на4ало и край на май4инство

  • 1 562
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
как е по закон. newsm78..от кога запо4ва и кога свършва май4инството от 2 години...някой казват, 4е от деня на раждането се прибавят 2 години и това е  Naughty...други твърдят , 4е след раждането и 3-те месеца след това т.е. законните болин4ни и 4ак тогава запо4ват 2-те години на май4инство #2gunfire...и също ако някой може да ми каже: ако си взема отпуска по време на май4инството, май4инството удължава ли се с дните от отпуската или просто те си влизат в 2-те години от деня на раждането newsm78 #Crazy...много ми е неясно

# 1
  • Мнения: 8 917
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

# 2
  • Мнения: 257
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно

# 3
  • Мнения: 8 917
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно


От 5 май трябва да си по принцип, но не забравяй, че имаш минимум 40 дни /2*20 дни/ платен годишен отпуск, който ще те накарат да използваш. А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

# 4
  • Мнения: 257
Майчинството  започва след изтичане на 135-те дни поради бременност и раждане и завършва до навършването на 2 годинки на детенцето. Не се удължава с каквото и да е, така, че по-добре си го ползвай както му е реда. Peace

зна4и като дъщеря ми е родена на 05. май 2005г. , на 05.май 2007г. тя навършва 2годинки...и аз трябва да съм на работа на 06.май 2007г...така ли е newsm78съжалявам за кръ4марските ми сметки, ама ина4е нещо все ми остава неясно


От 5 май трябва да си по принцип, но не забравяй, че имаш минимум 40 дни /2*20 дни/ платен годишен отпуск, който ще те накарат да използваш. А отделно от това имаш право и на неплатен отпуск за отглеждане на детенцето си. Peace

благодаря ти  Simple Smile..много ми помогна Grinning

# 5
  • Мнения: 4 970
А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа?И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва newsm78

# 6
  • Мнения: 8 917
А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа?И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва newsm78

А как стой въпроса с прекъсването на май4инството ако имаш жел;ание и възможност скоро да се върнеш  на работа? - В момента, в който се върнеш на работа и си на трудов договор, майчинството ти става 50% - т.е. за тази година 80 лв.


И акк е най-добре да се процедира в този слу4ай-дали да се пускат 4есто  по малко от отпуска  или да се вземе наведнъж,пък после да се прекъсва  - Това не го разбрах  newsm78 - ако нямаш желание да се върнеш на работа, по-добре си го ползвай цялото. Защо да прекъсваш и да се връщаш? Направи си сметка в кой вариант вземаш повече и кой те удовлетворява теб - заплата+50% майчинство+ясла/детска градина/детегледачка или да си гледаш детенцето и да си вземаш 160 лв Така или иначе като стане на 2 годинки няма да имаш възможност да избираш

# 7
  • София
  • Мнения: 361
можели и от мен въпрос?
ако по време на майчинството решиш да се върнеш на работа, но искаш да предоставиш остатъка от майчинствато на някой друг примерно майка ми? - дали е възможно и как става това?

# 8
  • Мнения: 4 970
Със сигурност ще ми е по-добре от  финансова гледна то4ка да работя,тъй като  не ме осигуряват на реалната заплата CloseБлагодаря ти за отговора  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 917
можели и от мен въпрос?
ако по време на майчинството решиш да се върнеш на работа, но искаш да предоставиш остатъка от майчинствато на някой друг примерно майка ми? - дали е възможно и как става това?

 Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 361
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

# 11
  • София
  • Мнения: 361
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

# 12
  • Мнения: 8 917
Условието е тя да е на трудов договор, ant0anet , защото това е обезщетение затова, че не получаваш доходи от трудови правоотношения...ако е налице това, ще ти кажа и подробности  bouquet
да тя е на работа с трудов договор, но разгледахме и варианта - ако не ни стигат парите аз да се върна на работа по-рано /усигуряват ме на мин заплата, а не на тази която получавам, а тя така или иначе получава малко повече от мин/, а тя да стой при нас вкъщи и да помага през деня, а ноща ще е за мен

Ами ако твоята заплата+80 лв е по-голяма от нейната, става. И естествено, тя да е съгласна. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 361
по-голяма е

# 14
  • Мнения: 967
Ако се върнеш на работа преди да е изтекло майчинството от 2 год. вариантите са 2: или се отказваш от майчинството и ти вземаш към заплатата си 50% от майчинството (т.е. 80лв.) или предоставяш майчинството на роднина татко/баба/дядо и те вземат пълния размер майчинство, а ти си вземаш само заплатата. Тябва човека, на когото прехвърляш майчинството да е на постоянен трудов договор. Ако обаче запишеш детето на ясла трябва да се откажете от майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт