за жълтеницата и даването на вода?

  • 1 338
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,майчета
Първо да се похваля,че вече си имам малчуган.Роди се 4кг и 52см и се чувствам влюбена.Вчера ни изписаха и ние с таткото го разглеждаме и изпадаме във възторг от всеки негов жест Laughing..наистина прекрасно е!!!
Кърмим се успешно,поне така мисля.Може би на малко по-дълги интервали...
Малкият Волен изкара жълтеница в болницата,на мен все още ми се вижда жълтичък...трябва ли да му давам водичка?
Днес ще идва педиатъра и съм сигурна,че това ще ми каже.
И ако трябва кога?между храненията?след това?
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 6 243
Честито бебе! Да ти е жив и здрав, а ти бързо се оправяй от раждането.

Жълтеницата на новороденото е нормално физиологично състояние и от много отдавна медиците са установили, че билирубинът, който я причинява, се отделя от организма на бебето с изпражненията,а не с урината. по пътя на елементарната логика излиза, че глюкозата няма никаква роля за стимулиране отделянето му, а напротив - може да доведе до някои затруднения при самото кърмене (например смущения при сукателния рефлекс заради различните механизми при сукането от гърдата и от биберона), намален прием на кърма, поради въвеждане на калории с глюкозата и запълването на малкото стомахче с нея, а не с кърма и т.н. Има изследвания и за влиянието върху бъдещите зъбки и опасността от кариеси и т.н.

За да добиеш по-пълна представа за етапа, на който се намирате, прочети тези статии за жълтеницата и кърменето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73515.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/

# 2
  • Мнения: 60
Първо честито бебче и от мен!
И аз си мислех, че след първата седмица жълтеницата ни е приключила, но на второто си посещение - към 3 седмица- педиатърката ни каза, че все още има лека и ми пепоръча сладка вода и дори да слагам допълнително захар в чайчетата та да отмине по-бързо. Аз така и направих, въпреки че съм против подсладената вода и за няколко дни съвсем изчезна. Спрях разбира се да подслаждам водата и нямаше проблем от страна на бебо с "харесването" на не сладките течности.

# 3
  • Мнения: 4 242
Хапката го е казала идеално както винаги! Казват го и педитарите по света, показват го и изследванията, само нашите педиатри все още дават неправилни съвети, но скоро и това ще се промени!
И аз ще повторя- билирубинът се изхвърля с изпражненията, не с урината, значи няма смисъл да се налива детето в вода (камо ли със захар, никаква логика няма) или глюкоза, така се забавя дори положението, по-скоро трябва повече да суче, повече папа- повече ака Wink

# 4
  • Мнения: 532
както и предполагах,
педито каза да давам вода с 2 лъжички захар..
е кога да я давам тази вода като то спи през цялото време и едва го будя да хапва поне на 3часа?
Благодаря ви момичета за отговорите,чудя се само дали да не си храня момчето и по-често,защото май е доста сънлив от тази жълтеница??? newsm78
  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
И нашето положение е същото. Вчера бяхме на консултация и се оказа, че на 19-я ден още не сме я преболедували тази жълтеница. Но аз освен при личния доктор ходя и при един друг педиатър. Личната лекарка каза- 2 лъжички захар, за да мине по-бързо. Масларски каза- жълтеницата е в лека форма, давай вода без захар и то ако иска. Реших да послушам втория, защото и без това скоро имах проблем с кърмата. От захарта ме е страх, защото така засищам бебето без реално да получава храна, а тя е много важна за развитието на мозъка в началото.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз давах сладка вода и бебо много я пиеше, но после се разбра, че всъщност не му е стигала кърмата. Спрях водата някъде около 15-я ден. И сега отново от месец пием, но след като се захранихме. Преди изобщи не я искаше.
Все пак, ако ще даваш вода-30 мин преди и след хранене не я давай.

# 7
  • Мнения: 3 760
Не давай вода! Камо ли подсладена... Хем ще пълниш бебшкото тумбаче с излишни течности вместо с папо, хем ще ти намалее кърмата, тъй като тялото ти няма да получава достатъчно сигнали колко да произвежда.
Ние сме вече на 4 месеца и вода не пием  Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 418
За да не повтярам Сладка хапка и да не изреждам линкове - не давай НИКАКВА вода. Гушкай го и го дръж на гърдите си, още е сънлив и поуморен след раждането и има нужда само от мама и от сукане.

# 9
  • Мнения: 22 784
За да не повтярам Сладка хапка и да не изреждам линкове - не давай НИКАКВА вода. Гушкай го и го дръж на гърдите си, още е сънлив и поуморен след раждането и има нужда само от мама и от сукане.
Само това му трябва на бебето,нищ друго Simple Smile

# 10
  • Мнения: 22 784
Хапката го е казала идеално както винаги! Казват го и педитарите по света, показват го и изследванията, само нашите педиатри все още дават неправилни съвети, но скоро и това ще се промени!
И аз ще повторя- билирубинът се изхвърля с изпражненията, не с урината, значи няма смисъл да се налива детето в вода (камо ли със захар, никаква логика няма) или глюкоза, така се забавя дори положението, по-скоро трябва повече да суче, повече папа- повече ака Wink

Аз раждах 2003,в Испания,но нямахме жълтеница.Една позната роди малко след мен и и дадоха глюкоза за бебето/клиниката се водеше една от най-добрите.не знам откога са изследванията за нуждата между жълтеница и вода,може би по-нови/

# 11
  • Мнения: 6 243
Убедила съм се, че не винаги има пряка зависимост между нивото на една клиника за раждане и качеството на неонатолозите в нея. Доброто име и репутацията на тези клиники се дължат на гинеколозите в тях, а това няма връзка с поддържането на съвременните неонатологични практики. Примери - от БГ частни клиники колкото щеш. Дори и тези, които на думи са "про кърмачески" настроени, де факто следват една смесена политика в това отношение. Сори за офф-а.

Общи условия

Активация на акаунт