Дайте ми идея за десерт

  • 670
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 190
На Великден ще кръщаваме дъщеричката ни - всичко е уговорено с изключение на десерта, още не сме решили какво да бъде.
Така че приемам идеи Hug

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
На нашето кръщене поръчахме еклери - всички останаха доволни, защото не беше тривиалната торта или пасти.

# 2
  • Мнения: 149
Бананови палачинки
300 мл вода
200 мл брашно
2 ч л захар
1 банан
1 яйце
1/4 ч л сол

. Банана се пасира и се добавя в тестото...
. Околко 30 мин си почива тестото...
. Готовите палачинки се поливат с шоколаден сос

# 3
  • Мнения: 149
Сладкиш "Търновската царица"
4 ч. ч. брашно
400 г сладко от сини сливи
200 г захар
200 мл олио
100-150 г смлени орехови ядки
3-4 ч. л. какао
2 ч. л. сода бикарбонат
1 ч. л. канела
1 пакетче ванилия
1 щипка сол

за глазурата:
1 бял шоколад
1 кафяв шоколад
1 пакетче краве масло
1. Сладкото от сливи се разбърква със содата и се оставя да престои 20 минути. Прибавят се брашното и олиото и се разбърква, докато брашното поеме олиото. Добавят се останалите продукти и 400 мл хладка вода и се разбърква, докато се получи еднородна смес.
2. Глазурата се приготвя, като в две различни купи шоколадите се разтопяват с половината от маслото
 
3. Сладкишът се пече 40 минути при температура 150 градуса, изважда се от фурната и се изчаква да се охлади. Нарязва се на ромбове и всяко парче се потапя в глазурата. По желание може да се поръси със захарни пръчици, кокосови стърготини или смлени орехи

# 4
  • Мнения: 19
При толкова много приготовления около самия Великден и кръщенето, не е ли най-добре да купите десерт отвън - например толумбички, торта или сладолед.

# 5
  • Мнения: 1 190
При толкова много приготовления около самия Великден и кръщенето, не е ли най-добре да купите десерт отвън - например толумбички, торта или сладолед.

Приготовленията не са толкова много, понеже след церемонията почерпката ще бъде в ресторант, обаче ми се искаше десерта да е нещо по-различно от традиционните торти.

Обаче пък идеята за еклерите ми допадна Hug

Общи условия

Активация на акаунт