Кажете как се правят домашни пюрета.

  • 405
  • 3
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 199
Скъпи мами захранвам бебчо със зеленчуково пюре и ми се иска да му правя пюренца.Кажете ми какво правите примерно нарязвате  зеленчуците и ги варите, пасирате  ги слагате от водата където са врели колко сол и захар.Зехтин или масло  колко после ги слагате в борканчета колко ги варите тез  борканчета.и като сме на 4месеца колко трябва да яде.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 1 737
Първо - в библиотеката има много рецепти.
Зеленчукови пюрета правя, като  варя зеленчуците и после пасирам. За да стане по- калорично, понеже детето ми е злоядо и слабичко, винаги ги пасирам в някакъв зърнен продукт, до 8-мия му месец - без глутен (ориз, елда, просо, царедвично брашно). Сол - в никакъв случай преди годинка, заради недоразвитите бъбреци. Захар - само в краен случай, ако детето не иска да яде без, по малко, препоръчително кафява. Зехтин - по няколко капки, но не в началото на захранването. Маслото е мноого рано да се слага, може да предизвика алергия. Аз специално го въвеждам в момента, но е добре и повече да се изчака.
Като готвя, правя поне 5-6 бурканчета и ги варя след това по 30 мин., защото в хладилника имам по 6-7 вида различни храни и някои се ядат месец, след като съм ги приготвила. Ако ще даваш следващите няколко дни, няма нужда да стерилизираш, достатъчно е да сипеш яденето горещо и да затвориш бурканчето.
Като сте на 4 месеца, трябва да яде само кърма според мен и да започнете захранване към 6-тия месец.

# 2
  • Мнения: 5 790
Аз също не слагам нито сол, нито захар. Варя зеленчуците на парчета и ги пасирам след това с малко АМ. Слагам масло обаче.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
...и най-горе на заглавната страница сред окачените теми виси една специално за домашна кухня... Wink

Общи условия

Активация на акаунт