Остър астматичен бронхит

  • 2 625
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
С такава диагноза е синът ми Виктор след 2 дни ходене на градина. Бронхитите ни тази година вече са 4, а като прибавим и пневмонията през май - картината направо е отчайваща. Ходенето на градина винаги е за по два-три дни, след което сме болни седмици наред. Моля ви за координати на педиатър-пулмолог. Вече не зная какви изследвания да правя и към кого да се обърна.

# 1
  • Мнения: 1 655
И моят син караше астматичен бронхит през седмица от както тръгна на ясла. Всяка вирусна инфекция я обръщаше на бронхит. И той кара пневмония през май. Колко антибиотици изпи това дете, вече не помня.... лекарства... всичко това само подтискаше временно проблема и след седмица отново всичко отначало. Бях се хванала за главата. От 2 месеца сме на хомеопатично лечение при класически хомеопат и детето ми просто не е същото (да не дърпам дявола за опашката:))) Забравихме що е това бронхит, вирусните инфекции ги кара точно за 2 дена и е чисто нов:)

# 2
  • Мнения: 50
Светла, разкажи ми повече за лечението ви в момента. Имахте ли установена алергия, правихте ли микробиологично изследване?

# 3
  • Мнения: 1 655
За лечението в момента на сина ми - ходим на класически хомеопат. След дълго интервю в което се разказва за детето още от раждането, хомеопата следи неговите маниери, поведение... на база на всичко това определя конституционално лечение. При хроничен проблем като нашия се назначава такова лечение. Обикновено се състои в даване на еднократна доза и силна потенция на определеното от хомеопата точно за случая на детето лекарство.
Предисторията - правили сме микробиологични изследвания (не едно и две) на гърлото понеже беше нон стоп много червено - стафилококи, кандида (гъбички) и още други бактерийки се откриха. За алергия не сме го изследвали, но педиатърката се съмняваше че вероятно има алергия (лекували сме се с Кларитин по този повод). Не тръгвахме никъде без шише вентолин... абе цяла аптечка направо.

# 4
  • Мнения: 50
А кога се обърнахте към хомеопата - в разгара на поредния бронхит или докато бяхте здрави? и колко бързо почуствахте ефекта?

# 5
  • Мнения: 1 655
В разгара на бронхита - имаше пристъпи 2 дена и накрая не се стъпрях и реших да опитам и това (от преди ме бяха посъветвали други майки). Резултата - пристъпите спряха още същия ден.
Сега вече като знам повече за това как работи хомеопатията разбирам, че дори и да не е в криза детето, пак може да се заведе (това е така понеже проблема е хроничен).
Ако си решила да опиташ те съветвам да заведеш детенцето при класически хомеопат (не БОАРОНСКИ такъв). По надолу в този форум има доста теми по въпроса, бяха дадени и координати на класически хомеопати във Варна.
Успех и да оздравявате!

# 6
  • Мнения: 50
Благодаря за съветите! Но засега ще се наложи да приключим с антибиотика, защото вече го започнахме и може би ще го изпратя с баба му в Сандански. Макар че не съм наясно с направленията за санаториум и всичките подробности.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: daniela I
С такава диагноза е синът ми Виктор след 2 дни ходене на градина. Бронхитите ни тази година вече са 4, а като прибавим и пневмонията през май - картината направо е отчайваща. Ходенето на градина винаги е за по два-три дни, след което сме болни седмици наред. Моля ви за координати на педиатър-пулмолог. Вече не зная какви изследвания да правя и към кого да се обърна.


Детската пулмология(в двора на МА).

Общи условия

Активация на акаунт