Ситни червени пъпчици ...

  • 4 659
  • 24
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 404
Може ли да е алергия? На дъщеря ми вчера се появиха ситни червени пъпчици около устичката. Чудя се дали не е от това, че доста се лигави и пъха всичко в устата /май вече я сърбят венците/ или може да е по-сериозно. Педито го няма да го питам. Храня я само с АМ и на обед зеленчуково пюре. Вчера и дадох едно със салатно цвекло /останалите зеленчуци вече ги беше опитвала/. Възможно ли е да е от цвеклото? Благодаря предварително за споделените мнения!

# 1
  • Мнения: 432
Не е от цвеклото.Според мен е от лигите или от самото АМ,като уригва и понякога връща малко.Понякога и Ники има,ту се появят,ту изчезнат,хем яде почти еднаква храна.Ако искаш вечер като заспи намажи около устата с лек слой "Бочко" и на др.ден няма да ги има.Но пак е временно,до следващите лиги и съчетано с горещините-хоп пъпки.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
newsm78 да не я е пипал някой с мръсни ръце ? Или да си я бърсала с мокри кърпички по устата ?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 404
Не, донибони, никой не я е пипал. Мокрите кърпички ги ползвам само за дупето. Тя е много бяла и явно и кожата и е по-чувствителна. Не я мажа с нищо друго, освен олиото след баня. Ама около устата напоследък все е мокра. И аз като десси77 мисля, че ще е от лигите.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не, донибони, никой не я е пипал. Мокрите кърпички ги ползвам само за дупето. Тя е много бяла и явно и кожата и е по-чувствителна. Не я мажа с нищо друго, освен олиото след баня. Ама около устата напоследък все е мокра. И аз като десси77 мисля, че ще е от лигите.


Все пак при първа възможност кажи на педито  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Точно от лигавенето и от играчките, които лапа е!
Хранителната алергия не е около устата, така че не се притеснявай.
Попивай с памучна или хартиена (но неароматизирана) салфетка и мий редовно играчките, които лапа детето.
Така ще е от тук, нататък... Wink

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 404
Абе и той къде е заминал... връща се чак в понеделник, изтървахме и консултацията тази седмица. Ако не отшумят ще взема да ида при някой друг, въпреки че не ми се иска.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 404
Точно от лигавенето и от играчките, които лапа е!
Хранителната алергия не е около устата, така че не се притеснявай.
Попивай с памучна или хартиена (но неароматизирана) салфетка и мий редовно играчките, които лапа детето.
Така ще е от тук, нататък... Wink
Благодаря, взех да се успокоявам, играчките мия със сапун и стерилизирам студено с таблетки. Бърша с памучна кърпичка или с хартиена/дори се чудех дали хартиените са подходящи за бебета, неароматизирани разбира се, на мен са ми доста удобни, бършеш и хвърляш/. Ние се лигавим от един месец вече, а отскоро ръба настървено каквото и попадне - играчки, ръце...

# 8
  • Мнения: 680
не се притесняваи повечето бебета се обриват от лигите.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 404
не се притесняваи повечето бебета се обриват от лигите.
Hug

# 10
  • Ruse
  • Мнения: 390
Моята беба е в същото положение,и тя се лигави страшно много и от това са пъпчиците.Няма страшно от лигите са пъпчиците

# 11
  • Мнения: 2 028
от лигичките е Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
От лигите е ,защото и ние имаме.Веднъж на ден и правя компрес със лайка и сода.

# 13
  • Мнения: 1 446
На моето дете по същия начин му излизаха пъпчици от лигичките. Моята педиатърка ми предписа кремче , което е много ефикасно маже се сутрин и вечер ЕЛКОМ. Давала съм от него и на други майки много е ефикасен.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 404
На моето дете по същия начин му излизаха пъпчици от лигичките. Моята педиатърка ми предписа кремче , което е много ефикасно маже се сутрин и вечер ЕЛКОМ. Давала съм от него и на други майки много е ефикасен.
ANNAND, къде се продава това кремче, в аптеките ли?

Общи условия

Активация на акаунт