Въпросче - за движенията на бебето

  • 1 107
  • 16
  •   1
Отговори
  Здравейте! в 31 седмица съм - колко често според вас трябва да усещам бебето - по принцип до сега го усещах съвсем слабо през деня и повечко буйстваше вечер като си легна на дивана! Но от няколко дни ми се струва че го усещам по-слабо дори и вечер. Sad Дали имам основания за притеснения - моя лекар казва, че не може всеки ден движенията му да са еднакво активни - но аз съм си паника и нещо съм се стреснала...

Ще се радвам ако споделите вашия опит!

# 1
  • Мнения: 4 362
Ами нормално е както ти е казал лекаря и аз имам дни в които е по
активно ,а други по малко,не се притеснявай важното е да го усещаш.  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 164
Различно активно е, важното
... важното е да го усещаш.  Grinning
Да! Peace
Ако пък наистина се притесняваш - звънни си на лекаря.

# 3
  • Мнения: 177
Бебока ти вече е голям човек-край на лудориите.На този етап бебето ти заема почти цялата матка.Мястото вече не му стига да се прави на алпинист и да се мести непрекъснато от една точка в друга.Но има още да расте и дебелее и преди да намали движенията си още повече сега е момента,когато ще заеме вече позицията,в която ще се появи на бял свят-с главата надолу.Така,че всичко е нормално не се притеснявай.Не забравяй,че любимото меню на бебока в момента е калций и желязо.Костите му продължават да се уплътняват и удължават и това не трябва да става за сметка на собствените ти кости или зъби.
Надявам се вече да си по-спокойна,защото настроенията ти се отразяват на бебето.Късмет и успех до края на бременността. smile3525

# 4
  • Мнения: 6 472
Щом го усещаш все пак, значи всичко е ок. Аз доста се панирах, защото бебка имаше дни, в които не помръдваше, но в крайна сметка всичко се оказа ок:)

# 5
  Много ви благодаря девойки!  Simple Smile
Наистина ме поуспокоихте! Че направо се бях побъркала - по цял ден чакма да мръдне и не мога да се концентрирам!

# 6
  • varna
  • Мнения: 404
бебечето вече е големичко и не може да мърда активно както преди!важното е да си го усещаш всеки ден

# 7
  • Мнения: 1 410
Не го мисли толкова. Нали си шава все пак. Тясничко му е вече за големи борби вътре.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 936
Не се притеснявай, нормално е. Вече бебо има по-малко място за движение, затова е така. Но както са ти казали и другите момичета - важното е, че го чувстваш Simple Smile

# 9
  • Мнения: 545
Аз съм в 35-та седмица и от известно време движенията наистина намаляха, не са така силни и има дни в които са на много по-големи интервали. Но иначе всичко ни е в нормата. Така че не се притеснявай, ако известно време не го усещаш изобщо, чувала съм да наричат този период "успиване" на бебето - може би с наближаване времето за раждане бебето има нужда от натрупване на повече сили.

# 10
  • Мнения: 702
Можеш да се притесняваш ако не го усетиш повече от 48ч.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Цитат
Lodsi
Вмъкни Цитат
Не се притеснявай, нормално е. Вече бебо има по-малко място за движение, затова е така. Но както са ти казали и другите момичета - важното е, че го чувстваш Smile

Подкрепям мнението!  Peace

# 12
  • Мнения: 3 760
На периоди беше. Ту буйствашу, ту се успиваше.

# 13
Расте човечето. Отеснява му коремчето на мама. Движенията стават по ограничени.
Щом го усещаш всеки ден значи всичко е наред.

# 14
  • Мнения: 962
Ами да ти кажа аз започнах да го чувствам от 4 м. Тогава го чувствах повече,а сега(8м.) по радко.Можеби му е тясно вече.А ние пак през деня сме по активни а вечер спи явно щот не го осещам да се мърда.А като стане 7 часа сутринта почва да шава Wink)А най интересното което забелязах е че когато мажа ми е със мен бебо си е спокоен а мажа ми като го няма по е активен.Дори тая сутрин мн.риташе,аз го погалих но той пак си рита,А бъдещият татко само си сложи ръката на корема и то се кротна.Ние се бъзикаме и си викаме че тати и бебо ще се разбират.Абе при всеки е различно! Joy

Последна редакция: нд, 09 апр 2006, 00:10 от Аурелия

Общи условия

Активация на акаунт