Възможно ли е да се получи обрив от тиквички?

  • 2 884
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 793
здравейте!
синът ми е на 6,5 месеца. започнах със захранването на 5,5 месеца. до тогава беше само на кърма. от три дни му давам тиквички и вчера забелязах, че се появиха малки пъпчици над гърдичките, по гушката, по раменцата и съвсем леко по ръчичките, но до лактите. надолу не. по коремчето и крачетата няма, по сгъвките също. обрива обаче се скри след 1,5 часа и аз помислих, че едва ли е от тиквичките щом толкова бързо изчезнаха пъпките. отдадох го на претопляне, въпреки че не го навличам, но все пак реших, че най-вероятно е от топлото. днес пак му дадох тиквички /1 кубче към останалото пюре/ и одеве пак се появи този обрив на същите места. пъпчиците са съвсем ситни, червени, не се усещат на пипане, т.е. не са релефни ако мога така да се изразя, кожата му е гладка. кажете ми това може ли да е от тиквичките? успокойте ме, че ще се побъркам при мисълта за алергия Cry

щях да попитам и в клуб 'Алергии', но с дира имам някакъв проблем - нито мога да отговарям на постинг, нито да пускам тема, защото не ми приема писаниците.

# 1
  • Мнения: 4 358
Да, възможно е да е от тиквичките. Моят син е с алергия и все още не е захранен с тиквички (те съдържат и много нитрати).
По-добре спри тиквичките, след време можеш да пробваш пак.

П.П. Как му даваш тиквичките? С мляко, с кърма?
Само тиквички или има и друг зеленчук в пюрето?

# 2
  • Мнения: 1 793
Цитат на: tedi_b
Да, възможно е да е от тиквичките. Моят син е с алергия и все още не е захранен с тиквички (те съдържат и много нитрати).
По-добре спри тиквичките, след време можеш да пробваш пак.

П.П. Как му даваш тиквичките? С мляко, с кърма?
Само тиквички или има и друг зеленчук в пюрето?


леле, как можах да му дам тиквички. ужас, а аз си мислех, че те са безобидни. и какво сега? много ли я обърках с тия тиквички? и като се появи обрива значи ли, че детето има някаква алергия?

по принцип на всеки 5 дни въвеждам нов зеленчук. до сега от зеленчуците съм въвела морков, ряпа, сладър картоф. нямаше проблеми. и всеки ден му давам по три кубчета като смесвам зеленчуците. вчера и днес му дадох едно кубче тиквичка с по едно кубче от моркова и сладкия картоф. не слагам мляко, нито кърма.

# 3
  • Мнения: 4 358
Щом пъпчиците са малки и изчезват бързо, реакцията по-скоро е слаба.
Потърси мнение на лекар за тези пъпчици!

Когато се въвежда нова храна, добре е да се пропуска по един ден (т.е. дава се през ден), за да не се получава натрупване на алергени.
Не се притеснявай, не е задължително детенце да има алергия, може просто организмът все още да не е готов да приеме тиквичките.
Разкажи на педиатъра за пъпчиците! Може да се окаже и претопляне... кажи му, че пъпчиците не са били релефни.

# 4
  • Мнения: 1 793
благодаря, Теди. още утре сутринта ще заведа детето на лекар. въпроса е, че се ходи до ГП-то , а не до педиатър. на педиатър джи пи-то праща ако прецени, а утре едва ли ще реши, че работата е за педиатър. така си мисля де, още повече, че пъпчиците няма да ги има. преди малко погледнах - почти са се скрили. но със сигурност спирам тиквичките.

# 5
  • Мнения: 830
Аз не бих давала тиквички поне за още един месец . Прилича си ми на реакция . Но след време , може съвсем добре да си ги приеме .
Аз като малка съм получавала подобен обрив от шоколад . С времето е преминал и сега със сигурност го нямам като си хапвам , даже и да прекаля  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 271
Само домашни или замразени. Теди ти е казала за нитратите, голям проблем са  Twisted Evil

Не се тревожи толкова, просто ги спри, ще се изчисти детенцето.

# 7
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami.  Mila Anna, Thinking, niama kakvo da se chudish. Sled kato spresh tikvichkite za izvestno vreme, mojesh pak da zahranish s tiah no savsem po malko, primerno po edno kubche v piureto s drugite zelenchuci. Pri moiat sin Daniil beshe taka. V nachaloto obrivi, obrivi, sled tova pauza v davaneto na tikvichkite i sled povtornoto zahranvane, pu-pu, bez obrivi. Dano i pri vas da e taka. Uspeh.  #Splat

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Anna
Цитат на: tedi_b
Да, възможно е да е от тиквичките. Моят син е с алергия и все още не е захранен с тиквички (те съдържат и много нитрати).
По-добре спри тиквичките, след време можеш да пробваш пак.

П.П. Как му даваш тиквичките? С мляко, с кърма?
Само тиквички или има и друг зеленчук в пюрето?


леле, как можах да му дам тиквички. ужас, а аз си мислех, че те са безобидни. и какво сега? много ли я обърках с тия тиквички? и като се появи обрива значи ли, че детето има някаква алергия?



Ее, не се обвинявай - моят Мартин е алергичен, но тиквички яде и от тях не се е изривал.

Искам само да подчертая, че реакцията към храна и то при първото въвеждане не е равнозначна на алергия - просто за този продукт организмът не е готов. Опитай пак след месец - ако и тогава се появи обрив, изключи ги от менюто. И още един съвет - щом детенцето ти е направило реакция към храна, макар и това да не е алергия, спри за известно време да въвеждаш нови храни - нека минат примерно 2 седмици от изчистването на пъпчиците.

# 9
  • Мнения: 1 793
Цитат на: Kati
Zdraveite, mili mami.  Mila Anna, Thinking, niama kakvo da se chudish. Sled kato spresh tikvichkite za izvestno vreme, mojesh pak da zahranish s tiah no savsem po malko, primerno po edno kubche v piureto s drugite zelenchuci. Pri moiat sin Daniil beshe taka. V nachaloto obrivi, obrivi, sled tova pauza v davaneto na tikvichkite i sled povtornoto zahranvane, pu-pu, bez obrivi. Dano i pri vas da e taka. Uspeh.  #Splat


дано, благодаря. Simple Smile спрях ги щом се появиха обривите и сега вече не давам тиквички.
Кати, а колко време след като спря тиквичките започна да ги даваш отново? питам, за да се ориентирам горе-долу кога пак да пробвам с тях.

# 10
  • Мнения: 455
Stuck Out Tongue Zdraveite, mili mami. Anna, sled kato mu minat obrivite na bebcheto, izchakai pone dve sedmici predi da opitash otnovo s tikvichkite. I mai tova shte vaji za vsichki obrivi ot hrani.  Tada

Общи условия

Активация на акаунт