Знаете ли какво да приготвя за раждане в Майчин дом - София?

  • 1 914
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте мами. Ще ви бъда благодарна, ако някой ми каже какво е необходимо да се носи при постъпване за раждане в Майчин дом - София. Имам предвид дали искат - памперси, абокати, лигнин, нощница и т.н. /неща, които преди 8 год. задължително искаха в Шейново/.

# 1
  • Мнения: 2 663
За бебето -пакет памперси от малките по 20 бр и мокри кърпички
За теб -превръзки,лигнин
НЕ че ти ги искат нещата за теб,но ще ти е по-удобно но ти си наясно
За бебето нещата за задължителни
Аз си носих 2 нощници,но когато те приемат задължително си с тяхна,аз моята облекох чак след като ме настаниха

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
за бебето- памперси /без значение отварян или не пакет/ мокри кърпички ...това го искаха задължително
за теб-хубаво е 2 ношници за раждането и за след това/не съм била с тяхна не са го изисквали/,лигнин,превръзки,обезболяващо/моята първа нощ беше кошмарна/ Аулин например,чашка,лъжица и вилица/за яденето там/ къпи /за лице и за банята/ ...ами друго за сега не се сещам всичко и в последствие може да ти се донесе защото те карат да си прибереш багажа да не седи така ...някакво правило 

# 3
  • София
  • Мнения: 4 129
ще добавя само: пантофи и джапанки, минерална вода и нещо малко за ядене,

# 4
  • Мнения: 723
Аз си носих 2 нощници,но когато те приемат задължително си с тяхна,аз моята облекох чак след като ме настаниха

Не знам кога си раждала там,когато аз родих, изобщо нямаше тяхни нощници....

Вземи си всичко, за което се сетиш, няма да ти е излишно, там няма да ти дадат нищо!И непременно си вземи чаршафи, защото за 7 дни престой не ми смениха дори парчето чаршаф, което беше в кръв още след първата вечер, дори да ги молех всеки ден...Вземи си поне две нощници и тоалетни принадлежности като сапун и т.н.,въпреки, че шанс да използваш "баня"-та едва ли ще имаш...
Стискам палци,леко раждане Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
Това с чаршафите е много неприятно. Мисля си този път да си купя еднодневни чаршафи. Бях секцио и нямаше проблем да се ползва банята. А и след няколко дена престой там направо копнееш за баня. На мен най-тежко ми беше скуката. Кърмиш бебето и после 2 часа почиваш, приказваш, но в един момент нито ти се спи, нито ти се приказва. Затова си помисли за нещо, което да те разсейва. Книга, радио, уолкмен, телевизор (ако си секцио). Но такива неща могат да ти донесат и по-късно.

Знаете ли какви телефони има на 7-мия етаж? Каква фонокарта да си взема?

# 6
  • Мнения: 120
Ако ще раждаш секцио си купи непромокаеми превръзки за раната за да можеш поне малко от малко да се измиеш. Между другото на мен не ми искаха кърпички за бебето. Желая ти леко раждане и едно красиво малко бебче!

# 7
  • Мнения: 1 559
Аз родих в Майчин Дом преди 7 месеца, нощници не дават, чаршафи не сменят - трябва да си носиш. На мен ми се скараха колко багаж бях помъкнала и се наложи да си взема само най-необходимите неща (дебелички превръзки и лигнин за мен, нещо топло да се наметна, бельо за мен и жсм-а ми; а за бебо  на първо време 20, после ако се наложи и още, памперси и мокри кърпички). Телефонът на 7ми етаж е булфон, но има и такъв с монети (добре е да се запасиш). Леко,бързо и безпроблемно раждане  на тези, на които им предстои!  bouquet

# 8
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
Аз си носих 2 нощници,но когато те приемат задължително си с тяхна,аз моята облекох чак след като ме настаниха

Не знам кога си раждала там,когато аз родих, изобщо нямаше тяхни нощници....

Вземи си всичко, за което се сетиш, няма да ти е излишно, там няма да ти дадат нищо!И непременно си вземи чаршафи, защото за 7 дни престой не ми смениха дори парчето чаршаф, което беше в кръв още след първата вечер, дори да ги молех всеки ден...Вземи си поне две нощници и тоалетни принадлежности като сапун и т.н.,въпреки, че шанс да използваш "баня"-та едва ли ще имаш...
Стискам палци,леко раждане Laughing
и при мен беше същото,така че препоръчвам наистина да си вземеш всичко за което се сетиш.леко раждане! Hug

# 9
  • Мнения: 3 356
Мога само да добавя,че аз си взех 5 нощници,като като ги пратих да ми ги изперат и ми върнаха 2.Общо взето за 5 дни 7 нощници.За да ти сменят нещо,трябва да си приготвиш нещо за почерпка,колкото и грубо до звучи.

# 10
  • Мнения: 2 255
Към всичко изписано да добавя :

минерална вода и шоколад за след раждането, че ако те метнат в празна стая и няма някоя мама дето вече да се е пораздвижила, няма да кой и една чаша да ти сипе  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 109
Не звучи обнадеждаващо  smile3555, но много благодаря на всички за отговорите. От мен също леко и безпроблемно раждане, на тези които им предстои.

# 12
  • Мнения: 2 663
Пак да си кажа като най-скоро раждала там.През последните няколко месеца има значително подобрение и  нещата вече са доста различни от преди.Пак е мизерно,това е ясно,но сменят чапшафите на втория ден,не те приемат в предродилна с твоя нощница,а само и единствено стяхна,пък после ако искаш и гола можеш да ходиш.Поне на 12 етаж така беше.И банята работеше,макар и да беше гадна.НЕ беше и мръсно....
Иначе аз ти казах какво искат,а ти можеш да си вземеш каквото си искаш...

# 13
  • Мнения: 330
Не съм прочела всички отговори и може и да се повторя,но вземи залагалка за бебчо.Аз много съжалявах,че не и бях взела шише,защото докато ми дойде кърмата ни даваха изкуствено мляко в едни шишета с отвратителни биберони.Аз бях 5 дни в болницата(Света София обаче)и на бебка кожата и беше ужасно суха,а там не ги мажат с нищо.За това и можеш да си вземеш бебешко олио.Всичко това е в случай че ще стоиш повече и че бебето ще е с теб в стаята...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671
Не звучи обнадеждаващо  smile3555, но много благодаря на всички за отговорите. От мен също леко и безпроблемно раждане, на тези които им предстои.
Мерибал, май ще се засечем, като сравнявам лентичките Simple Smile

За чаршафите и ношниците са ти казали - от Нова година е задължително да ги ползваш.
Като преглеждах постингите - никой не е споменал за еднократни подплънки за бюста, в случай, че рукне кърма...

Общи условия

Активация на акаунт