Странна работа

  • 739
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 105
Значи от два ни сина ми категорично не казва "р", а "л". Например "добле", "плиатели" и т. н. Което ме хвърля в джаза. Той сравнително рано започна да си казва "р" и сега се чудя да се притеснявам ли? Някой да му се е случвало?

# 1
  • Мнения: 2 332
Да не би да имитира някое приятелче? Или пък възрастен, който има проблеми с "р"-то? След всяка негова грешно произнесена дума я произнасяй правилно - аз така правя, малко е досадно, но пък е резултатно Simple Smile.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Имитира някой. И моята понякога след ДГ ми говори на бебешки /явно, ако е била за по-дълго с по-малките деца/

# 3
  • Мнения: 2 700
Вероятно копира от някое друго дете - може дори на площадка да го е чул и да му е харесало. Обясни му, че може да си превърне забавлението в навик, на който после да му се смеят другите деца.

# 4
  • Мнения: 1 059
И при нас е така. Може да казва "р" , но един път я казва а друг път не. Не мисля че трябва да спитесняваш толкова бързо

# 5
  • София
  • Мнения: 39 715
Може наистина да е копиране, както са писали някои мами.
Дияная записах късно на ясла. Говореше много добре, но по едно време започна да имитира по-малките деца в групата... и беше ад у нас  #Cussing out

# 6
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз предполагам, че е копиране и винаги го повтарям след като каже някоя дума неправилно, ама просто ми беше много странно.

# 7
Смятам,че няма място за притеснение и моят мъник казва .р.

# 8
  • София
  • Мнения: 650
Първият звук който произнесе мойто дете беше рррррррррррр и аз съответно се зачудих дали като започне да говори ще може да казва р, защото мен лично с логопед ме учиха 4ак в първи клас. Една приятелка логопед тогава ме успокои 4е р-то не можело да рецесира в говора. И като проговори малко след годинката много натъртваше на р-то във всички думи и хората се чудеха как такова малко дете така хубаво казва р. 

Общи условия

Активация на акаунт