остатък от плацента след раждане

  • 11 499
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте!
Моят проблем е следният
От четири дни започна някакво кървене с ярко червена кръв. Като лохиите ми бяха спрели преди повече от седмица. Все пак са минали почти 46 дни от раждането.
Днес ме гледа един лекар и не можа да каже със 100% сигурност но според него е остатък от плацентата, защото при раждането излезе част от плацентата и после ме чистиха и какво са ме изчистили...не знам
Така съм се притеснила
Лекарят ми каза, че мпожело и с хапчета да се изчисти, дано не се налага кюртаж, че вече ще се побъркам
На вас случвало ли ви се е нещо подобно?
Има ли някой лекар който да ми препоръчате?
Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 922
Защо не отидеш на още един лекар
Напълно е възможно това кървене да идва и от Първа редовна менструация след раждането Thinking
Разбира се това е само хипотеза, но нищо не пречи да я провериш
Успех и стискам палци Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 1 059
Не съм много запозната по въпроса, но мисля че ако имаш остатък от плацента трябва да имаш и температура. Знам само че не е шега работа такаче трябва бързо на лекар.

# 3
  • Мнения: 554
Да и аз си мислех, че трябва да имам температура, но нямам поне засега

# 4
  • Мнения: 188
Този доктор е много спокоен, ако наистина имаш парче плацента.
Веднага отиди на още едно място ooooh!

# 5
  • Мнения: 394
Това е много сериозно.След раждането ми имах същият проблем.Направих страшен кръвоизлив на 18 ден след като родих.Още от 13-14 ден,забелязах че нещо много кръв тече,ама пустата му патка-като първескиня си мислех,че е нормално.На 18 ден станах в 2 часа посреднощ да кърмя бебо,и седнах на стола на който го храня.Нахраних си го и при ставането усетих,че нещо ме облива отдолу,като с топла вода.Станах и по краката ми буквално течеше кръв-като река.Много се уплаших-страшна работа беше,събудих мажо и беж в банята.Не мога да се измия-аз мия-то кръвта тече, като водопад.Сложих всякакви кърпи и хукнахме към Св.София.Там и раждах.Беше нещо страшно-изпаднах в безсъзнание от загубата на кръв.Направиха ми кюртаж-имало малка плацетарна частичка в мене.Докторите се опитаха да замотат случая-нали в тяхната болница се беше случило.От там и ми е лошото мнение за Св.София-и рацдането и след това изцепката не искам да си ги спомням.Разказах ти моята история за да ти кажа-отиди пак на лекар ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Няма такъв кошмар като тоя дето го изживях-много е гадно.Дано при тебе не се окаже това,но ако има съмнение за такава грешка-непременно вземи мерки-последствията са ужасни.Надявам се,че ще споделиш с нас развитието на нещата.Ще следя темата.Пожелавам ти успех-и дано не е това.

# 6
  • Мнения: 669
Аз не съм съвсем запозната, но имах позната на която бяха оставили част от плацентата и поддържаше температура, и беше страшна работа, но откриха още докато беше в болницата. Но според мен до сега е щяло да разбереш, ако е било това.
Но определено отиди на лекар да те видят, че това наистина не е шега работа.
Стискаме палци.

# 7
  • София
  • Мнения: 896
Аз също имах останала част от плацентата. Температура не съм имала, но получих страхотен кръвоизлив и се наложи спешен кюртаж/без упойка/. Потърси помощ и от друг лекар, в болницата, където си родила или в спешна помощ.

# 8
  • Мнения: 46 437
Аз бих направила още един преглед, при друг лекар, за да съм спокойна.
Възможно е и това да е цикълът ти, при мен дойде 30 и няколко дена след раждането, а лохиите ми бяха спрели отдавна.
Следи и температурата си!

# 9
  • Мнения: 1 737
При останала плацента съм чувала само, че обърква хормоните и има проблеми с количеството кърма, а като я отстранят се увеличавала.

# 10
  • Мнения: 554
Много ви благодаря за отговорите!
Утре ще ходя до майчин дом.
Ще пиша като се върна какво става. Но все си мисля, чеако е парче от плацентата досега трябваше да има развитие, но знам ли...
А за кърмата, имам достатъчно, бебето ми наддаде 1, 400 за първия месец. Е, вярно е, че се роди мъничка и уж малките бебета по-бързо наддавали, но все пак й стига кърмата

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При моето първо раждане плацентата изобщо не излезна и се наложи чистене на ръка,но лекарката 3-4 часа след това ме прегледа на видеозон за да се увери че всичко е наред и ми изписа антибиотици. Че ми беше мерена температурата постоянно е едно на ръка.
 Дано всичко при теб е наред . Чакаме да пишеш.

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз родих с форцепс и веднага махнаха плацентата.След около месец и нещо тъкмо лохиите бяха намалели и пак се усили кръвотечението и излезнаха 2 гадни ципи и това беше,постепенно всичко се нормализира.Аз естествено попитах гинеколожката,която ме изражда дали това не е било част от плацента,но според нея най-вероятно било първа менструация.На мен все още ми е чудно,но както и да е,минало-заминало.Температура не съм имала.Стискам палци бързо да се оправят нещата при теб.

# 13
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз не съм експерт по въпроса, но толкова дни след раждането най-вероятно е първа менструация. Струва ми се невъзможно да остане чуждо тяло в теб (защото плацентата вече е такова) и да не се получи възпалителен процес дни след раждането. Това предположение ми звучи направо абсурдо толкова дни след раждането, при положение, че си нямала някакви сериозни оплаквания до сега. Най-добре върви при друг лекар за мнение. Успех!

# 14
  • Мнения: 26
Имам позната,която не я бяха изчистили хубаво след раждането.Но при нея остатъка от плацента беше съпроводен със страшни болки, температура и естестсвено кървене.Така че мисля че при теб не е това.Стискам ти палци всичко да е наред и вече да си с първа редовна менсструация.Целувки на бебчо!  love001

Общи условия

Активация на акаунт