Поставяне на предмети в носа - молба за помощ и съвет

  • 871
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Моля, мамчета, дайте съвет. Детенцето на моята колежка (което е почти на 3 год., момиченце) доста често слага разни неща в нослето - вече 4- 5 пъти може би. Днес е последният път, но лекарят не е успял да извади нещото. Ще поставят капки, които да предизвикат по-лесното му изхвърляне. Но, молбата ми по-скоро е за съвет какво да се направи в бъдеще, за да не го прави отново. Моля, ако някой е имал подобен проблем и се е справил с него, да сподели и даде съвет. И аз съм имала подобни инциденти - но по един път с всяко от децата и слава богу повече не се повтори. Знам, че е често срещано явление деца да слагат нещо в нослето си, но когато става 2-3 пъти за един месец е доста тревожно, а и опасно. Благодаря предварително на тези, които биха споделили опит и съвети.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 747
Не е чак толкова малко детенцето, че да не разбира. Може би колежката ти трябва да поговори внимателно с него, да обясни последствия и т.н.
Малко грубо... но нека намери картинки в нет-а, стресиращи.

# 2
  • Мнения: 1 428
И аз се бях шашнала преди извесно време по тоя повод.Моята хубостница си беше мушнала 7 слънчогледови семки в носа.Голям зор падна докато ги извадим оттам.Най-лошото бе,че незнаехме колко са и все треперехме в очакване дали има още. ThinkingПърво излязоха 2 и аз си помислих ,че са само те и я приспах.Като се събуди кихна и излязоха още 3.И чак на другия ден другите 2.И мен много ме е страх,защото съм чувала,че може предмета да се предвижи надолу и да заседне в белия дроб.
Чесно незнам какво да ти кажа ,освен да си отваряме очите на 6. #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами щом не се е уплашило от процедурата по ваденето и продължава - остава само да му се говори повече или да се стресне с нещо в тази връзка(но това е доста грубо).

Сестра ми като бяхме малки си навря една гумичка, от тези хубаво миришещите. Голям ужас докато я извадят, бяха изгонили майка ми навън. Сестра ми доста се е уплашила и не е повтаряла.

# 4
  • Мнения: 1 858
че може предмета да се предвижи надолу и да заседне в белия дроб.
6. #Crazy
А тогава следва бронхоскопия .

# 5
  • Мнения: 26
Да момичета, много е опасно. особено ако са някакви семена, като стоят там могат да набъбнат и т.н. А за уплашването - не, явно не се е изплашила. Първият път нещото (това беше миналата год. август - е постояло доста и е било калцирало, като са го извадили). Било е болезнено и след това за известно време не е слагала нищо. Но после някъде декември или януари беше, когато пак беше сложила нещо малката кукла. след това още веднъж и вчера отново. По предния път е било доста трудно да се извади и доста е плакала, даже и нослето й е били разранено, но явно нещо я кара да слага там непрекъснато. Днес са пак в кабинета, защото вчера нещото пак е останало в нослето и днес ще се мъчат да го извадят. Явно ще е необходима намесата на психолог или нещо подобно. Просто си мислех, че някой друг може да е имал подобни проблеми, макар че децата са индивидуални и едва ли има универсално решение, но все пак. Благодаря ви на всички.

Общи условия

Активация на акаунт