"Света София" или "Шейново"

  • 3 077
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
Здарвейте,
Не знам дали въпроса ми е за тук, но не видях къде другаде мога да го публикувам.
Интересува ме да споделите,в коя от двете болници е по добре да се ражда Simple Smile Имам още 1 месец, а още не съм избрала Simple Smile
Имам приятелки, които са раждали и в двете болници, но това е било преди около 6-7 години. Затова се обръщам към вас, да споделите по пресни впечатления Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 640
ами зависи каква те интересува- и в двете болници и специалистите, и битовите условия са много добри.
Само Шейново е стара сграда, тоалетните са малко, но пък в Св.София няма изолатор.

# 2
  • Мнения: 422
Ами интересува ме "за" и "против" и за двете болници. Или по скоро впечатленията ви от двете болници - кое ви е харесало, кое не.

# 3
  • Мнения: 100
 Аз също бях изправена пред този въпрос 1 месец преди да родя.По принцип Шейново ми е най-близо, но пък бях ходила на безплатната лекция за родители в Св. София и там ми се видя много добре обстановката (особено след като преди наколко месеца бях ходила на свиждане в Майчин дом и видях там каква мизерия е).Т.к. не бях ходила в Шейново раших да отида последния месец там да ми направят запис на тоновете.Като отидох в Шейново там ми се видя супер лукс в сравнение със Св. София, но аз все още се колебаех, все пак бях видяла само първия етаж,където са кабинетите и женската консултация(докато в Св. София ни преведоха през вс. места през които минава родилката от момента на постъпването до момента на изписването).Решението дойде съвсем скоро след като на следващия запис тоновете на бебка не бяха хубави и ми предложиха да ме приемат в Шейново за наблюдение.Тогава видях че навсякъде условията са много добри и всичко е след основен ремонт, много чисто и уютно.Най-много обаче ме впечатли отношението, най-вече на акушерките всички бяха страхотни, много мили и внимателни.Раждането мина без проблем, до мен бяха двама лекари и две акушерки и всички много ми помагаха, дори анестезиолога се включи, много съм доволна при условие че не съм дала нито лев.Това са моите впечатления,но ти имаш още време да проучиш,събери още мнения и сама ще решиш.
Желая ти леко раждане и едно хубаво и здраво бебче.

# 4
  • София
  • Мнения: 361
аз ще бъда в Шейново
1 моя приятелка роди мин.г. там и беше много доволна също като Vanche и тя не е плащала нищо, пък и от това което успях да прочета по форумите ме убеди че си струва

# 5
  • Мнения: 422
Благодаря ви че споделихте своите впечатления и много благодаря за хубавите пожелания на Vanche  Simple Smile
Ето такива мнения ме интересуват, за да мога да се опитам да си преценя Simple Smile
Между другото, и аз другата седмица ще ходя на безплатна лекция за родители в Св. София, и ще видя лично как е там Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 107
Много пъти съм писала, предпочитам "Света София", защото там бебетата са при майките през цялото време и като цяло болницата насърчава кърменето. В "Шейново" бебетата са отделно, а бебетата ги носят на майките, нахранени с адаптирано мляко.

# 7
  • Мнения: 382
Аз пък съм за Шейново, защото не са при майките Wink Не за друго, ами едвам ставаш от леглото, имаш нужда от малко почивка и възстановяване, ако бебето е там няма как... Хосеха ги на три часа, като винаги оставаха при нас поне по час и половина. Никога не са го донасяли нахранен. Кърмех го - носеха АМ само на бебетата които не папкаха достатъчно - мереха ги след кърмене, ако е хапнало достатъчно не дават АМ. За условията и отношението на лекари и акушерки - много много съм доволна от всичко Hug

# 8
  • Мнения: 992
аз съм за св.софия условията са страхотни лекарите са страхотни всичко е на ниво на две стаи има собствена баня и тоалетна и няма опашка за душа или тоалетната а доколкото разбрах в шейново банята и тоалетната са едни за цял етаж но въпреки всичко това са не малко важни неща но по важно е отношението на персонала по всичко личи от мненията на мамите че и в двете болници персонала и лекарите са на ниво така че където и да решиш да раждаш ще е добре пожелавам ти леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 626
Света София newsm10

# 10
  • Мнения: 5 103
Света София.

# 11
  • Мнения: 2 849
И аз съм за Шейново ! PeaceОт всичко съм доволна ,само дано не лепнете стафилококовата инфекция ,че сега си лекувам детенцето .

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
 newsm10 Аз съм за "Св. София"!

# 13
  • Мнения: 394
Писала съм вече,но пак да кажа-навсякъде другаде,но не в Св.София.
Ако си с уговорка,може и да е добре-ако разчиташ да попаднеш на който е на смяна-БЕГАЙ БЪРЗО. #2gunfire

# 14

Общи условия

Активация на акаунт