Стегни се! Отпусни се!

  • 1 604
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 257
Хайде сега, пиленца Flutter....Защо българите като стане напечено и някой е на зор, му казваме:"Хайде, стегни се, стискай зъби, дръж се!". И защо американците например казват: "Relax, take it easy, calm down" дори и да не са много убедени, че всичко ще е наред да речем...
Как е при вас, там по градове и паланки? Наполовина пълна или празна е чашата? Ако имате труден момент, да се стегнете ли ще ви обясняват или да я карате по полека?

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А, и ние като вас. Wink Нищо страшно няма, даже и света да свършва, ще се справим, споко. Laughing

# 2
  • Мнения: 636
А, и ние като вас. Wink Нищо страшно няма, даже и света да свършва, ще се справим, споко. Laughing

 newsm10

Последно време взех да свиквам с тази философия и трябва да ви кажа, 4е взе да ми харесва tooth

# 3
  • Мнения: 1 017
 Laughing Laughing Laughing От къде ти идват наум тези темички  Hug

КАто се замислих...ами ние, българите (или поне в моя край) все сме си отпуснати, спокойни, ден да мине, друг да дойде...Приказката за празниците и делниците...(май напоследък това се е променило, заради "пазарната икономика")
В Щатите не съм живяла, но от познания (културни, исторически, популационни и прочие) те все са подложени на стрес...бързат, тичат, работят по 16 часа...може би и от там идват различията в изразите. (ако не съм права за стреса, моля да бъда извинена от "американките"  Hug)
А тук при мен финландците са май повече като българите...В 16 часа кепенците на офисите хлопват, взимат болнични за Щяло и неЩяло (това вече в България май не става...) КАто има крайни срокове (ама съвсем крайни) се стягат...

Мойта психика е на стресиран  Laughing СвърШвам с всичко навреме/преди време (заЩото никога не знам Гого кога Ще е болен, например), и се чудя на колегите...И аз си казвам, "споко" като съм в стрес...

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
тука  думичката "стрес" им е много любима на швейцарциите Joy...zа щяло и не щяло я иzполzват....направо им се чудя понякога....ако трябва да отидат на лекар днес в никакъв Naughty случай после не могат да отидат примерно на голям паzар....било стрес Rolling Eyes Crazy
само че аz се чудя кое му е стресовото newsm78 и съм каzала на любимия, че ще го пратя zа една седмица на мойта работа в София да види какво е стрес ooooh! Whistling Joy

# 5
  • Мнения: 1 465
Ами тук с тази 35-часова работна седмица..... Laughing и стачки до умопобъркване.

# 6
  • Мнения: 7 914
Ха!

Стресът е в основата на всичко moresmile
Стресират ме колегите - болничен, стресира ме пролетната умора - болничен, за шефът пък да не говорим!
Стрес е също когато личният ти календар е изпълнен с много срещи ( с приятелки)...

 hahaha

При мен чашата беше винаги наполовина празна... обаче започна да ми харесва да си е наполовина пълна....без изключване на елемента СТРЕС Laughing

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Да беееее, и тук един, защото бързаше за лекция ми изтърси, че е в стрес.  Shocked  Да не говорим, че като се зададат изпити и всички изпадат за поне месец в "изпитен стрес" .
Аз от тези, дето винаги казват "споко, щом има да се свърши нещо, ще бъде свършено навреме", независимо дали ще го направя 3 дни или 3 часа преди крайния срок. Май и това не е до националност, а до професия и лични навици  Thinking

# 8
  • Мнения: 217
А тук са толкова спокоини 4е ги мързи да се стресират Laughing,за мен важи максимата"вси4ко което не ни убива ни прави по силни" Peace

# 9
  • Мнения: 1 269
Цитат
А тук са толкова спокоини 4е ги мързи да се стресират
И тук са така.Като кажат Иншала(ако е рекъл господ) и могат да ми докарат нервна криза. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 7 914
Цитат
А тук са толкова спокоини 4е ги мързи да се стресират
И тук са така.Като кажат Иншала(ако е рекъл господ) и могат да ми докарат нервна криза. Mr. Green


а-а-а mln  Naughty нервната криза ще е стрес да знаеш!  newsm62

# 11
  • Мнения: 3 098
А тук са толкова спокоини 4е ги мързи да се стресират
Колко вярно е написано,Дун4е. Mr. Green
За вси4ко казват 'спокойно','търпение',абсолютно за вси4ко каквото се слу4ва.
В Испания се нау4их да бъда търпелива,а съЩо и да не бързам за ниЩо и никой.

# 12
  • Мнения: 5 475
Тук използват-"forza!!",което ще рече сила,кураж!И по смисъл е по-близко до българския начин на мислене.
  А за стреса..всички се оплакват от трафика,градския транспорт..и тук стачкуват всеки месец поне по веднъж-ту Ал Италия,ту градския транспорт или влаковете... Rolling Eyes
 
 А за себе си мисля,че съм повече оптимист! Wink
 

# 13
  • Мнения: 2 959
И тук е така. Стреса е в основата на всички болежки и проблеми, така че най- често срещаните съвети са: Take it easy! Take your time to smell the rose! Hug

# 14
  • Мнения: 1 526
 newsm78, не се бях замисляла! И тук казват `тирага` -успокой се!
Е хайде- споко!

Общи условия

Активация на акаунт