странна пъпчица

  • 503
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Здравейте,майчета.Пускам темата и тук освен в здравната,че там май никой не проявява интерес.На моето синче на ръчичката,в гънката(там където започва китката,а не лакътната)се появи пъпчица.На вид обаче не е като обикновенните,а стои една по-твърда,около 3-4 милиметра е и е червена.Дано да съм обяснила долу-горе добре,за да ме разберете  Rolling EyesМоля ако някой се е сблъсквал с нещо подобно или може да предположи от какво е да пише.

# 1
  • Мнения: 607
Най-добре се посъветвай с педиатърката или с кожен лекар.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Може да го е ухапало нещо.
Можете да ми се смеете, но у нас на 8мия етаж има комари. Аз съм потърпевшата, всяка вечер съм изпохапана.
Пробвай да намажес с Фенистил гел, но се консултирай с педиатъра. Нямам листовката пред мен (а само тубичката) и не мога да ти кажа на колко малки деца може да се прилага.

# 3
  • Мнения: 2 332
Може да го е ухапало нещо.
Можете да ми се смеете, но у нас на 8мия етаж има комари. Аз съм потърпевшата, всяка вечер съм изпохапана.
....
ОФФ: AnMary, отсега ли??  Shocked

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Благодаря за отговорите.Оказа се алергична реакция.Проблема е ,че не се сещам да съм давала нещо различно newsm78Е сега по-внимателно ще следим какво ново хапваме Embarassed

# 5
  • Мнения: 105
Не искам да противореча на лекаря, който е поставил диагнозата, защото той има визуален поглед върху ситуацията, но се съмнявам да е алергия към хранителен продукт...
Алергичните пъпчици се наричат уртики. При алергии от хранителен произход обикновено уртиките са множествени, има храносмилателни разстройства, неспокойство и други общи симпроми.
Най-вероятно се касае за ухапване от насекомо.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Роси колкото и да не ми се вярва... хапнаха ме 2 вечери вече, на по 2-3 места. Стоим на отворен прозрец в хола, светната лампа и т.н. 1вата вечер пуснах таблетка Райд.

# 7
  • Мнения: 1 410
И на мен тази една пъпчица не ми прилича на алергия от храна.
Дъщеря ми пък скоро мравка я беше полазила и има няколко такива пъпки на врата. Може да е животинка някаква.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Абе като го поразгледах имаме си още една,съвсем малка на палеца на дясната ръчичка.На друго място не видях.А и на външен вид ми изглеждат по-особенни.Доста са твърдички и сякаш не е от ухапано,затова съм по-склонна да мисля,че е алергия Thinking Дано само  по-скоро да минат  Tired

Общи условия

Активация на акаунт