Горчив вкус в устата

  • 2 188
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
От вчера имам адски горчив вкус в устата и май ми е намаляла кърмата,дали дете неща имат нещо общо?Имах зачервяване  на едната гърда и болка,но след няколко компреса,цедене и зеле почти ми  мина-сега ме боли само като натискам.Има и нещо друго онази вечер будувах до 7 сутринта и после спах -та пропуснах 2 хранения.Като станах изтисках доста ,ама дали и това не е дало отражение.
Ох...много съм притеснена да не ми спира кърмата...

# 1
  • Мнения: 272
Констанс,

Страхувам се да не изляза много груба, но съвсем случайно попадам постоянно на твои постинги и съм безкрайно озадачена. Доколкото разбирам имаш прекрасно бебе, добър съпруг, заможно семейство без каквито и да е битови проблеми и майка, която ти помага за бебето. И въпреки това ти е пълна главата с разни глупости за сестра ти, искаш да накараш бебето да не се буди през нощта като търсиш съвети и подкрепа извън форума за кърмене, защото знаеш много добре какво ще ти отговорят тук. А сега искаш от този форум да ти помогне да кърмиш. Ами всичко това ми се вижда доста...  Изобщо не искам да те поучавам, но мисля, че е нужно уважение към хората тук, които винаги са готови да помогнат.
Абсолютно възможно е кърмата да ти намалява след като даваш чай и се стараеш да махнеш нощното кърмене, но не смятам, че това се случва точно сега. Не знам как си успяла да пропуснеш две хранения - заради препълнените гърди и гладното бебе, но това е друг въпрос. Сигурно вече знаеш, че рано сутрин лактацията е най-силна. Ако смяташ, че ти намалява кърмата пий чай "Лактогонно средство". И слушай този форум.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко време си прилагала компресите от зеле? Ако е над 24ч, тогава е възможно това да е дало леко отражение, но няма нищо непоправимо - и да е намаляла леко кърмата, с по-често сучене на бебето за няколко дни ще се оправи. Виж, махането на нощното хранене често има по-сериозно отражение върху намаляването на кърмата, особено ако е против желанието и нуждите на бебето. Но в много случаи също е възможно да се компенсира с увеличена честота на кърменията през деня или с връщане на нощните хранения, ако нещата не вървят.

# 3
  • Мнения: 2 663
Веднага ще ти отговоря,margarithen-съвсем не си груба и това че си озадачена е нормално,сега веднага ще ти обясня.Не питах директно тук,не защото не уважам този форум,дори мога да ти кажа ,че е точно обратното .Този е един от любимите ми  форуми!!!Когато имах проблеми ако не беше  този форума едва ли щях да курмя сега ...та не я пуснах тук,защото няколко пъти срещнах постинги с яко критика за даването на чай и вода.Аз лично вода не давам ,защото тук така ме посъветваха.Давам рядко чай за колики,защото само това действа на сина ми,когато ги има ваобще.
За нощното кърмене до сега не съм се опитвала да го спра винаги съм давала да хапва и режим няма детето,защото не мисля ,че трябва да го лишавам от това което иска....Просто попитах,защото съм чела за майка ,които са го спряли и за това се интересувах,просто няколко дни умората ме смаза,но реших да не правя опити...просто исках инфо без да получа упреци.това е
Две хранения пропуснах,защото имам замразена кърма и мъжа ми е давал от нея ,докато аз съм спала.А за гърдите си направих беля,защото сега едната ме боли и беше зачервена.
Не съм длъжна да се обяснавам,но просто си си съставила грешно мнение за мен явно...ето ти и самата истина
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт