Фитнес и кърмене

  • 2 040
  • 6
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 611
Здравейте , не съм сигурна ,че темата ми еза тук ако е необходимо я изместете.Исках да започна да ходя на фитнес а все още кърмя вече няколко човека ми казаха ,че ще ми спре кърмата от фитнеса и , че нямало да има никакъв ефект.Вярно ли е това?Моля ви мами споделете писна ми да съм дебела smile3514 но не искам да отслабна на гърба на детето си искам да продължа на го кърмя.И още един въпрос  нисковъглехидратната диета подходяща ли е за кърмачки?Чакам отговорите ви с нетърпение  bouquet

# 1
  • Мнения: 663
Здравей луси аз също кърмя и много искам да ходя на фитнес.Питах лекарката която наблюдаваше бременноста ми и тя каза че може да се започне с фитнес след 6 месец от раждането, заради вътрешните органи които още не са се наместили както трябва.Не мисля че пречи на кърмата.Относно др. диети ,има време когато да пазиш. Hug

# 2
  • Мнения: 287
Здравей!
Ако тренираш разумно, няма опасност да ти спре кърмата. По принцип, ако се впуснеш в някакви тренировки с големи натоварвания,  изразходваш твърде много енергия и не приемаш достатъчно храна, която да компенсира по-голямата част от енергоразхода, е логично да намалее кърмата. Но ако започнеш със съвсем леки натоварвания като начало и се храниш рационално, няма да има от какво да се притесняваш!
Поздрави! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 663
много точно ти е казала Krassym
Родих преди по -малко от 2 месеца и сега ходя на фитнес 3 пъти седмично.Правя леки тренировки,когато усетя,че се изморавям спирам за малко.Ям рационално.Задължително трявба да пиеш много вода и дори по време на тренировките и не би било проблем за кърмата.Поне при мен не е дори имам чувствово,че имам повече и повече...Преди да започна с тренировките се посъветвах със специалист ,точно заради това че много държа да кърмя колкото се може по-дълго

# 4
  • Мнения: 1 455
Аз тренирам всеки ден откакто съм родила (започнах с леки упражнения 10 - 12 дни след раждането и постепенно увеличавах натоварването) и все още кърмя! Хапвай си нормално, не се тъпчи, пий доста течности и спокойно си спортувай - последното ще ти е само от полза, а не във вреда  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ти нещо друго спортувала ли си някога? Фитнесът да не ти дойдем ного изморителен и тежък? Можеш да започнеш с нещо по-леко от него. Аз пак ще агитирам за йога, ама като начало е чудесно занимание. Пробвай с домашна гимнастика дори...
А колко кг имаш излишни? Какъв режим на хранене ще спазваш? Тряба да съобразяваш храненето си освен с кърменето и с евентуално заслабване, нали?

# 6
  • Мнения: 287
Наистина е добра идея да започнеш с нещо различно от фитнес. Йогата е много добър вариант. Докато кърмех, след края на часа по йога, винаги усещах гърдите си пълни.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт