И аз ще искам акъл за чужда главица...?

  • 367
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
Така... в квартала има едно маменце, което иска да релактира. Бебко е на 3 месеца и малко и е папал 20-тина дни от цица, а след това тя се е цедила и го е дохранвала + че е започнала сокчета и пюренце в АМ-то... и нали се сещате какво е станало с кърмицата Sad
Та, питането ми е - има ли шансове момичето, при условие, че до преди 3 седмици е имала кърма?
И как точно да стане, защото аз й казах като начало да го слага на гърда, в полу-спящо състояние и ако наистина иска да пробва и нощем, докато бебето спи да му предложи гърдата, та като начало то да засуче гърдата, пък лактацията ще я мислим малко по-късно.
Моля, дайте идеи, че момичето наистина изглежда навито. Само дето е получила кофти съвети от педито и се е завъртяла в познатия ви порочен кръг Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се че има шансове - те осиновителки, щом са навити, кърмят, та тя няма да може...Правилно си я посъветвала според мен - най-важното е бебето да поиска да суче, защото ако то не иска - лошо.Да си вземе една хубава помпичка и на 2-3 часа - тъка-тъка, знаеш си...Да му бута гърдата честичко.Да пие лактогенен чай.Да намалява другата храна полека-лека, защото ако бебето е сито няма да иска да суче.
Пожелай й успех от мое име  bouquet

# 2
  • Мнения: 6 243
Асинка, ти си знаеш, но защо не й разпечаташ тия две статии:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62918.0

Шансове има, кърмила е относително до скоро, а и бебето е малко. Най-важното условие е налице - жената иска да опита. Ако владее някакъв чужд език, разбери какъв, в нета е пълно с истории на възстановено кърмене, много ободряващо действат.

# 3
  • Мнения: 2 531
Асе , при положение че бебето е отбито вероятността да просуче е малка. Аз лично пробвах да дам на маги цица след 3 седмично отсъствие, което беше адски чуждо за нея. Но все пак тя не ме беше виждала изобщо и ме беше позабравила EmbarassedМного ми е интересно дали някой знае за просукало вече отбито бебе? А и сина ми малко след като го отбих го пробвахме да суче от други мами/беше на 3 мес./ но беше забравил що е то!

# 4
  • Мнения: 1 938
Лежах в болница 10 дни и бебето беше само на АМ. Като се върнах, продължих да кърмя. В началото само като премрънкваше и веднага го слагах на гърда. Така ми се "върна" кърмата. Да, изморително е, но си струва да опита.
Не мога да си обясня как така бебе ще забрави да суче? newsm78 Нали това е рефлекс, все пак... newsm78
Докторът, който ми даваше съвети как да си стимулирам лактацията и който ме подкрепи, каза че дали ще суче бебето ми или не - това зависи от мен, а не от него (бебето). Peace

# 5
  • Мнения: 3 926
Знам си аз, че ще ме насочите вярно и ще ми отговорите веднага Hug
Обещавам да пиша как вървят нещата. Дано й стигнат силите и желанието - че то това е най-важното Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт