Но-шпа не ми помага

  • 9 742
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Пак съм аз. Казах ви че ще питам много. И така: пия но-шпа от 10 дни 3х1 и наистина болките не са така остри и постоянни. Затова доки ми каза да го пия само при нужда. В предишни теми писах, че имам сърцебиене. Като го спрях и започнах да слагам вагинално 2х1 Утрогестана като че ли сърцето ми се нормализира. Болките обаче станаха пак постоянни ниско долу-на моменти са тъпи, а след това все едно някой ме прерязва с нож. Казах на доки, но тя ми каза да не се притеснявам щом няма кървене и да пия но-шпа.. Не че не мога да ги търпя, но се притеснявам дали не вредя на бебо като не пия но-шпато. Моля ви кажете ми има ли друго лекарство освен но-шпа, което да пия така че да нямам сърцебиене. Междудругото и в листовката му пише че сърцетупа може да е един от страничните му ефекти. А ако не го пия ще навредя ли на бебето си. И докога ще са тези болки и наистина ли са нещо нормално щом няма кървене както казва доки.

# 1
  • София
  • Мнения: 551
Питай лекарката дали можеш да пиеш Папаверин и по колко

# 2
  • Мнения: 104
Мила, моята лекарка вчера ми каза, че мога да пия бусколизин, нош па, папаверин дори и спазмалгон при нужда! и ми изписа и дуфастон. Аз също съм с остри болки ниско долу все едно те болят яйчници! Пак се обади и питаи, мойе да ти даде нещто друго.
   Успех Peace

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
При мен докторът ми беше изписал магнерот, папаверин и спазмалгон! След като спряха болките аз спрях папаверина и спазмалгона, но те започнаха отново! И понеже прочетох във форума, че не е много хубаво да се пие спазмалгон аз обърнах на но-шпа /което не ми действаше при болки от месечния цикъл/! Сега си пия магнерот 3х1 и по 2-3 папаверина на ден!
Но трябва да попиташ докторката си!!!   bouquet

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
папаварин и но шпа имат еднакво действие

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Пак зависи и от болките.При мен не бяха много силни и рядко го пиех,но ако се наложеше вземах 2 хапчета,защото бях чела че имат значение и килограмите ти.

# 6
  • varna
  • Мнения: 404
на мен когато не ми помагаше Но-шпа пиех Бусколизин!

# 7
  • София
  • Мнения: 5 718
Пак съм аз. Казах ви че ще питам много. И така: пия но-шпа от 10 дни 3х1 и наистина болките не са така остри и постоянни. Затова доки ми каза да го пия само при нужда. В предишни теми писах, че имам сърцебиене. Като го спрях и започнах да слагам вагинално 2х1 Утрогестана като че ли сърцето ми се нормализира. Болките обаче станаха пак постоянни ниско долу-на моменти са тъпи, а след това все едно някой ме прерязва с нож. Казах на доки, но тя ми каза да не се притеснявам щом няма кървене и да пия но-шпа.. Не че не мога да ги търпя, но се притеснявам дали не вредя на бебо като не пия но-шпато. Моля ви кажете ми има ли друго лекарство освен но-шпа, което да пия така че да нямам сърцебиене. Междудругото и в листовката му пише че сърцетупа може да е един от страничните му ефекти. А ако не го пия ще навредя ли на бебето си. И докога ще са тези болки и наистина ли са нещо нормално щом няма кървене както казва доки.

На мен също не ми помогаха нито но-шпа, нито папаверин, но болките отшумяха сами.
Да те попитам - в коя седмица си? И случайно - пада ли ти се около дните на цикъла, защото мен първите месеци ме болеше по това време - все едно ще ми дойде. Стискам палци всичко да е наред!   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
В 6г.с. съм и не е в дните около цикъла. Кажете ми ако не го пия, зашото болките са търпими мога ли по този начин да навредя на бебо предизвиквайки контракции и от там аборт?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Междудругото понякога корема ми е твърд ту ме боли тъпо, ту прорязващо. Това контракции ли са?

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Междудругото понякога корема ми е твърд ту ме боли тъпо, ту прорязващо. Това контракции ли са?
Незнам какво са , но аз заради тези неща пия хапчета!  Sad

# 11
  • Мнения: 747
Sdsm, когато аз получих болки, стигнах до болница- не да те плаша, може би просто трябва да се консултираш и с друг лекар. Но-шпато си е но-шпа, дали не трябва отделно да вземаш и някакъв магнезиев препарат. На всички с болки/контракции го дават. Но тези, които знам, все са били в по-късен етап /аз лично бях в 19 г.с. когато получих болки, като колики, след два дни лечение с Магнезий и но-шпа станаха като тежест долу ниско в корема и после изчезнаха/. Но лекарствата още си ги пия.
Иначе но-шпа и папаверин са подобни като действие, но но-шпа е по-съвременен. То всъщност този спор за двата препарата си го има.

# 12
  • Мнения: 743
Здарвейте, аз пия но-шпа, но не съм имала контракции или болки, просто лекарите ми го дадоха да го пия, защото от Папаверина ми падна кравното 80:60, стана ми лошо и трябваше да попия водада за да мине по-барзо през организма ми. Но знам че тези двете лекарства се дават при контракции или билки и спазми. Не е кой знае какво като инфо, но се надявам да е от полза.
Приятен ден! И се пазете! Grinning

# 13
  • Мнения: 6 164
Папаверин е БГ-версията на Но-Шпа.

Възможно е обаче да са различни страничните ефекти, защото аз получавах страхотно главоболие от но-шпа. Пише си го и това в страничните ефекти. Но от папаверин в същите дози не ме болеше глава.

Опитай да ги замениш, може да подейства.

Или попитай може ли да увеличиш дозата. Аз пиех 3 пъти по 2 табл., но заради бъбречна криза.

# 14
  • Мнения: 252
Здравей , да те  питам, сигурна  ли си, че сърцебиенето ти се дължи на но-шпа ? Защото аз  имам хашимото, заболяване  на щитовидната  жлеза и сърцебиенето, без  физическо натоварване е един от  симптомите  на това заболяване,  което  м/у другото често се среща  при  жените. Не е  нещо сериозно , но при  бременност се  активира и може да се  отрази на  плода и трябва да се следи и да се  взимат  хапчета. Проверявали ли са ти  нивото на  хормона TSH ?
Успех ти  желая  и дано не е това  Peace

Общи условия

Активация на акаунт