кога е подходящо децата да започнат да спортуват?

  • 1 417
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 654
към майките,които смятат че е полезно децата им да се занимават с някакъв вид спорт:от каква възраст е подходящо да се започне това начинание,по-специално,къде водите децата си на плуване?

# 1
  • Мнения: 2 575
неотдавна и аз се интересувах от същия въпрос, но по-конкретно беше за тенис и ски - и за двата вида спорт ми отговориха абсолютно еднакво - след 4-годишна възраст, тъй като дотогава костната система е доста крехка и не е разумно нито да се карат ски ( сериозна опасност от травми на крачетата), нито да се размахва ракета за тенис. Naughty
за плуване нямам идея къде

# 2
  • Мнения: 14 654
и аз така съм чувала най-често пъти-след 4 годишна възраст Simple Smile не само за спорт ,ами и за пеене,свирене на даден инструмент и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
5 г. е добра възраст. Но пък на мен ми е доста трудно да го вместя покрай моята работа и нейната градина. Смятам от м. май да я водя в детския басеин на Спартак. през зимата я водих на зимни кънки.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 605
Миналия месец се запалих по идеята да запиша сина си на плуване, но разбрах, че трябва още да почакаме - приемат от 6 години.
Не мога да се сетя за друг спорт, който да е подходящ и интересен за деца на тази възраст  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 134
Дъщеря ми (3,5 г.) е записана на художествена гимнастика в детската градина. Силно казано е "спортува", според мен, защото правят само много леки и симпатични упражнения, съобразени с възрастта им. Но е все някакво движение и подготовя за истински спорт след време, ако разбира се има желание.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна в 1ва група в детската градина имаха само латино танци.
Интересувах се от плуване, защото имат басейн в градината. Казаха ми, че по принцип е от 2ра група, но ако имало желаещи могат да направят група и от по-малките.
Сега Дияна е 2ра група, в градината ходи на латино танци и плуване. Тази зима им организираха 2 ски у-ща (за по една седмица всяко).

# 7
  • Мнения: 533
Моята дъщеря я ззаписах на художествена гимнастика когато беше на 4,5г, треньорката каза, че тази възраст е много подходяща. Тренировките са сериозни - 4 пъти в седмицата, понякога и в събота, и ангажимента за воденето е голям, но си струва. Аз съм за спорта, особено и ако детето има желание, вместо например да стои пред TV-то или компютъра.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Плуване и танци засега.
На един познат синът му кара ски от 2-годишен.
В момента е на 3 и половина и се справя доста добре...

Зависи от спорта и самото дете.
Аз започнах да тренирам тенис на 6, но съм виждала и 3-4 годишни дена на корта...

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна е меко казано очарована от ските, и съжаляваше, че у-щето е само една седмица.
Плуването също е едно добро начало.
Аз съм тренирала плуване, лека атлетика, фигурно пързаляне, акробатичен рок&ролл (не в този ред на спортовете обаче).

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Плуването е спорт, от които трудно можеш да получиш травма. Например тук с плуване започват от 4 годинки. Има и за по-малките, ние тръгваме на такова след Велик ден Wink, но то е по-скоро детето да свикне с водата и да бъде по-уверено в басейна.
По принцип гледам, че с тренировките започват след навършване на 4 или 5 годинки, зависи от спорта.
Иначе с тичане и скачане, във всякакви форми, се започва от рано  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 575
Плуване и танци засега.
На един познат синът му кара ски от 2-годишен.
В момента е на 3 и половина и се справя доста добре...

Зависи от спорта и самото дете.
Аз започнах да тренирам тенис на 6, но съм виждала и 3-4 годишни дена на корта...

всъщност проблем няма да кара ски и откакто проходи, но истината е ,че при евентуална травма е по-добре детето да е навършило 4 годинки, за да е по-устойчива костната система
същото и за тениса  Simple Smile

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не споря:)
Децата, за които пиша са тренирани от родителите си.
Предполагам, затова е било възможно толкова рано да започнат.

В група не може да се обръща толкова внимание на всяко дете и рискът от травми е по-голям. Peace

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 11:03 от Reza

# 13
  • София
  • Мнения: 650
Аз проверявах на много места за спорт и проучих следното:
За деса до 3 години понеже трудно изпълняват команди и не съсредоточават вниманието си за дълго- само плуване. мойто дете плува от бебе защото се роди с лека деформация на гръдния кош и ни посъветваха да плува. На индивидуално обучение обаче. В басейна Академик ИМА ГРУПИ ОТ ДЕЦА НАД 4 ГОДИНИ, но там хигиената на басейна ме съмнява.
За деца от 3 до 5 и след това разбира се- бойните изкуства, балет, фехтовка
7 навършени години искат в школите по тенис и футбол и другите игри с топка
За ските не съм се интересувала на се водят рисков спорт.
 

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Сега се сетих за тениса, ако децата са по-малки, играят шорт тенис. Ракетите са пластмасови и много лекички. Иначе с другите, даже и детски да купите, са големи и тежки за ръцете на едно 4 годишно дете. С шорт тениса се овладява техниката на ударите и след това се преминава към детските ракети. Тук прилагат този метод на обучение и при по-големи деца.

Общи условия

Активация на акаунт