Coptic Orthodox Church?!

  • 578
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Моми4ета, имам питане за една православна църква, наре4ена Coptic Orthodox Church. Казват им копти, но са православни де. Какво е това копти?  newsm78
Оказва се 4е това е единствената православна църква в северната 4аст на града. Ина4е има и гръцка и руска, но те ни са доста дале4. Бих ли могла да посещавам тази коптската? Има ли някой по-наясно с тези неща? Жените, които събират средства за църквата в центара на нашия квартал, са много мили и обясняват, ама някак не ми е ясно пак ... Например казаха 4е празнуват Цветница, но те й казват Палм дей и носят венци от палми или маслинови клонки. Великдена е като нашия и така...

# 1
  • UK
  • Мнения: 1 334
http://www.coptic.net/EncyclopediaCoptica/- виж това
 аз за първи път чувам за такава. а тук има гръцка католическа...

# 2
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Това е православна църква, една от най-старите, възникнала е в Египет. Копти, мисля, че има освен в Египет и в днешна Сирия и Ливан, изобщо в арабския Близък Изток.

http://en.wikipedia.org/wiki/Coptic_Church

Ако ти е удобна и наблизо и нямаш против, че не е българска, ходи си там. Иначе дали ще е руска, гръцка или коптска, май няма значение. Peace
 

# 3
  • Мнения: 5 183
Благодаря ви.
И да имам нещо против 4е не е българска, така или ина4е в НЗ никъде няма българска църква за сега ...
Определено мисля да ги посещавам тези. Ние ина4е все в гръцката си ходим, но ни е дале4.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Коптите са християни от Северна Африка (предимно Египет и Етиопия). Не съм много сигурна, но някъде бях чела че са наследници на старите египтяни които през 1 в. от н.е. приемат хриситянството. По принцип са чернокожи - единствените традиционно ортодоксални чернокожи.

# 5
  • Мнения: 5 183
По принцип са чернокожи - единствените традиционно ортодоксални чернокожи.
Благодаря и на теб за информацията. Само да кажа 4е тези копти са бели, но то по принцип в НЗ 4ернокожи хора се срещат изклю4ително рядко. По4ти няма такива. Но пък е пълно с индийци, китайци и островитяни ...

# 6
Можеш да ходиш там без никакъв проблем.Коптите са като нас православни християни,главно са в Египет.Аз знам от родителите на мъжа ми,коитон са египтяни че те са съвсем като нас.

# 7
  • Мнения: 5 183
Блаодаря, Komodeno!

Последна редакция: чт, 13 апр 2006, 15:59 от Maika

Общи условия

Активация на акаунт