Към ползващите помпа на Авент

  • 1 205
  • 23
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Имам следния въпрос. Когато се роди бебка си купих помпа на Авент. Върши ми страхотна работа но ... има една малка част /мисля че се казва клапа/, представлява малка селиконова пластинка, колкото стотинка, която се поставя на отвора на помпата откъм шишето. /дано съм обяснила добре/
Тази част ми се износва много бързо, за около 20 дни, след което започва да изкача и се разваля вакума. В комплекта имаше 2 резервни, а срещу гарационната карта от магазина ми дадоха още две. Ползвам много интензивно помпата и съм вече на последната, а скоро ще ми изтече и гаранцията.
Въпроса ми е и при вас ли тази част се износва толкова бързо и от къде се снабдявате с тях?
Благодаря предварително на всички отговорили.

# 1
  • Мнения: 3 926
Да, при интензивно ползване така се износват. Обаче не говоря от свое име, а от името на една от нашите, юлски мами, която ми е дружка и комшийче, та тя се уреди директно от представителството. обади им се и им каза, че до ден днешен единственият шанс да нахрани детето си е като се цеди и затова клапите много бързо се изхабяват. И те вече й пращат без проблем в кварталния магазин с/у 2 лв. клапата.

# 2
  • Мнения: 1 878
 newsm78 на мен ми звучи пък странно. Аз не съм я ползвала толкова интензивно, но пък зълва ми - да, а моята е нейната помпа  Crazy (това вече е обяснение) и е още с първата си клапа  newsm78, но е от по старите модели - дали пък новите не са нещо икономисали в материала или ..........

# 3
  • Мнения: 10 513
аз я ползвам по 8 пъти на ден от един месец и не съм имала подобен проблем. Понякога тази клапа се размества и тогава не прави вакуум, но не съм забелязала да се износва.

# 4
  • Мнения: 22 531
Имам следния въпрос. Когато се роди бебка си купих помпа на Авент. Върши ми страхотна работа но ... има една малка част /мисля че се казва клапа/, представлява малка селиконова пластинка, колкото стотинка, която се поставя на отвора на помпата откъм шишето. /дано съм обяснила добре/
Тази част ми се износва много бързо, за около 20 дни, след което започва да изкача и се разваля вакума. В комплекта имаше 2 резервни, а срещу гарационната карта от магазина ми дадоха още две. Ползвам много интензивно помпата и съм вече на последната, а скоро ще ми изтече и гаранцията.
Въпроса ми е и при вас ли тази част се износва толкова бързо и от къде се снабдявате с тях?
Благодаря предварително на всички отговорили.
Използвала съм и старата и новата не съм имала проблем с клапата.при старата имаха друг проблем,ако се сещате тя не се стягаше на винт/където се слага шишето/а влизаше в едни отвори,е та мойта от много отвори/затвоти се счупи.новата е мн.по-добра.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 936
И моята не се е износила още. Е, аз не я ползвам чак толкова често, но от представителството на Авент ми обясниха, че когато клапата се спука трябва да се смени с нова. Иначе можеш да си купуваш такива клапи от представителството им, което е до Лъвов мост, не помня колко струваха, но не бяха скъпи.

# 6
  • Мнения: 2 282
Една приятелка сподели същото. Та тя се обадила на телефона в гаранционната карта, дошъл и човек на крака (действието се развива във Варна), донесъл резервни части и казал, че ако и трябват, само трябва пак да се обади, и ще и донесат. Предполагам, че втория път може и да ги плати, но това да е проблема....

# 7
  • Мнения: 35 892
кофтито /както днес успях да разбера/ е, че резервни части се предлагат само за помпи в гаранция  Sick
щом изтече гаранцията - не можеш да си купиш части  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 6 243
Не ми се е износвала. Аз помпата я ползвах изключително интензивно, защото помпих на работа 6 м., а и преди това -  вв къщи, и след това - епизодично. Още съм на първата клапичка.

Не може ли мами с помпи в гаранция да ти ударят едно рамо да вземат клапички, щом ти е проблем?

# 9
  • Мнения: 35 892
Не може ли мами с помпи в гаранция да ти ударят едно рамо да вземат клапички, щом ти е проблем?

говорихме с една аптекарка и тя обеща да направи някаква такава врътка

# 10
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Четири месеца съм се цедила по мин.8 пъти на ден и още съм с първата клапа.Не виждам как може да се износи,по скоро ти се изважда,не знам ,аз съм много доволна и нямам проблем.

# 11
  • Мнения: 323
Използвах я много интензивно /бях донор на кърма/ и то при постоянно преваряване. Моята гумичка се развали на 5-тия месец, а на моя близка след 20-тина дни. Тази част е силиконова и ако помпата е по-старичка /нова, но не е продадена навреме/ силиконът се разваля /тъй да се каже/. Просто губи своята еластичност.  Моята втора гумичка дадох на моята приятелка /тя скъса две за около месец / и вече 3 месеца е с нея без проблем.
Не мога да ти дам съвет. Просто в магазина, от който пазруваш стоката е залежала. Що не драснеш едно писмо на представителството на Авент. Те може би могат да те компенсират по някакъв начин newsm78
Успех  Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
кофтито /както днес успях да разбера/ е, че резервни части се предлагат само за помпи в гаранция  Sick
щом изтече гаранцията - не можеш да си купиш части  #2gunfire
Не мисля че е точно така. Там от където купих моята /магазин Вис Виталис в Пловдив/ ми казаха че дори след изтичането на гаранцията срещу представянето й вносителя осигурява части на преферентни цени. Проблема е че в тоя магазин все нещо не им е наред и много ме размотават  Sad
Колкото до тая клапа вкъщи имам поне 5 вече неизползваеми. Когато клапата е изхабена прескача и се мести трябва да се разглобява помпата и да се намества, така се нарушава стерилността. Вече почвам да си мисля че май проблема е в самата помпа както е предположила adkosan. Ще взема да им напиша едно писмо на тия от предствавителството да видим какво ще ми отговорят.
Благодаря на всички за съветите!

# 13
  • Мнения: 498
хм аз още съм на първата клапа и не съм забелязала да се е износила Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 878
Винаги може да се намери услужлива форумска мама в гаранция  Mr. Green А и каква им е печалбата да отказват извънгаранциона продажба- няма логика  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт