Гърдите по време на бременност и след раждането!

  • 1 430
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
От никаде не мога да намеря отговор на въпроса с какво трябва де си мажа гърдите, за да не ми се разраняват при кърмене? Някои ми казаха, зърната се мажели с ракия. Но на мене не ми хересва тази идея.Помогнете ми! Благодаря!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Ракия! Shocked  Shocked  Shocked
Това след свинската мас и солта, е следващото велико нещо!!! Shocked  Shocked  Shocked

Има малко по-цивилизовани неща.

Някой беше споменал тук за Гармастан. Звучи ми по-добре от ...... Twisted Evil Ракия Twisted Evil

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз ги мажа с Гармастан.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Прочети във форума за кърмене стари теми, много се е обсъждало това. Има и статии в Библиотеката.
Няма да мажеш с нищо, освен Лансинох. Това е пречистен хипоалергичен ланолин, който не се отмива при кърмене.
Няма да ги обтриваш, нито да миеш със сапун или прочие изсушаващи агенти.
Потърси в съседния форум, там има по тези въпроси много.

# 4
  • Мнения: 5 228
Аз си подготвям гърдите, като ги мажа (зърната и ареолите) с Лансинох - първо пробвах с Гармастан, но нещо не ми понесе и ми станаха много чувствителни зърната, след това с Лансинох веднага се оправиха.
Това с ракията е явно българския вариант на обливане със спирт, за който съм чела, че се е практикувал едно време и естествено не трябва и да си помисляш да го правиш.

# 5
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Julie
ракията за кво е:)))) за да спи бебето по-добре може би?

Това за ракията и аз съм го чувала. От ракията се "изпичат" зърната и при кърмене не се напукват... то си е спирт.
Не казвам, че трябва да се прави, казвам какво съм чула Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 128
Благодаря ви! Много ми помогнахте! Все още имам много да уча. Ще се радвам и за напред да получавам бързи съвети! Благодаря!

# 7
  • Мнения: 2 489
Ама ще обясните ли на невежите за какво става въпрос - защо се мажат с Гармастан? Нямам опит...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: sunny_zt
Ама ще обясните ли на невежите за какво става въпрос - защо се мажат с Гармастан? Нямам опит...

Аз ги мазах с Гармастан чак след като родих. Имаше страхотен ефект - спасих си зърната от разраняване.

# 9
  • Мнения: 5 228
С Гармастан или Лансинох се подобрява еластичността на кожата и по този начин се предпазва от рагади в последствие.

# 10
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз мога да споделя моя опит - мазах се с Гармастан в края на бременността и първия половин месец след раждането. Резултатът беше разранени зърна. Казах си, че не може така и промених изцяло схемата - спрях да се мажа с каквото и да било и започнах да поставям бебето на гърдада точно като по учебник. Резултатът е, че вече отдавна нямам никакви проблеми със зърната и не се мажа с нищо, мия ги само с вода. За положението на кърмене прочетох във форума за кармене, но най-важното според мен е да се поема цялата ареола от бебето - при мен това беше проблема за разраняването. Но при всеки е индивидуално Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 200
Аз си мазах зърната с Гармастан от 8-ми месец някъде  и сега продължавам, много съм доволна. Това за ракията го забрави просто  Imp

# 12
  • София
  • Мнения: 3 626
С първата си бременност не съм се мазала с нищо и нямах никакъв проблем. Сега отново не се мажа и се надявам отново да нямам.

Общи условия

Активация на акаунт