относно кафето

  • 1 919
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 986
  Здравейте,мили мами/бъдещи и настоящи/! Аз съм бременна в първи месец и въпросът ми е свързан с кафето-с ниско кръвно съм и сутрин съм абсолютно неадекватна,ако не гаврътна малко от тази течност Wink.Чета,че наред с алкохола и цигарите,трябва да се спре и кафето- наистина ли толкова ще навреди едно-единствено сутрешно кафе?!?За другите строги забрани- е ясно Laughing

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Изобщо ама изобщо не се тревожи.Няма по ниакъв начин да ти навреди.Аз също бях с ниско кръвно и без кафенце не можех.Понякога и следобед си позволявах да си пиина.Все пак си човек със своите нужди и няма страшно.Няма да му навредиш.Между другото Честито и леко бременеене.  bouquet

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Аз също съм с ниско кръвно (80/60 обикновено). Просто го намалих от една 300гр. чаша на едно обикновено кафе. Не мога да ти дам научни доказателства за/против кафето, но мисля, че в умерени дози няма вреда Peace

# 3
  • Мнения: 1 006
Аз също съм с ниско кръвно и моят доктор ми каза,че няма проблем да пия по едно кафенце на ден.

# 4
  • Мнения: 3 356
Не съм го спирала през цялата бременност.Сутрин задължително едно,при екстренни ситуации и едно следобед.Но винаги второто е трета цедка  Laughing

# 5
  • Русе
  • Мнения: 611
И аз през цялата бременност си пих кафе спрях го когато почнах да кърмя.

# 6
  • Мнения: 4 362
Изобщо ама изобщо не се тревожи.Няма по ниакъв начин да ти навреди.Аз също бях с ниско кръвно и без кафенце не можех.

Аз също  Peace

# 7
  • Мнения: 1 446
И аз през цялата бременност си пих кафе спрях го когато почнах да кърмя.
Peace

# 8
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
и аз си пиех кафенце,но винаги безкофеиново

# 9
  • varna
  • Мнения: 404
спокойно можеш да си пиеш кафе!аз не съм го спирала и няма да го спра до края,чувствам се добре само когато пийна едно кафенце сутринта!!! Laughing

# 10
  • Мнения: 1 986
 Много,много ви благодаря,момичета  bouquetАз за първи път се регистрирам във форум и съм много впечатлена от бързите ви и отзивчиви отговори! Все още трудно свиквам с мисълта,че ще имам бебе,особено след 4 год. усилия.....но засега поне не изпитвам гадене,не повръщам,което...е добре,предполагам Wink Иначе съм на 29г.,първа бременност ми е,и единственото,което мааалко ме притеснява,че започнах бременеенето с + 6кг. Embarassed,имах намерение да ги сваля преди това "събитие",но....сметките се оказаха без кръчмар!Притеснява ме,че и наследствено съм си предразположена от напълняване....и не толкова ме притеснява това,как ще изглеждам,по-скоро-възможните рискове от прекомерно напълняване...предполагам,че ще имам много въпроси към вас,тъй като едва тепърва ми предстоят много изживявания...така че,очаквайте чести включвания с питанки от мен Joy

# 11
  • Мнения: 307
 Можеш спокойно да пиеш по чаша кафе дневно.

# 12
  • Мнения: 3 334
и аз мисля,че няма да ти навреди.Аз не пия кафе,но сестра ми беше по време на бременоста си с много ниско кръвно и й препоръчваха кафе.

# 13
  • Мнения: 474
На_мен_от_самата_ЖК_в_Шейново_ми_препоръчаха_без_кафе
да_не_излизам,защото_залитам_от_ниското_кръвно.
Казали_са_ми_че_мога_да_пия_2_кафета/ден,но_не_много
силни_и_нормални_дози.

# 14
И аз не съм изоставала кафето,всяка сутрин си го пийвам Peace

Общи условия

Активация на акаунт