В очакване на първите зъбчета ...

  • 813
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Здравейте  Grinning На Боян от няколко дни му е подут долния венец - нещо като две бобчета на мястото, където би трябвало да се покажат зъбките. Докторът предписа мазило и каза, че съвсем скоро ще излязат. Колко време, според вас, е това "скоро" - малкият е много кисел и почти не спи нощем...  Cry

# 1
  • Мнения: 953
При всяко дете е различно. Ние за първия зъб разбрахме след като ме охапа, беше на 5 м. и половина. но за следващите ела да видиш температури разсттройства, ревове и т.н.

# 2
  • Мнения: 8 917
Наистина при всеки е различно. Внимавай да не пъха какво да е в устата си, за да не го замърси - Гери така си направи една гнойна торбичка и трябваше да я мажа с нещо си. Слава Богу, всичко си беше ОК.

# 3
  • Мнения: 4 668
Не се знае .Марти доста дълго си стоя с подути венци , но му излезе първия зъб на 8 месеца . И ние разбрахме след като ухапа баща си . Вторият също не го усетихме , но сега е много изнервен и кисел , както си стои и започва да плаче и да се тръшка . Има общо 3 зъбчета и гледам , че и 4-ти е на път да се покаже . Но си е изнервен доста , а той преди зъбите  newsm45 може да се каже , че не е плакал .

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Мариела от 3 месец започна да гризе всичко,към 6 месец и се подуха така венците и чак сега на 8 излезе първото зъбче,няма определен срок,може всеки момент да се покаже.

# 5
  • Мнения: 1 489
Мариела от 3 месец започна да гризе всичко,към 6 месец и се подуха така венците и чак сега на 8 излезе първото зъбче,няма определен срок,може всеки момент да се покаже.
И ние така.

# 6
  • Мнения: 161
Вики на 7 месеца имаше 2 зъбчета. Беше много кисел и почти не спеше, с първия зъб нямах сън 3 седмици, но втория не го усетих.Сега пак е така - чакам горни зъбчета.Всяко дете и строго индивидуално, скоро може да излязат, а може и да почакаш.

# 7
  • Мнения: 3 042
При всички деца е различно. Кътниците на синът ми се бяха подули и даже имаше Т от това към средата на 11м, а започнаха да пробиват чак след месец - два.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Мариела от 3 месец започна да гризе всичко,към 6 месец и се подуха така венците и чак сега на 8 излезе първото зъбче,няма определен срок,може всеки момент да се покаже.

И моята така. С пълната програма- разстройство, температури, червено гърло, никакво спане, никакво ядене и т.н А сега за седмица излязоха още два, без да ги усетим почти.
Така че- не просто всяко дете, а всяко зъбче си е различно  newsm47

# 9
  • Мнения: 1 446
От 4 месец зор. Надути венци , рев , повръщане , разтройство и хрема. Всичко , което бях чела наведнъж. В края на 6 месец , 3 зъба.
При всяко дете е различно.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 787
Ох,болната тема при нас.От края на 4 месец сме със зъбни болежки-търкане на ушите,безсънни нищи.Около 6 месец се подуха венците отдолу.Към 7 месец подутото изчезна Shocked.В началото на 9 месец без никакви забележими промени по венците/не може да се каже същото за поведението Mr. Green/изби и първото зъбче.

# 11
  • Мнения: 1 000
С Габи Simple Smile
Венците се подуха към 6 месец, а първото зъбче се появи на 1 годинка и един месец без един ден.......а дотогава.........о ужас сълзи, сополи и всички екстри Simple Smile
После пак...... на всеки 3-4 месеца излизаше по едно и никога по две,наведнъж въпреки че педиатърката така ме успокояваше
Сега е на 4 години и 4 месеца и чакаме последните 2 зъбчета да се появят........педито ме бъзика че щала да ги сменя към 15-16 като тръгне по гаджета......,а не като другите деца.....в 1 -2 клас Simple Smile
След месец и малко очакваме бебе номер 2 и силно се надявам да си нямам тези проблеми

Направо се радвам че не сте като нас
Успокоявахме венците със парченца замразена ябълка или банан,
защото кремчетата не ни помагаха........пробвайте.... една мама от щатите ми го даде този съвет, но задължително под надзор за да не се задави някои бебо с някое случайно отхапано парченце

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Simple Smile Много е относително.Дано скоро ви избие "мъчителят" .
Аз мажа с дентинокс и като, че ли малко го усопкоява  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 39 745
При всяко дете е различно. Дияна зъбите я мъчеха от края на 3тия месец - 1вия зъб изби в 6тия. Но да кжем, че до седмица - 10 дена може и да имате зъбче Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 004
при нас горните почнаха да я тормозят на 6 навършени месеца и единия проби едва на 8 а дргия още го чакаме в близките дни!!
За тези 3 месеца въобще не е спала като хората става от 3 до 8 пъти на нощ и е като отворена чешма. Sad

Общи условия

Активация на акаунт