Антибиотик и температура

  • 30 132
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Нормално ли е вече трети ден сина ми пие антибиотик а вдига температура 38.5.Претеснявам се да не кара някоя пневмония.Тези температури не спира да ги вдига сваля ги за половин час и пак има температура.Мислих,че от антибиотика трябва да спре температурите.Не е ли задействал вече?Той е на 13 год.Незнам какво да правя.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 102
Нормално ли е вече трети ден сина ми пие антибиотик а вдига температура 38.5.Претеснявам се да не кара някоя пневмония.Тези температури не спира да ги вдига сваля ги за половин час и пак има температура.Мислих,че от антибиотика трябва да спре температурите.Не е ли задействал вече?Той е на 13 год.Незнам какво да правя.

Според мен не е нормално !
Консултирай се с лякаря който е изписал антибиотика !
Бързо оздравяване  Hug

# 2
  • Мнения: 3 042
Според мен също не е нормално.
Нашата педиатърка  ми е казвало за щерката, че до ден най-много 2 след АБ трябва вече да няма Т иначе да я водя пак.
Желая бързо оздравяване.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И аз смятам, че вече е трябвало да подейства АБ... Всъщност какъв е точно той?

# 4
  • Мнения: 1 113
Когато лежахме в болница с дъщеря ми, независимо че АБ й го вливаха чрез абокат вдигаше Т 3 дни, едва на 4-тия ден Т спадна.

# 5
  • Мнения: 2 731
Не е нормално да има температура като приема антибиотик .Потърси лекаря или го заведи при друг

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 845
В момента Ради също пие антибиотик и лекарката, която  го изписа каза, че може 2-3 дни да продължи да вдига температура.

# 7
  • Мнения: 2 082
и моята дъщеря пие трети ден ант.,но пак има температура.но ние сме болни от гнойна ангина.

# 8
  • Мнения: 1 072
И защо по-точно да не е нормално?

# 9
  • Мнения: 723
Аз знам, че антибиотикът повлиява на или след 3тия ден.Сигурна съм в това,ако става въпрос за ангина,например. Но ако след третия няма разлика,определено трябва нова консултация с лекар PeaceБързо оздравяване,дано всичко е наред Peace

# 10
  • Мнения: 1 063
От моя лекар знам, че антибиотикът не сваля температура и трябва да минат минимум 48 часа, за да повлияе инфекцията и да започне някакво подобрение.За температурата докато има, но над 37.8-38 даваш антипиретик.

# 11
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Детето на съседката по същия начин не реагира на антибиотиците и продължи да вдига Т. Оказа се, че е с вирусна пневмония и влязоха в болница.

# 12
  • Мнения: 255
Обадих се на личния лекар каза,че и днес ако вдига температура ще му правят снимка.Дано вече да няма температура PraynigБлагодаря на всички.  bouquet

# 13
  • Мнения: 255
Антибиотика е Офпексин.

# 14
  • във фурната
  • Мнения: 596
АБ повлияват бактериални инфекции,от които се вдига Т най-много до 38.  Ако Т е по-висока,става въпрос за вирусна инфекция,която не се повлиява от АБ.Затова много лекари според мен излишно назначават АБ,когато не е необходимо и така се създават резистентни щамове на бактериите,които след това няма с какво да,,трепем".Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт