32 г.с. - бебето е със седалищно предлежание - секцио???

  • 3 747
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте момичета,
искам да питам вече раждалите мами следното: Кога е нормално да се обърнат бебетата които са със седалищно предлежание? Аз мога ли да направя нещо за да му помогна да се обърне? Или пък изобщо да не се мъча а да си родя със секцио? Не знам вече какво да правя!!!! На всичкото отгоре бебето е и доста голямо! Чакаме го да стане около 3.800!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Мисля, че има време още да се завърти Thinking А за това дали да е секцио раждането, аз бих се консултирала с лекаря си и бих го послушала, каквото и да каже.

# 2
  • Мнения: 6 164
Имаш още време, не се притеснявай! newsm08
Може да изчака поне още 4 седмици лекаря преди да почне да вади заключения.

# 3
  • Мнения: 1 284
може и да се обърне в последния момент няма страшно и да си секцио

# 4
  • Мнения: 2 663
Споко,мила,има време да се обърне.Може през последните седмици да се случи и стискам палци
Пожелавам ти леко раждане пък било то и секцио

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
и аз мисля,че има още време докато се намести окончателно,около 36 г.с. вече застават в стартова позиция,а някой дори и в последния момент се завъртат!!! Naughty

# 6
  • Мнения: 3 116
Ние се обърнахме от нормално в седалищно прилежание в 34 седмица (когато повечето бебета правят точно обратното)  Crazy, но моята дъщеричка си е раче  Blush

Чакахме я до 39 седмица, но не се обърна наопаки и поради медицински причини се наложи секцио. Иначе щях да я чакам до последно Simple Smile

Лично аз въпреки че не съм раждала нормално, си предпочитам нормалното раждане  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 434
Много ви благодаря момичета!
Честни казано аз вече взех да кандисвам на идеята за секцио - в крайна сметак поне се знае кога какво ще се случи и има време за всякакви подготовки а не да ме хванат болките посред нощ и да ходя да раждам при непълен екип или нещо такова!  Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 135
И при мен е така....все още е седалищно....но има време...по всяко време можело да се обърне....а ако пък не....и секцио да е....докторите си знаят работата...Не се притреснявай от сега Peace

# 9
  • Мнения: 354
  Не се безпокой излишно, мила . Бебето може да се обърне и  в последната седмица преди термина. При мен беше така. Ели беше седалищна до 37- 38 седмица. Лекарят ми намекна , че трябва да определим  дата за секцио.Но до тогава трябваше да правя следното упражнение. Препоръча ми всяка вечер да заставам на колене по 20 минути .Позата е такава: седалището се вдига нагоре - по високо от главата.Подпираш се на лакти , вземаш книга или вестник и засичаш необходимото време.Ужасно е уморително . Ръцете започват да треперят...
  Правих това в продължение на една седмица. Когато отидох на преглед , за да се опедели денят за операцията- бебето се беше обърнало в главично предлежание!
  Незнам дали е от упражнението или си е божа работа, но при мен беше така.
  Попитай своя лекар , може ли да се приложи при теб.
Аз имах предна  , малко по -ниско разположена плацента. Това е била причината бебето да може да се завърти .

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 19:53 от Камелия П.

# 10
  • Мнения: 26
Няма нужда да се притесняваш.Моят термин е след 8 дена и бебето се обръща вече няколко пъти.На докторката и омръзна да пише по картона-ту седалищно, ту с главата и пак така.Последно уж сме с главата надолу,но като знам как се върти нищо чудно в последния момент пак да се обърне с дупето.Но при всички случаи ако е седалищно докторката каза секцио, защото ми е първо раждане и да не ме мъчи.Така, че не се притеснявай имаш още много време.Успех! Peace

# 11
  • Мнения: 3 537
Имаш още време,не бой се и ако не си сигурна в себе си и в желанията си недей да се нахвърляш предварително на секцио,това те съветвам.Успех   bouquetбебето може да се обърне и в последния момент Wink

# 12
  • Мнения: 2 381
При мен беше седалищно и в 34г.с. се обърна.Има още време-споко!Безпроблемно раждане и здраво бебче ти пожелавам  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 640
охоо- имаш доста време до термина, може и да се обърне. Не можеш да му помогнеш, така че, остава да чакаш.
А знаеш, че седалищното предлежание изобщо не е причина за секцио, не се безпокой

# 14
  • Мнения: 434
Не знаех че седалищното предлежание не е причина за секцио!!! Може ли малко повече инфо!!!

Общи условия

Активация на акаунт