Болки в гърдата след ухапване

  • 1 396
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 107
Мили мами,
Моят син ме захапа много брутално преди 2 дни  Cry
Първо ме болеше зърното, после болката премина в цялата гърда.
Дали ще отмине от само себе си? Възможно ли е в същото време да се е запушил канал?
Давам му по-често от болната гърда, а може би трябва да я оставя да си почине - в случай, че не е запушен канал, разбира се, но как да разбера дали е  newsm78
Помогнете ми със съвет, моля ви  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 107
Никой ли не може да ми помогне със съвет  Confused

# 2
  • Мнения: 3 447
Нямам представа... и мен започна пак да ме хапе, но нараняванията са повърхностни Thinking Дано някоя по-опитна мама ти помогне Hug

# 3
  • Мнения: 549
При запушен канал се напипва нещо като бучка, повлиява се добре от лек масаж и топло, а също и от смяна на позата при кърмене.
Ухапването е повърхностно нараняване. Пак помага смяна на позата - така че да не дъвче раничката.

# 4
  • Мнения: 1 586
Напипваш ли някакво удебеление в гърдата или под зърното?

Аз имам мастен резервоар на едното зърно, който нон-стоп си се пълни със секрет и веднъж се беше възпалил сериозно. Усещах много болезнено вретеновидно удебеление под зърното. От моето изстискване на секрета и от опитите на мамолога да го боде с една игла и пак да го изстисква, ситуацията се влоши толкова много, че просто не можех да кърмя от тази гърда от болка. И тогава спрях да кърмя от нея, а не можех и да изцеждам по повече от 30-40мл на ден. Още на следващия ден болката беше стихнала, а след 3 дни гърдата ми беше като нова - кърмех без болка. И със сукането лактацията ми се възстанови за 2-3 дни в тази гърда.

Пиша ти това, за да имаш идея, че болката може да е от чисто травматичен характер и да се усилва поради сукането. Аз в началото също се притеснявах да не е запушен канал и настоявах да кърмя често от болната гърда, но просто в един момент болката толкова се усили, че ме принуди да дам почивка на гърдата. Което се оказа съвсем правилен ход.

Може да оставиш гърдата да почине известно време. Ако цеденето е поносимо болезнено, може да цедиш по малко, за да поддържаш все пак лактацията и да предотвратиш евентуални запушвания. Ако болката не спадне по тоя начин, а се усили, вероятно се касае за проблем с някой канал и ще вземеш съответните мерки. Ако спадне - значи е болка от травма. Може през това време да си пиеш профилактично лецитин - ще е от полза, ако се касае за запушен канал.

Дано бързо премине този проблем!

# 5
  • Мнения: 1 288
ох при мен от едно ухапване доста лошо се получи. разказвам ти, дано да не е същото при теб. след 1-2 дни на зърното ми излезе бяла пъпка, всъщност 2. отидох на мамолог, защото се притесних и той ми каза, че това е отлепяне на епидермиса в следствие от ухапването. където беше пъпчиците после станаха корички. не знам дали заради тях, дали млякото не е могло да излиза, но гърдата ми стана на камък. не се оправих с цедене, та окситоцин и други истории.
както и да е. исках да ти кажа, че е добре да не спираш да даваш от болната гърда, за да не се запуши нещо. слагай силиконов накрайник. може би болката в гърдата наистина да се дължи на някое запушено каналче.
малко объркано стана. стискам палци да се оправиш бързо!

# 6
  • Мнения: 1 107
Благодаря ви много  Hug
Засега не напипвам бучка от запушен канал, ще изцеждам с помпата, че не ме боли с нея и дано отмине  Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен болката е чисто травматична и ще премине до седмица.На мен ми се случи същото, но не от ухапване, а от удар - дивакът се тръшна с всичка сила върху ми и ме цапардоса с лакът в лявата гърда #Cussing out.Дори имах синка CryБолеше като бучка и запушен канал, но всъщност не беше.Мина си като всяка друга синка...

# 8
  • Мнения: 1 107

Белинда, кърмеше ли от болната гърда през тази една седмица?

Общи условия

Активация на акаунт