Момичета, дайте акъл за едно майче, моля!!!

  • 580
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Днес в градинката почти тичешката ме настигна едно майче с 3 дечица, което все още продължава да си кърми сина-на година и три месеца. Ясно е, че такива случаи извън форумите са рядкост, аз шапка и свалям, но!!!-има проблем. НЕ СРЕЩА НИКАКВА ПОДКРЕПА ОТ ФАМИЛИЯТА СИ ДА ПРОДЪЛЖИ!!! Дори и докторката я репликирала с познатото" ти Кралимарко ли ще правиш"? Shocked
Понеже аз съм пишман-кърмачка, та-с какви доводи да обори мъжа си, майка си, свекърва си.....явно и беше много тежко. Споменах и за сайта и форума-да им ги цитира-ама с 3 деца-не е лесно.
Давайте ноу-хау, плийс, утре ще я видя пак.....а не искам да съм голословна.

# 1
  • Мнения: 1 586
Принтни й статиите от раздела "Кърмене на деца над 1 година" от библиотеката на форума.  thumbsup

# 2
  • Мнения: 5 370
Принтни й статиите от раздела "Кърмене на деца над 1 година" от библиотеката на форума.  thumbsup
Тенкю, маме, сори за глупавите питанки, ама..... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама тя защо се притеснява от хората Rolling EyesАз ако съм отгледала 3 деца, бих им натрила носовете, че все знам как се гледа бебе #2gunfire
Оф, явно много нежни жени има...Аз съм усойница и никой не смее да ми се меси Mr. Green
Кажи й да прочете освен посочените статии и тези, които подкрепят и препоръчват дългото кърмене - там е обяснено защо и как.Но според мен ако човек не иска да бъде убеден в нещо - няма начин, така че по-добре да им даде  ignore2

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
понеже  и на мен наскоро ми зададоха същият въпрос, отговорих, че
- водя се по детето и докато то има нужда, няма да спра
- докато на мен не ми пречи с нещо, няма да спра
- дава имунитет
- пести пари
- гърдите са си мои, така че аз имам грижата за тях

# 5
  • Мнения: 250
Освен всички неща, които може да прочети й кажи, че трябва да е посамоуверена втова което прави за бебето си и, че това е най-доброто за него, а и не само- за нея самата също.
Оле , бяса ме хваща от толкова умни глави които се бъркат, където не им е работа, защо не дойде на мен някой да ми казва какво да правя с детето си, при това,че ми е първо, а ако бяха 3........ #2gunfire

# 6
  • Мнения: 3 447
Аз цитирам СЗО, явно респектиращо им звучи Wink

# 7
  • Мнения: 6 243
Аз явно съм дзвер, щото критики не смее никой да ми отправи, но ако ме запитат приятелки докога така и защо така, казвам:
- Защото тя иска и аз искам и за настова е нормално и приятно.
- защото не е боледувала. (това е малко относително по принцип, но засега е вярно, така че си казвам)
- защото няма причина да не го правя.

Според човека, разговорът тръгва или в посока емоционалните страни на такава връзка, имунологичнит есвойства на кърмата, възпитателни подходи при гледане на двегодишни, привързано родителство, ала-бала...Но моята е лесна, щото повечето ми познати са на моя акъл.

# 8
  • Мнения: 3 550
Бих допълнила, че така ще даде на най-малкото допълнителен имунитет, когато по-големите вземат да влачат разни болести от детската градина.
И че така е по-добре за нея самата, като профилактика на рака на млечната жлеза.
И всичко това - богато гарнирано с цитиране на Световната здравна организация, УНИЦЕФ и др.  Grinning

И напременно разкажи как са се развили нещата.

# 9
  • Мнения: 11 505
Ох,аман от много акъл и "роднински" съвети! #2gunfireНа нейно място не бих давала отчет за ползите от кърменето.Искам и толкова.Това дете тя го е раждала,кърмила и гледала и никой няма право да й се меси за едно такова решение.Не мисля, че е необходимо да се оправдава с доклади на СЗО,като някоя гимназистка,защото на такива хора като нейните роднини,незачитащи нейното желание и това на детето,те няма да подействат. Twisted EvilУспех на кърмещото майче в борбата с простотията.  bouquet

# 10
  • Мнения: 967
Наистин е жалко колко много правят майките за децата си, а на всичко отгоре се налага и да се оправдават Twisted Evil Аз на нейно място бих се опитала с доводи и статии да привлека за моят кауза мъжа си, а на всички останали ще кажа, че детето си е наше и не ни интересува тяхното мнение.
Като чета такива неща и още повече осъзнавам каква къскетлийка съм била с цялата подкрепа на родата относно кърменето. А мъжът ми де що види бременна или млада майка започва да я агитира да кърми и да развява лозунгите на ла лече лигата Laughing

# 11
  • Мнения: 5 370
Маманчета, благодаря ви много за съветите!!!  bouquet
Обещавам като я засека-да поговорим и после ще предам резултатите.

# 12
  • Мнения: 3 760
Аман от умни приказки!
Как пък Крали Марко стана нарицателно на нещо лошо  newsm78 Аз искам да отгледам такова дете. Естествено, че искам  да е здраво. Колкото по-здраво и по- юнак, толкова по-добре!!!! 

Общи условия

Активация на акаунт