Много възпалено дупе

  • 3 194
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
От 3-4 дена дупето на детенцето ми е в ужасно състояние. Мажа го с Тридерм, но ефекта е никакъв. Дайте ми съвет как да го оправя. Смених и марката пелени, като реших че проблема идва от тях, но нищо.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
На мен ми се е случвало няколко пъти да се наака през ноща дъщеря ми и на сутринта е ужас.Кисна я в разртвор от смрадлика.Много помага,на другия ден вече нищо и няма.

# 2
  • Мнения: 2 471
Да, и аз си помислих че може да е от нощното наакване. Сложих памуче със смрадлика на дупето в пелената. Но, ще и натопя дупето в отварата.
Благодаря

# 3
  • Мнения: 8 585
Вземете Дактакорт.
Направете едно кремче с А-Дерма, Бентоват,Фуцидин.
Мажете посменно в първите 2-3 дни, като повече слагате Дактакорт-2,3 пъти Дактакорт, 1-2 пъти правеното кремче.
След като изчезне зачервяването, и спрете лечебните кремчета, сменяйте често памперса и ползвайте СЪВСЕМ МАЛКО бебешка пудра за да поддържате кожата суха.
Разбира се след като излекувате, намерете добро бариерно кремче за областта на памперса (Судокрем, Еуцерин Аквафорте, ФрезиДерм бейби крем, или друго но с добро качество), което слагате при всяка смяна (3-4 пъти дневно) на тънък слой.

# 4
  • Мнения: 2 471
Благодаря Ви много

# 5
  • София
  • Мнения: 1 062
Павлодерм.

Македонски козметичен крем (не е лекарство). Поне на дъщеря ми много и помогна. Ако си от София, има го в Бебелан на "Плиска".

# 6
  • Мнения: 1 645
Нека и аз да се отчета ,за пореден път.............
АЗ признавам само крема Цикалфат на Avene .
Много пъти ни е помагал,а не е лекарство.
Използва се от бебета, деца и възрастни.

# 7
  • Мнения: 46
Баните със смрадликата много помагат. Не използвай при миене никакъв сапун, само вода и после смрадлика. Винаги слагам по-малко пудра на памперса, независимо дали е зачервено или не. При всяко сменяне поръсвай малко.  bouquet

# 8
  • Мнения: 170
и освен баните със смрадлика - остави дупето за около 15 минутки - така на няколко серии без никакъв памперс - е тогава ефектът е страхотен. Можеш да слагаш и дефламол - от него минава изключително бързо нищо че е за изгаряния.
виждам че малко късно се включих - дано проблемът вече не съществува при вас  Laughing

# 9
  • Мнения: 549
Въздушни бани колкото е възможно по-често и съм против пудрата, а от свинска мас за дупето няма по-добро и от Авент съм доволна

# 10
  • София
  • Мнения: 498
На моето бебе дупето се оправи от един най-обикновен крем "ЗДРАВЕ" - направо не можах да повярвам #Crazy. То не бе Мустела, то не бе Тридерм, и всякакви други там мазила, а накрая крем за някакви стотинки - направо сам възхитена !!! Още от първото намазваме имаше видим резултат.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 530
Павлодерм.

Македонски козметичен крем (не е лекарство). Поне на дъщеря ми много и помогна. Ако си от София, има го в Бебелан на "Плиска".
[/quote newsm10

# 12
 Sad otnosno za4ervenoto i vuzpaleno dupe,si kupi KLOTTRIMAZOL ot aptekata ,struva 3.00lv,no e strahoten,namazva6 na tunuk sloi,i sled vsiko izhojdane mie6 dupeto i maje6,6te vidi6 rezoltata.uspeh

# 13
  • Мнения: 953
Пробвай да мажес всеки път при смяна на пелените със зехтин студено пресован.

# 14
  • Мнения: 4 053
при положение,че съм ползвала сигурно над 15 модела мехлеми,кремове и какво ли още не...
единственото нещо,което ми помогна беше един крем направен в аптека срещу п-ката в Младост 3 ,изцяло на витаминна основа и струва 3.80 лв.
а искам да добавя и това,че нашия проблем идваше от пелените Памперс.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт