мнения: 1 254
Еудермол - 8 (много суха кожа) на Талодерма  Peace
с Глицерин, Алантоин, Млечна киселина, Пчелен восък и Урея.

Алантоин
- действа епителотонично - стимулира образуването на нови клетки, засилва лимфния поток, поддържа равновесието на влагата в кожата;
Глицерин - оказва хидратантно действие, омекотява кожата без да я омазнява;
Млечна киселина - участва в състава на естествения овлажняващ фактор, оказва хидратантен ефект, има кератолитично (излющващо) действие в по-големи концентрации;
Пчелен восък - действа епителотонично, анти-септично, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно, придава на кожата мекота и кадифеност;
Урея - участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства; в по-големи концентрации действа кератолитично (излющващо);

Лющенето само ще спре. Кожата няма да е суха и няма да се разранява вече. Цената е пределно достъпна. Ексфолиирай, но само ако кожата не е разранена  Flutter
В аптечната мрежа и магазини Лечител.

Желаем ти   bouquet кожа!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 826
Има едно страхотно кремче на Орифлейм, точно за тази цел, за загрубели лакти и пети, за напукани устни, много съм доволна и винаги си имам подръка - нежна грижа   

# 7
  • Мнения: 5 313
Виж и това:

За лакти, които са загрубели, грапави, напукани и се лющят:

Лактите предварително се измиват с топла вода и сапун и се потапят да киснат 15 мин. в силен чай от лайка. След което се изстъргват, протриват се с кисело мляко и накрая се намазват с мазнина.

Почистването на вроговените части става също и със сочни кори от лимон или грейпфрут. Те се втриват в лактите след баня или корите се прикрепят към тях за 10 - 15 мин. Това се прави веднъж дневно в продължение на 1 седмица.

# 8
  • Мнения: 242
Благодаря на всички, които са ми писали.  Hug  Май имаше един период през зимата, в който не обръщах особено внимание на лактите и сега резултатът е на лице. Ще се възползвам от съветите ви, защото лятото идва...

Общи условия

Активация на акаунт